22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 11:22

18 madde oflaması

Yazan  Konuk Yazar

18 madde oflaması

İktidar içeriğinde neler olduğunu anlatmadı, şaibeli bir şekilde ve yasal olmayan sayım.

Olağanüstü halin gölgesinde devletin tüm imkanlarını, maddi ve manevi kullanarak, hiç zaman geçirmeden parti devletinin taşlarlarını döşemeye başladılar.

Yabancı kurum ve gözlemcilerinin raporlarında oylamanın ve sayımın adil olmadığıdır. Meshepci ve ırkçı evetçi öncü kadrolar söylemlerini bu yolda sürdürdüler. Yüksek Seçim Kurulunun açıklaması %51 olsa da halk ikna olmadı. Nedeni kural dışı uygulamalardan dolayıdır.

Hayırda birleşenler tıpkı kurtuluş ve kuruluş da olduğu gibi ümmet ve kulluktan millet olmuş. Ayrı mahallelerde değil, aynı mahallede birlik, laik, özgür ve barış içinde yaşamak herkesin yasama  isteğidir. Yasalar ve demokratik bir ANAYASA güçler ayrılığıdır.

Kuruluş ilkelerine bağlı cumhuriyet parlementer sisteme bağlı tam bağımsız Türkiye’dir.

Peki bu duruma nasıl geldik, çok geriye gitmeden cumhuriyet ve devrim karşıtı FETÖ hain darbe girişimi millidirenişle püskültülmesi, yüzlerce şehit ve gazi vererek önlendi.

Akabinde bir miting yapıldı, Yenikapı ruhu altında, çok geçmedi yılardır gizli acentelerini dillendirildi. kim tarafında? Yıllarca iktidara söylemediğini bırakmayan Bahçeli tarafından. Başkanlık devletin karşı karşıya olduğu bir yığın sorun varken, hani nerede kaldı birlik beraberlik, Yenikapı ruhu.

Dış siyaset, ekonomi, enflasyon, işsizlik, Avrupa Birliği, ABD’nin, Rusya’nın Tavşana kaç, Tazıya tut ve terör illeti referandumla karpuz gibi 2 ye ayrılan bir Türkiye.

Oysa bizleri bir arada tutacak olan kuvaimilliye ruhu olmalı idi.

Bakın bu günlerde Türkiye’nin kuruluş ve kurucularına başka Atatürk’e, Annesine ve Afet İnan’a nefret kusuyor kuduz itler, salyalarını saçarak. Eğer karantinaya alınmaz ise yakınlarına da nüfus edecektir.

Genel Kurmay Başkanı’nın, AKİT yazarının anlamlı ziyareti.

Başta Cumhuriyet Halk Partisi olmak üzere hukuk içinde itirazlarını yapıyor. Referandum sonucuna.

Hayır birlişenleri düşüncelerini ve görüşleri farklı da olsa siyaseten uzlaşmacı, tavırlarını misyonlarını sürdürmelidirler.

Atı alan Üsküdarı geçtimi HAYIR, Atın dizginlerini tutup geri döndürmek zorundadır.

İnsanca yaşamak, Ya hep beraber, ya’da hiç birimiz...