20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 20 Şubat 2017 16:41

#geri döneceğiz Etkinliği Yapıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

#geri döneceğiz Etkinliği Yapıldı

Didim’de Kanun Hükmünde Kararname’lerle görevden alınan ve ihraç edilenlerle dayanışma amacıyla Eğitim Sen Didim Temsilciliği tarafından Dayanışma gece düzenlendi

Didim’de OHAL kapsamında yayınlanan KHK’lerle görevden alınan veya ihraç edilen kamu emekçileri ile dayanışma amacıyla Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi’nde etkinlik düzenlendi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün, Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan’ın da  katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını KHK ile ihraç edilen öğretmenlerden Eğitim Sen Temsilciler Kurulu Başkanı Turgay Elçi yaptı. İnatla ve ısrarla göreve dönme umutlarını sürdürdüklerin belirtti. Önünüzde diz çökmedik buda size dert olsun dedi.

Demokrasiden ve insan haklarından yana oldukları, barışı savundukları, OHAL’e, diktatörlüğe, tek adam rejimine ‘hayır’ dedikleri için ihraç edildiklerini belirten Elçi, geceye katılarak destek verenlere ve STK temsilcilerine  teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye gelen  konuşan Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Ali Gün ise, Aydın Eğitim Sen yöneticilerin tümünün ihraç edilmesini muhalefete yapılan baskı ve sindirme politikalarının örneği olduğunu söyledi ve  “Karanlığın en koyu olduğu dönem aydınlığa en yakın dönemdir. Bu günleri böyle görmek gerekir” dedi.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ülke olarak zor günlerden geçildiğine dikkat çekerek “Hiç birimiz kendimizi bu mücadelenin dışında tutamayız. Dürüst ve onurlu bir yaşamı kendisine ilke edinmiş insanlar bu mücadeleyi kazanabilir” dedi. Atabay, başkanlık referandumu için de ‘Hayır’ çağrısında bulundu.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü