22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 19 Ekim 2017 08:30

CHP DİDİM DE DELEGENİN İRADESİNE SAYGI.........!

Yazan  Hasan Sani Güneş

CHP DİDİM DE  DELEGENİN  İRADESİNE  SAYGI.........!

Emege  saygı. CHP’ nin en önemli  argumanlarından  biri. Emeğin en yüce değer olduğunu her ’ CHP’ li bilir  ve  bunu yüksek sesle  dillendirir.  Didim’de CHP ‘de  partililer  mahallelerinde  sandığa  giderek  özgür  iradeleri  ile  oylarını  kullandılar   ve  tercihlerini   mavi,  sarı,  beyaz ve kırmızıdan yana kullandılar.

Nurettin Koçak’ın listesi , büyük bir farkla kazanan  taraf oldu , bizde  diğer  aklı  selim insanlar  gibi  kendisini  arayarak  başarısına ortak olup  tebrik ettik. Seçimde kendisine oy vermeyenlerin bile şu sözlerine tanık oldum . çalıştı, haketti , kazandı.  O halde konu kapanmıştır . Bundan  sonrası  iktidara  giden yolda  mihenk taşı olan, yerel seçimlere götürecek ilçe yönetminin  oluşumunda   kendisine  destek olmaktır, değilse  seçilememe kaygısı yanlış  kişilerin önünü açar, onların haketmedikleri halde yönetime girmelerini sağlar.  Kendisine açık destek vermiş belediye  başkan  adayları içinde bu geçerlidir,  Benim adamım yönetime girsin yerine, hakedenin yönetime girmesi için, sayın koçak’n elini  güçlendirmek  doğru  olanıdır.

Daha önceki yazılarımda, ilçe seçimlerinin,  önümüzdeki  dönemde öne  çekilecek  yerel  seçimlerde,  aday olmayı düşünen  aday adayların  yarışına evrileceğini ifade etmiştim  ve öylede oldu. Tabidirki  her adayın, gönlünde  bir ilçe başkan adayı yatmıştır, kimi bunu hayat memat  meselesi yapmış, kimiside daha aklı selim davranarak, tercihini  oyunu  gidip kullanarak kimseye  baskı  kurmamış, demokratik bir tavır sergilemiştir , en azından yılanı dahi yuvasından çıkaran tatlı dili ile yapmıştır. Yada tarafsız kalma hakkını kullanmıştır.

Gerek basından gelen haberler ve gerekse sahadan aldığımız bilgiler  bir takım zorlamalarla  delegeler  üstünde baskı kurarak sandığa saygı duymadan onu ters  düz etme çabalarının ayak sesleri duyuluyor olmaması dilerim,  böyle anti demokratik  uygulamaların dedikodu olarak kalmasıdır, bu anti demoratik   uygulamaya tevesül edenler delegenin sarı  kartı ile  kalmayıp ,genel merkezin kırmızı kartına hazır olmalarıdır.

Önümüzde’ki yerel seçimlerde belediye başan adaylığını düşünenler yada aklından geçirenler , siz siz olun  önümüzdeki  seçimde ; genel merkezin bizzat sayın Kılıçdaroğlu’nun şu sözünü unutmayın  YEREL  YÖNETİCİ  ATAMALARI   GENEL  MERKEZ   TARAFINDAN,   MERKEZ    YOKLAMASI  TARFINDAN  ATANACAKTIR.