23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 08 Şubat 2017 11:33

#GERİ DÖNECEĞİZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

#GERİ DÖNECEĞİZ

Geçtiğimiz aylarda görevden alınan ve neyle suçlandıklarını bile bilmediklerini söyleyen öğretmenlerden Ekim ayında görevden alınan  Eğitim Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi ve  geçtiğimiz hafta eşiyle birlikte görevden alınan öğretmen Barış Bozkır önceki gün  (7 Şubat 2017 Salı) yayınlanan 686 sayılı KHK ile mesleklerinden ihraç edildiler.

Aydın’da Eğitimsen Yürütme kurlu üyelerinin tamamı ile   Kuşadası'nda Eğitim Sen Baş Temsilcisi ve dört sendika üyesi ile  Nazilli'de Eğitim Sen Örgütlenme Sekreteri de  ihraç edilenlerin arasında s

Konuyla ilgili olarak bilgisine başvurduğumuz öğretmen Turgay Elçi “ İhraç edilmemizin tek nedeni AKP gibi düşünmememiz ve bu düşüncelerimizi Anayasa ve yasalara uygun bir biçimde toplumla paylaşmak. Umutla, dirençle, dayanışma ve mücadeleyle biz kazanacağız.” Dedi. Elçi 22 yıllık meslek hayatında 1 kez bile idari soruşturma geçirmediğini, ya da 3 ay öncesine kadar hiç adli soruşturması olmadığını belirtti ve “Ben Turgay Öğretmenim, Öğrencilerimi Çok Seviyorum. #geri döneceğim. Bu gerçeği değiştirmeye de hiç kimsenin gücü yetmez!” dedi.

Didim “Öğretmenime Dokunma” platformu adına Açıklama yapan Asaf Pınarbaşı’da “daha önceki hukuksuz uygulamanın düzeltileceğini düşünürken, bugün ihraçları duyduk,  sendikanın üzerinden Muhalefete baskı kurmaya çlışılıp bir mesaj verilemeye çalışılıyor, muhalifseniz suçsuzda olsanız cezalandırabiliriz demek istiyorlarsa boşa uğraşmasınlar, öğretmenlerimize sahip çıkıyoruz, onların suçsuz ve mesleklerini seven ve layıkıyla yapan eğitimciler olduklarını biliyoruz” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü