24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 21 Ekim 2017 12:05

VALİLER ORTAOKULU'NDA SEÇİM HEYECANI...

VALİLER ORTAOKULU'NDA SEÇİM HEYECANI...

Cumhuriyetimizin Demokrasi ile güçlendirilmesi, öğrencilerde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin güçlendirilmesi, öğrenclere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması amacıyla; 20 Ekim 2017 Cuma Günü Valiler Ortaokulu'nda Okul Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı. 13 adayın tatlı rekabeti sonucu seçimleri 8/C sınıfından Baran Çelik adlı öğrenci 142 oyla seçimi kazanmıştır.

 

Okul Aile Birliği Filiz Korkmaz: ‘‘  öğrencilerimizin de okullarda oy kullanması ve kendi başkanlarını seçmesi çok güzeldi. Tatlı bir rekabetin içinde yer almaları ve aday sayısının fazla olması okullarda bu bilincin yerleştiği anlamına gelmektedir. Okul Meclisi Başkanlığı Seçimlerine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Recep Akdemir'in ziyareti ayrı bir heyecan kattı. Okulumuz adına kendisine teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 21 Ekim 2017 12:03

HASTANEYE EK BİNA YAPILACAK

HASTANEYE EK BİNA YAPILACAK

Didim Devlet Hastanesine yapılacak  ek binanın detayları ortaya çıkıyor.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğünden gelen teknik ekip ilçede çalışmalarda bulunmuş ve mevcut hastane arsasının boş olan yaklaşık 12.500 m2lik kısmı yeni hastane projesi için uygun olduğuna karar verildi.

Didim’e en yakın teşekküllü hastanenin 52 km uzaktaki Söke olduğu ve tam teşekküllü Aydın ADÜ tıp fakültesininde  102 km uzakta olduğunun tespit edildiği Didim ilçesi yerleşik nüfusu TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi) verilerine göre 2015 yılında 73.824 iken 2016 yılında 77.164 olmuş ve ‰ 44,2 yıllık nüfus artış hızı ile Aydın ilinin en yüksek oranına sahip ilçesi durumuna geldiği ve turizm beldeleri arasında en kalabalık nüfusa sahip Didim İlçesi 106 bin konut ve 24.000 yataklı turizm tesisi ile yaz sezonu nüfus popülasyonu 750 bin seviyelerine ulaştığı. İlçenin yıl ortalama nüfusunun 350 bin seviyesinde olduğu  ve dinamik bir nüfusa hizmet veren Didim Devlet Hastanesi’nin dönemsel olarak poliklinik muayene ve acil servis başvuruları kış aylarında toplam 20 bin iken yaz aylarında 40 bine rakamlarına ulaştığı  tespit edildi.

Yapılan değerlendirmeler sonunda Didim’e  yapılacak olan 75 yataklı ek hizmet binası 2018 yatırım planına dahil edildiği ve hastananin  2018’in ilk yarısında temelinin atılması ve 1 yıl içerisinde de bitirilmesi hedefleniyor.

Yoğun bakım ve ek servislerle birlikte 150 yatak kapasitesine ulaşacağı ön görülen Didim Devlet Hastanesinin C grubu hastane olan mevcut durumunun B grubuna yükseltilmesi neticesinde uzman hekim ve hemşire sayısı iki katına ulaşacak.

Modern ameliyathaneler, 2. Seviye yoğun bakım ve nitelikli yatak sayısının arttırılması ile ilçeden dışarıya hasta çıkışının en aza indirilmesi planlanıyor.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 21 Ekim 2017 12:03

66’LILAR Dernek Kurdu

66’LILAR Dernek Kurdu

Didim’de yaşayan Yozgatlılar “Yozgatlılar Dayanışma ve Kültür Derneği Kurdular.

Didim Esnaf ve  Sanatkarla Odasına  bir ziyaret gerçekleştirerek dernek kuruluşunu duyuran Yozgatlılar burada Oda ile birlikte uyum ve işbirliği içinde çalışmak istediklerini, Didim’de yaşayan çok  sayıda Yozgatlı ile kültürlerini ve geleneklerini yaşatmak istediklerini söylediler.

Yozgat’ta yaşanan ekonomik  nedenlerden dolayı memleketlerini terek ederek farklı bölgelere yerleşen Yozgatlılar olduğunu söyleyen Dernek Başkanı ve MHP Didim Belediye Meclis Üyesi Nuhali Yılmaz memleketlerini zorunlu olarak terk eden Yozgatlıların Türkiye’nin her yerine dağılarak yaşamlarını devam ettirdiklerini ancak kültürlerinden ve geleneklerinden vazgeçmediklerini Didim’de yaşayan hemşerileri ile buluşmak içinde böyle bir dernek kurmak istediklerini belirterek kuruluşu tamamlanan dernek çatısı altında tüm hemşerilerini birleştirmeyi amaçladıklarını bildirdi. Yozgatlı bir çok işadamının hem yurt içinde hem yurtdışında başarılı olduklarını, ancak memleketlerini unutmadığını gördüklerini de söyleyen Nuhali Yılmaz, tatil beldesi olan Didim’de de yurtiçinden ve yurtdışından çok sayıda Yozgatlının kısa süreliğine de olsa geldiklerini ancak burada  hemşerileriyle buluşma konusunda sıkıntı yaşadıklarını bildiğini belirterek, “derneğimiz aynı zamanda Didim’e yolu düşen tüm hemşerilerimizle kolay irtibat kurmayı da amaçlamaktadır” dedi.

