22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Didimli gönüllü turizm elçisi Hikmet Atilla Hannover Fuarına katılıyor.

1 – 5 Şubat günlerinde  düzenlenecek olan Hannover turizm fuarına katılmak üzere Almanya’ya gitti. Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu ve Didim’in fahri hemşehrisi Hüseyin Baraner’in  de katılacağı fuarı kapsamında 2. Günü Didim Gecesi düzenlenecek ve bu gece de Didim’de bir hafta tatil çekilişi de yapılacak.

95 bin kişinin katılacağı tahmin edilen  fuarda 3. Gün yapılacak “Antalya Day” etkinliğinin yanı sıra aynı gün öğlenden sonra saat 14.00’den itibaren  Didim bölgesi tanıtımı  yapılacak Didim’in tanıtımını anlatan görsellerin perdeye yansıyacağı etkinlikte bir yandan Didim’i görecek olan seyahat acentelerine  Almanca olarak Didim anlatılacak .

Gurbetçilerin tatillerini Didim’de geçirmelerini  tavsiye edeceğiz, aynı zamanda inşaat ve emlak sektörü de bir anlamda ivme kazanacağını söyleyen Hikmet Atilla; “Didim olarak Hannover Turizm fuarı ABF’de , beş gün sürecek fuarda Didim için anlatacağımız konumuz "yeni hedefler, yeni destinasyonlar, kültür ve turizm" olacak Didim’in bu yönlerini daha çok işleyeceğiz. Didim özelinde bir çalışma olacak ancak ülkemizin imaj çalışması ile birlikte yürütülmesi halinde daha verimli olacağına inanıyorum. Fuarlarda kurulan ilişkiler hemen geri dönüşümü olmasa da ilerleyen zamanlarda mutlaka temas kurulacak  olmasında dolayı önemsiyorum” dedi.

 

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 31 Ocak 2017 15:24

2 Temmuz Anıtı Hazırlanıyor

2 Temmuz Anıtı Hazırlanıyor

Didim Belediyesi heykel ve seramik atölyesinde bir çok kent mobilyası ve heykel çalışmaları sürerken yapımı biten Zübeyde Hanım anıtı yanısıra 2 Temmuz Sivas Katliamını unutulmaması için hazırlanacak  katliamda ölen kişilerin adlarının yazılı olduğu ve Pirsultanı sembolize eden bir heykelinde bulunduğu anıt çalışmaları sürüyor.

Yapımı biten ve Akbük Zübeyde Hanım parkındaki yeride hazırlanan, Cumhuriyeti'mizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin eşi Zübeyde hanıma hitap ettiği "Gülizar-ı Cennetim Zübeydem" sözünden esinlenerek belediyemizce Akbük'te yapılan Zübeyde Hanım Parkına konulacak heykelde bitirilerek yerine taşınmaya hazır hale getirildi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün annesi Zübeyde Hanım adına Didim Belediyesince Akbük'te yapılan parka konulacak olan heykel, Türkiye'de bir ilk olacak. Didim Belediyesi Heykel ve Seramik atölyesinde çalışan Heykeltıraş Olgaç Demirkol tarafından yapılan titiz araştırmalar ve çalışma neticesinde, Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin eşi Zübeyde hanıma hitap ettiği "Gülizar-ı Cennetim Zübeydem" sözünü kitaplardan bulan ve ayrıca Zübeyde Hanım'ın yaşadığı sıkıntılar ve 4 çocuğunu küçük yaşlarda kaybetmesinden yol çıkarak hazırlanacak heykel, özellikleriyle farklı bir anlam taşıyor.

Heykeltraş Ekim Mehmet Hasançebi’nin maketini hazırladığı ve yapımına karar verilen 2 Temmuz Anıtı da konulacağı parkta oturuma yerleri ve katliamda hayatın kaybedenlerin adlarının  yazılı olduğu ve iki tarafında semah çeken  kadın erkek figürleri bulunan rölyef  ve ön tarafında Pirsultan Abdal’ın heykeli bulunacak olan çalışma için modelleme işlemi bitti ve maketi hazırlandı. Yapım aşamasına gelinen anıt için çalışmalar 2 Temmuz’a yetiştirilmek üzere başlanıldı.

 

Atölyede ayrıca heykel ve seramik kursu öğrenciler ile çalışmaları da yürütülüyor.

