22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 31 Ekim 2017 14:18

DİDİM 29 EKİM CUMHURİYET KUTLAMALARI

Yazan  Hasan Sani Güneş

DİDİM  29 EKİM CUMHURİYET KUTLAMALARI

Cumhuriyet bayramını bu yılda eskisi gibi olmasada , coşku ile kutladık .Alanlardan okullara hapsedilen etkinlikler, malesef ,geniş halk yığınlarının katılımını engellemeye dönük bir davranışın ürünüdür ve başarılı olduğu da bir gerçektir, alanlarda bize bunu gösteriyor, ne yazık ki Bu uygulamalar bayrak sevgisini, ulusal bilinci zayıflatmak için bilinçli bir şekilde her geçen gün artarak devam etmektedir.

Didim’in aydınlık yüzlü güzel insanları da bu uygulamadan nasibini aldı, ve maalesef geniş halk kitleleri ile buluşma, güdük törenlerle geçiştirilerek zapturapt altına alındı. Özellikle CUMHURİYET HALK PARTİSİ VE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİN dar kadro ile de olsa temsil edildiği  kutlamalar yine de içimizi ferahlattı.

Alanlarda , AKP’ ye kızan, sayın Erdoğan’a veryansın edenler yoktu yine ,CHP’yi eleştiren, sayın Kılıçdaroğlu’nu  yetersiz bulanlar hiç yoktular

Okullarda, günü kurtarma adına yapılan göstermelik etkinlikler dışında  Didim’de, ADD  Akbük şubesi ve Didim ADD  şubesinin Cumhuriyet  balosu etkinliğine şahit olduk. Öncelikle Akbük’de bizlere bu anlamlı kutlamaları sağlayan sayın yöneticilere teşekkür etmek istiyorum. Didim Atatürkçü Düşünce derneği başkanı sayın Türker Bacaksız ve yönetim kurulu üyelerine ise iki kez teşekkür etmek istiyorum. Katılımın son derece yüksek olduğu gece muhteşemdi, sağcısından solcusuna, Didimi’n Atatürk sevdalılarını ,Cumhuriyet aşıklarını bir araya getirmeyi başarmışlar, vals’le açılış bize Mustafa Kemal’imizin medeniyet yüzünü hatırlattı. Masalara dağıtılan bayraklar katılımcılara vatan bayrak sevdasını yeniden yaşattı, kısacası son dönemlerde yaşadığım dolu dolu bir Cumhuriyet gecesiydi. Sezar’ın hakkı Sezar’a.

Cumhuriyet ve onun inşasını sağlayan Atatürk’ü unutturmaya çalışan ve bunu birincil görev  bilen AKP iktidarına  kızmanın ötesine giderek alanlara gitmemiz gerekiyor , Cumhuriyetimize ve onun aydınlık yüzünü yaşatmak için daha fazlasını yaparak  bundan sonraki kutlamalara hem de çocuklarımızla katılmamız ve bu uğurda mücadele edenlere güç vermemiz adeta bir zorunluluk halini almıştır. Bir sonraki ulusal bayramlarında hep beraber olmak üzere,

YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN ONUN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

 

 

 

 

 

 

2