Kurucu Yönetim Kurulu üyeleri Nuhali Yılmaz Emine Eroğul, Haydar Aycan ve Üzeyir Pınarbaşı’nı Odada ağırlayan başkan Yaşar Pektaşoğlu ve Yönetim kurulu üyeleri  memleket derneklerinin yaşanılan bölgelerde dayanışmayı güçlendirdiğini ve güzel geleneklerin gelecek nesillere aktarılmasında önemli görevler üstlendiğini belirterek Oda olarak işbirliğinde olmaktan memnun olacaklarını söylediler.

 

 

 

Yayınlandığı yer Didim

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Kuşadası’nda Muhtarlarla Buluştu

Kuşadası Efes Kongre Merkezi'nde düzenlenen Muhtarlar Çalıştayı'na, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Didim’den bir gurup muhtarla birlikte katıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen toplantıya İlçe belediye başkanları, CHP il ve ilçe örgütlerinde  ve Aydın genelindeki ilçe belediye başkanlarının yer aldığı ve bölge muhtarlarını bir araya getiren çalıştaya katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhtarlara hitap etti.
Kılıçdaroğlu; “Ön yargılardan kurtulmaya ihtiyacımız var. Hep beraber düşünmek zorundayız. Sağlıklı düşündüğümüz zaman demokrasiyi güçlendirmiş olacağız. Demokrasilerde en büyük ölçü, halkın desteğidir. Aynı şeyi defalarca söyledik. Her kuruşun hesabı millete verilecek. Oy vermese de her vatandaşa hizmet gidecek” ifadelerini kullandı.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 21 Ekim 2017 11:55

Germenciğin Korkulu Rüyası Suç Çetesi

Germenciğin Korkulu Rüyası Suç Çetesi

Aydın’ın Germencik ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba günü yaklaşık 400 görevli polisin katılımıyla Şafak Operasyonu yapıldı.  Toplam 16 suçtan aranan Silahlı Organize Suç Örgütü lideri ve üyeleri yakalandı !

Suç Örgütü lideri ve üyeleri olduğu bildirilen ve toplam 16 olaydan aranan 27 kişi Germencik’den, 1 kişi de Söke’den olmak üzere toplam 28 kişi yakalandı.

Ölüm İle Tehdit Edildiler !

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğünün Germencik Cumhuriyet Başsavcılığından, aldığı istihbarı bilgilere göre; Germencik’de bazı şahısların vatandaşlar üzerinde; Cebir, darp, silahlı ölüm tehdidi, şiddet uygulayarak ve korku ile baskı kurarak; tefecilik yoluyla vatandaşları borçlandırıp, bu borca karşılık vatandaşa bankalardan kredi çektirip parayı ellerinden aldıkları ve tapulu arazilerini zorla sattırdıkları yönünde açıklama yapıldı.

Silahlı Organize Suç Örgütü lideri ve üyeleri tarafından Germencik İlçe Belediye Başkanlığının gerçekleştirdiği taşınmaz mal ve satış ihalelerine giren kişiler üzerinde baskı kurup, şiddet uygulayarak ve ölümle tehdit ederek ihaleyi karıştırdıkları öğrenildi.

Germencik ilçesinde bir kamu görevlisinin azmettirmesi ile çete, iki vatandaşın silahla yaralanmasına sebep olup; Yaralanan kişilere baskı uygulayarak, mağdurun kendilerini yaraladıkları şeklinde suçun vasfını değiştirdiler.

Yine bir vatandaşın aracını kundaklayıp, üzerine vatandaştan 30.000 TL para yağmaladıkları ortaya çıktı.

Aydın ilinin Germencik ilçesi ve köylerinde gerçekleşen bu olaylar dahilinde Silahlı Organize Suç Örgütü Ve Üyeleri tarafından uygulanan baskı ve tehdit yoluyla bazı vatandaşlar evini hatta köyünü terk etmek zorunda bırakılırken; kendilerine uygulanan tehdit ve baskılardan dolayı intihar teşebbüsünde bulundukları açıklandı.

Germencik Rahat Bir Nefes Alacak !

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğünün denetiminde, yaklaşık 5 ay süren fiziki ve teknik takip sonucunda; Suç işlemek maksadıyla Teşekkül oluşturan Silahlı Organize Suç Örgütü Ve Üyeleri olarak şüpheli şahısların Germencik ilçe merkezinde ve köylerinde ikamet ettikleri tespit edildi. Bunun üzerine Silahlı Organize Suç Örgütü lideri ve üyelerinin; Germencik ilçe ve köy halkına silah zoruyla baskı kurup, şiddet uygulayarak ve darp ederek sahip oldukları mülkler polis tarafından bulundu. Örgüt lideri ve üyelerinin üzerine olduğu anlaşılan 27 ev, 2 işyeri ve 18 araç bulundu. Operasyon dahilinde yapılan araştırmalar neticesinde; 2 adet kuru sıkı tabanca, 25 kuru sıkı tabanca fişeği,1 adet otomatik şarjörlü av tüfeği, 3 adet şarjör, 348 adet av tüfeği kartuşu, 3 adet kılıç, 1 adet sustalı bıçak ve bir miktar esrar ele geçirildi.  Yetkililer tarafından tahkikata devam edildiği açıklandı.

 

Yayınlandığı yer Didim