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 31 Ocak 2017 15:23

BAŞKAN ATABAY SOKAK SOKAK GEZİYOR

BAŞKAN ATABAY SOKAK SOKAK GEZİYOR

Belediye Başkanı Deniz Atabay, belediye çalışmalarını yerinde görmek için yaptığı denetimlerde belediye personelinden bilgiler aldıktan sonra mahalle sakinleriyle de sohbet etme fırsatı da buldu.

Uslu sitesinde gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarında sona gelindiğini yerinde görmek isteyen Deniz Atabay mahalle sakinleri ve site yöneticileriyle görüştü. Atabay’a teşekkür eden mahalleliler, yapılan hizmetlerden memnun olduklarını söylediler.

Efeler Mahallesi 1603 ve 1604 sokaklardaki yok yapım çalışmaları sırasında da mahallelinin teşekkürüyle karşılaşan Deniz Atabay, şimdilik mıcır dökme ve sathi kaplama ile çamurlu sokaklara çözüm bulacaklarını halen süren inşaatlar ve alt yapı çalışmaları biten sokaklar parke taşı döşeme ve asfalt kaplama yapacaklarını belirtti.

 

Şehir içindeki ziyaretleri sırasında Merkez park yanındaki taksi durağındaki esnafla da sohbet eden Atabay, taksici esnafın n sürekli şehir içinde gezdiğini kendilerine ulaşmamış olsa da bozuk yolların belediyeye bildirilmesini istedi.

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 31 Ocak 2017 15:23

Didimli Kartallar Kulüpte Buluştu.

Didimli Kartallar Kulüpte Buluştu.

Önceki gün Vodafon Arena’da oynan ve Konyaspor’un  5 gol yediği maçı Didimli Beşiktaş taraftarlarından bir kısmı Didim Şehir Kulübünde birlikte seyrettiler.

 

Her gol sonrası totem de yapan Didimli Kartallar zaferi şarkılarla kutladılar. Kendilerine has kartal pençesi işareti ile gol pozisyonuna giren takımlarına destek veren taraftarlar, 5-1’lik skorla biten maç sonrasında sokağa çıkan Didimli Kartallar, bir müddette galibiyeti sokakta kutladılar.

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 31 Ocak 2017 15:21

TARAFTAR YATAĞANA GİTMEK İSTİYOR

TARAFTAR YATAĞANA GİTMEK İSTİYOR

BAL 16. Haftasında Yatağan maçına hazırlanan Didim belediyespor, hafta sonunda aldığı galibiyetin moraliyle  antrenmanlara yeniden başladı.

Taraftarların gururlandığı galibiyetin ardından Yatağan’a toplu olarak gitmeyi planlayan  Yönetim tarafından yılbaşı hediyesi olarak alınan davul ve kaşkolleri ile takıma desteğe hazır olduklarını belirten Didimspor taraftarları yönetimden araç temin etmelerini istediler.

 

Geçen haftaki maçta sakatlanarak oyun dışiı kalan golcü Arda Odimba’nın durumunu da merek eden taraftarlar antrenmanda Odimba’nın önemli bir engelinin olmamasına da sevindiklerini belirttiler.

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 31 Ocak 2017 15:19

YAVRU ASLAN KAMPI BİTTİ

YAVRU ASLAN KAMPI BİTTİ

Didim Galatasaray Futbol Okulu, Antalya Wow Topkapı Palace Hotel’de yapılan altyapı Futbol okulları seçmelerine katıldı.

Altyapıya farklı yaş gruplarından oyuncu seçilmesi için yapılan kampta, ortalama olarak Türkiye’deki tüm Galatasaray Futbol Okulları toplandı.

Altyapı hocalarının, çocukları sabah ve öğle olmak üzere günde iki defa çalıştırdığı antrenmanın sonunda, beğenilen çocuklar arasından seçim yapılıyor.

Didim Galatasaray Futbol Okulu Hocası Serhat Çalışkan’dan öğrenilen bilgilere göre; Didim Galatasaray Futbol Okulu olarak 2004 ve 2002 doğumlu sporcularından  toplam 10 kişi katıldı. Kamp sonunda düzenlenen veda töreninde, öğrencilere motivasyon amaçlı madalya ve katılımlarından dolayı kupa hediye edildi. Kampın değerlendirme sonuçları 1 ay içinde belli olacak.

Futbol okulu hakkında bilgiler veren Çalışkan; “Didim Galatasaray Futbol Okulu’nun kayıtları 12 ay boyunca devam ettiğini, kamp sonunda değerlendirmeye alınan  sporcularından yönetim tarafında  ve hocalar tarafından beğenildiğini  alt yapı  ya bu sene öğrenci verebileceklerini belirtti.

