22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 18 Eylül 2017 15:54

HAYAL

Yazan  Konuk Yazar

HAYAL

İnsanların farkılı dönemlerde farklı hayalleri olur. Çocukken geçici hevesleri diye aldırış etmeyiz, anlayamayız. Çünkü yetişkinler çocukların penceresinden bakmayız ki.

Peki bunun farkına ne zaman varırız.

Bir ülke yönetimi, şirket tarafları olduğunuz kulüp Belediye Ah ben olacağım ki oysa bunun hayalini kurmanın da farklı yollarının da olduğunu. Kendini tanımaktan geçtiğini anladığımız o zaman daha objektif değerlendirmede bulunuruz.

Önemli olan düşünce amaç.

Hürriyet Gazetesinin seyahat ekinde. “Eğer yaz bitti diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, Güneşin, denizin tadını almak istiyorsanız, en güzel sahillerimiz” başlığında tatil sayfası düzenlemiş. Didim’in adının geçmemesi içimi acıttı.

Güneşi, Denizi, güzel koyları ve Astıma iyi gelen havası ile doğal tedavi merkezi olan, Yurdumuzun cennet köşesi olduğumuzdan itirazı olan yoktur herhalde.

Didim’in bir farklılığı da Tarih ve Kültürüdür.

Antik Didim Ege uygarlığının bir parçasıdır. Kimlerden bizlere tarihi miras kaldığını çok önemlidir. Dahası Düşüncenin (Felsefenin) babası Miletli TALES...

TALES BİZE, BİZDEN MİRAS. İşte tarih kültür. Didim’in diğer tatil yerlerinden farklılığıdır. Önemli olan yaşadığımız topraklara farklı pencereden bakmak, görmek. Apollon, İnanç merkezi, Kahinler beldesi, Beşparmak dağlarında kaya yazılar, Kutsal Yol. İşte benim hayalim Turizmi 4 aydan 12 aya yayılması, buna inanıyorum. Çocuklarımızın hayallerinide önemsemek, dinlemek, bireysel düşünceden toplumumuzun mutluluğu yönünde kurgulamak almalı. Hayal fakirin ekmeyi, ye mehmet ye dese de. Hayal kurmaktan vaz geçmeyin.

Yaşanır bir TÜRKİYE hayal edin.