19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 16 Ekim 2017 14:09

CHP DİDİM DELEGE SEÇİMLERİ ve SONUÇLARI

Yazan  Hasan Sani Güneş

CHP DİDİM DELEGE SEÇİMLERİ ve SONUÇLARI

Hafta sonunda  CHP de  İlçe başkan ve yönetimi ile İl delegelerini belirleyecek mahalle delegeleri belirlendi. Kazanan  Nurettin KOÇAK . Kazananı bellide, kaybedeni  arıyoruz, önümüze Deniz  Atabay  ismi çıkıyor.  En azından ortak kanı bu.

Deniz ATABAY ,halen belediye başkanımız .Ben eski bir belediye bürokratı ve yerel yönetici  olarak bu yanlışı yapmazdım.  Kendisi  ile ilgili gerek  Didim basını ve gerekse CHP kamuoyu     Gökmen  Karataş’a  adeta  gövdesini  siper ederek sahip çıkmasını eleştiri konusu yaptı.  Hele hele  genel  merkezin  bu konudaki  net  tavrının bilmesine ve hatırlatılmasına rağmen.

Gelelim seçimin kazanına; Nurettin KOÇAK’ a, kendisi ile ilgili köşemde   BIRAKSANIZ    24 SAATİN TAMAMINI SİYASETE ADIYACAK BİR PARTİLİ, KAZANIRSA  CHP KAZANIR    ifadelerini kullanmıştım. Aynen öyle yaptı, kapı kapı dolaşarak ,  GÖNÜLLERE ULAŞARAK    başarıyı yakaladı. Kendisini kutluyorum. 80 öncesi gençlik kolları başkanlığı, Genel merkez kurultay delegeliği  ve Genel merkez  Yüksek  Disiplin Kurulu üyelik  görevlerinde bulunmuş bir partili büyüğü ve kendisine yakın biri olarak  naçizane önerim;

Her herhangi bir tezvirata meydan vermeden , seçilmiş  ilçe başkanı, CHP meclis gurup başkanı olarak sayın Deniz Atabay  ile tam bir uyum içinde CHP ve PARTİLİLERİN HAKLI taleplerine cevap vermesidir,  değilse zaten  varolan partililerin  mutsuzluğu devam eder , Belediye bürokrasisi bir sonraki belediye başkanı hesabı yapar,  hizmetler aksar .  Değilse başkan çalışamaz duruma gelir, Didim’ li hizmet alamaz ve CHP kaybeder.

Bu seçimde  yarışan biri ilçe başkanı, diğeri  ilçe  sekreteri  ve bir diğeri  il başkan yardımcısı. Birlikte; yeni yönetim dahil, tüm konularda  ortak hareket etmenin  yolları aranmalı, kraldan kralcılara da pirim verilmemelidir. Tanıdığım kadarı ile PARTİ EĞİTMENİ  Nurettin Koçak’ ın ajandasında bunlar vardır.