Dönüş yolunda aldıkları kupa ve madalyalarla moral depolayan yavru aslanlar, zaman zaman kar topuda oynayarak eğlendikleri  kamp sonunda Didim’e döndüler.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

Şair Mehmet Vergili kitabını imzaladı

“Gökyüzü Bizimdir” isimli ilk şiir kitabı yayınlanan Şair Mehmet Vergili, Aydın’da Sıla Kitabevi’nin düzenlediği imza gününde kitap severlerle buluştu.

Ubuntu Yayınlarından çıkan şiir kitabını okurları için imzalayan Vergili, edebiyata ve şiire olan ilgiden mutlu olduğunu söyledi.

“Kaybolup giden / Arkadaş çığlıklarına / Takılmış kalmış / Kanadı kırık bir üveyiğim” dizelerinin sahibi Mehmet Vergili, şair duyarlılığını yaşamında da gösteren bir insan. Aydın’da yaşam alanlarını yaşanmaz kılan jeotermal enerji şirketlerine karşı verdiği mücadele ile tanınan Aydın Çevre Derneği AYÇEP’in başkanlık görevini de yürüten Vergili, toplumcu mücadeleci kişiliği ile biliniyor.

 

Mehmet Vergili imza gününde bir programla birlikte Didim’e gelmeyi Didimli okurlarıyla da buluşmayı istediğini söyledi.

Yayınlandığı yer Didim

ÇERÇİOĞLU’NDAN KARACASU’YA BİR TEMEL ATMA İKİ MÜJDE

Aydın Büyükşehir Belediyesi‘nin Karacasu’ya hizmetleri devam ediyor. İlçenin önemli bir ihtiyacı olan Karacasu Otogarı temel atma töreni Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın Milletvekili Prof. Dr Metin Lütfi Baydar, CHP İl Başkanı Bayram İnci, Karacasu Belediye Başkanı Mustafa Büyükyapıcı, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, İlçe Başkanları, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Temel atma töreninde konuşan Başkan Çerçioğlu; Karacasu bizim göz bebeğimiz, Aydın’ın en güzel ilçelerinden biridir. Karacasu için ne yapsak azdır. 2 yıl içinde Karacasu ve mahallelerinde 11 milyon 200 bin TL harcayarak yolları yaptık. Yeter mi yetmez Mustafa başkanla beraber bunun iki katı daha yol yapacağız. ASKİ olarak 26 bin metre içme suyu, 8 bin metre kanalizasyon, 3 bin metre yağmursuyu hattı ve tarımsal sulamada 8 bin metre hat çalışması yaptık. Bunların maliyeti 8 milyon 500 bin TL’dir.  Sizin için çalışmaya devam edeceğiz. Ne diyoruz “Karacasu ister biz yaparız”. 2014 yerel seçimlerinde Mustafa başkanımla ne söz verdiysek bir bir yapıyoruz. Bu sözlerimizden biri olan otogarımızın temelini hep birlikte atıyoruz.” dedi.

5 peron, bilet satış gişeleri ve 25 araçlık minibüs terminaline sahip olacak olan otogar tüm bunların yanı sıra kafeterya, mescit, ve kooperatif ofislerini de içeren sosyal faaliyetlerin gerçekleştirileceği bir kompleks olarak tasarlandı.

ÇERÇİOĞLU’NDAN 2 MÜJDE DAHA

 

Temel atma töreninde otogarın Haziran ayında biterek hizmete gireceği müjdesini veren Çerçioğlu Karacasululara iki müjde daha vererek çifte mutluluk yaşattı. Çerçioğlu “ Size bir müjde daha veriyorum yakında tarihi dokuya uyumlu olarak tasarladığımız kültür merkezimizin temelini de beraber atacağız.  2 milyon 500 bin TL’ye mal olacak kültür merkezimizde çok amaçlı salonlar, gençlerimiz ve kadınlarımızın faydalanabileceği mekânlardan oluşacak. Ayrıca bir müjde de gençlerimize veriyorum; içinde yüzme havuzunun da bulunduğu bir spor kompleksi yapacağız.  Bunlar Karacasu’ya yeter mi? Tabi ki hayır siz isteyeceksiniz biz yapacağız. Aydın’ın her noktasında yatırım ve hizmetlerimiz sürüyor diyerek sözlerini noktaladı.

Yayınlandığı yer Didim
Pazartesi, 30 Ocak 2017 17:40

EMİTT’i 60 Bin Kişi Gezdi

EMİTT’i 60 Bin Kişi Gezdi


29-29 Ocak arasında gerçekleşen, Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve THY’nin, kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB’in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu  Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin iş ortaklığında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen 21. EMİTT fuarı sona erdi.

60 bine yakın ziyaretçi katıldığı fuarda  tur firmaları ve otellerin yanında il ve ilçeler de kendi tanıtımlarını yapmak için katılırken temiz havası ve tarihi dokusuyla tanınan Didim’de fuarda stand açarak ziyaretçilerini ağırladı.

Fuarın 2. Gününde Didim Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı  Deniz Atabay, Didim Turizm Altyapı Birliği Başkanı  Sevinç Karataş, Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Yaşar Pektaşoğlu, Didim Esnaf Kredi ve Kefaret Kooperatifi Başkanı İhsan Kubaliç ve  çok sayıda konuğun katılımı ile Didim standının açılış kokteyli düzenlendi. Bu yıl bir ilk olarak Didim TÜRSAB da Didim Standında desk alarak, Didim adına işbirliği içinde yürütülen tanıtım faaliyetlerine destek verdi. Didim Standında TÜRSAB, Ticaret Odası, CTS Tur, Temple Otel, Tuntaş Otel, Palmwings-Venosa Otelleri, Aquasis Otel, Garden Of Sun Otel ve Didim Beach Otel desklerinde 3 gün boyunca tanıtımlarına devam ettiler.

Didim bu yıl fuarda farklı olarak MEDUSA ve EFE Figürleri ile gün boyu devam eden canlı heykel sunumu fuarın dikkat çeken etkinlikleri arasına girerek büyük ilgi gördü. Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği Başkanı Sevinç Karataş fuar değerlendirmesi ile ilgili olarak “destek veren kurumlara, emeği geçen herkese teşekkür ederken, Didim için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Pazartesi, 30 Ocak 2017 17:39

TURİZM GÜNEŞİ NERDE SAKLI BİLİYORUM

TURİZM GÜNEŞİ NERDE SAKLI BİLİYORUM

Türk turizminin duayenlerinden ve geçtiğimiz yıl Didim Belediye Meclis tarafından fahri hemşehrimiz kabul edilen Hüseyin Baraner EMİTT 2017 fuarında verdiği röportajla Türk turizmini değerlendirdi.

Baraner bu yıl  tüm çalışanlara rağmen kötü gidişe dur diyemediklerini  ancak  turizm konusunda donanımı bir  sektör olunduğunu,  belirti ve zor bir yıl olacak, bunu donanımımız ve becerilerimizle birleştirerek avantaja çevirebiliriz.

Turizm barışçıl ve duygusal bir sektördür, biz bunu bilerek kurduğumuz ilişkilerden dolayı çok çabuk kendisin rehabilite  eden bir sektör olan turizmden karlı çıkabiliriz, ancak kopyalanabilir  hizmet ve sunum özelliği olmasından dolayı turisti çağırırken güvenli bir ülke imajı oluşturabilirsek bundan sonraki fuarlarda rezervasyonlarla dönebiliriz.

Fahri  hemşehrimiz  Baraner “1 Şubattaki ITF fuarında özellikle 3 Şubat günü Antalya Day  organizasyonu ile Türkiye’yi konuşturacağız,  sektörün içinde 40. Yılını tamamlayan birisi olarak Güneşin nerde saklı olduğunu biliyorum, rüzgarı da hissedebiliyorum tüm düşüncem Türkiye turizmine katkı nasıl sağlanır sabah akşam bunu düşünüyorum.  3 milyon insan bu sektörde çalışıyor, dolayısıyla 9 milyon insana temas ediyorsunuz, turizm işi rekabet işi olmasının yanı sıra misafirperverlik ve hizmet sunumumuzla belli bir misafir potansiyelimiz zaten var bunu mutlu barışçıl bir ülke  halinde sunabilirsek eminin bu sorunu atlatabiliriz. Ben 2017 yılından umutluyum. Avrupa ile ilgili sıkıntılarımızı heyet halinde ziyaretlerle ve basında güzel bir iki haber rezervasyonlarımızı anında artırır. En güçlü  turizm paketi olan bir ülke olmamıza rağmen pazarlama sıkıntımız var ancak ben yine de umutlu olmak istiyorum” dedi.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Sayfa 1 / 16