23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

İlk Tören 28 Ekim 2017 günü Protokolün katılımıyla yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yılı kutlamaları kapsamında Didim’de Kent Meydanında Çelenk koyma töreni düzenlendi.

 


Didim Kent Meydanında yapılan çelenk koyma törenine Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Didim Belediye Başkan yardımcısı Salih Bankoğlu, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, Kurum amirleri, Siyasi parti ilçe başkanları, Meslek Odaları ile Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Çelenk koyma töreni öncesinde güvenlik önlemleri alınırken, törene Didimliler ilgi gösterdi.
Törende ilk olarak Atatürk heykeline çelenkler konuldu, ardından bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu akabinde İstiklal Marşı okundu. Ve tören sona erdi.

Yayınlandığı yer Didim

“CUMHURİYET, BAĞIMSIZLIK VE AYDINLANMA

ADINA BİRLEŞMEYİ ÖNERİYORUZ…”

 

Tam bağımsız ve gerçekten demokratik bir hukuk devletinden yana olan herkes aynı şeyi dile getiriyor:

- Ülke, cumhuriyet, demokratik rejim ve milli varlığımız ciddi bir tehlike altındadır.

Çare?..

- Birleşmektir…

Ancak birleşmenin nasıl olacağı, nerede olacağı, yolu ve yöntemi üzerinde tam bir mutabakat ne yazık ki halen sağlanamamıştır.

Kutladığımız Cumhuriyet Bayramı’nın bugünkü gündemi, bu sorunun çözümü yönünde olmalıdır.

Şikâyet ve eleştiri süreci büyük ölçüde tamamlanmıştır. Gündem, çarenin belirlenerek yürürlüğe konmasına gelip, dayanmıştır.

Bizce 29 Ekim 2017 tarihi, birleşmenin somut adımlarını atma eyleminin başlangıç noktası olmalıdır.

Bir büyük demokratik kitle örgütü, atılacak somut adımın öncü-sorumluluğunu üstlenmeli; böylece aydınlanma, bağımsızlık ve demokrasi ortak paydasında bir milli mutabakat bildirisini tartışmaya açmalı ve belirlenecek temel ilkelerin oluşturacağı ortak paydanın uygulamaya konması yönünde milli, gerçekten demokratik, tam bağımsız ve sosyal hukuk devletinden yana olan her kesim ve yurttaş hep birlikte ant içmelidir…

Hepinizin Cumhuriyet Bayramı’nı bu öneri ve özlemle ile kutlar, önerimizin daha da zenginleştirilerek uygulamaya konulmasını dileriz.

 

AKBÜK KÜLTÜR ve ÇEVRE DERNEĞİ

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİ

AKBÜK ŞUBESİ

 

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 28 Ekim 2017 14:38

HAYDEE DİDİM BELEDİYESPORLA DAYANIŞMAYA

HAYDEE DİDİM BELEDİYESPORLA DAYANIŞMAYA

Didim Belediyespor yararına düzenlenecek konserin günü belli oldu.

Didim Belediyespor yararına Karadeniz Müziğinin güçlü sesi  Resul Dindar 11 Kasım 2017 günü sahne alacak. Dündar konseri Sensation Clup’te gerçekleşecek ve bilet satışları bugünden itibaren başladı.

Didimli taraftarlar ve Resul Dindar hayranları biletlerini Mustafa Emlak, Didim Teknoloji, Harput Emlak, Atasoy Elektrik, Kılıçoğlu İletişim, Saloon Turgay’dan ve konser günü Sensation Clup kapı girişinde alabilecekler.

Resul Dindar, 2008 yılı Temmuz ayında arkadaşlarıyla birlikte Karmate grubunu kurdu ve grubun solistliğini yaptı. Karmate, Nani ve Nayino adlı iki albüm çıkardı.

SPONSOR BİLBORDALARI TÜKENDİ

Didim Belediyespor yararına konser organizasyonu sürerken Didim Atatürk Stadyumundaki sponsor billboardları da tamamlanmak üzere.

Başta Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın destek mesajlarının billboardları saha kenarında yerini alırken 21 firma da takıma destek amaçlı yaptıkları yardımlar karşılığında sporseverler tarafından hatırlanması için bilbordlarda yer aldı.

Halen iki kale arkasındaki alan için sponsorluk görüşmeleri devam ederken Didim Belediyespor yönetimindeki işadamları kendi reklamlarını asmadılar ve geçen sene kendilerine ait reklamların yerine destek verenlerin adlarının olmasını istediler.

 

Didim Belediyespor Kulübü Başkanı Cezmi Arslan, Didim Kaymakamı Mehmet Türköz ve  Didim Belediyesporun Onursal Başkanı olan Deniz Atabay başta olmak saha kenarına reklam veren sponsorlara ile  forma ve kaşkol olarak takımla dayanışmaya giren tüm taraftarlar teşekkür etti ve “bu destekler bizleri daha da güçlendiriyor. Takımımız başarı ile bu desteklerin boşa gitmeyeceğine inanıyorum. Amacımız önümüzdeki yıl BAL’a geri dönmek ve taraftarlarımızın ve destekçilerimiz yüzünü kara çıkartmamak,  umarım başarılarımız daim olur.” Dedi.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 28 Ekim 2017 14:37

700 Üyeden 9 tanesi katıldı

700 Üyeden 9 tanesi katıldı

TİCARET ODASINDA BOŞ SALONDA TOPLANTI

Didim Ticaret Odasında 18 Eylül günü gerçekleşen inşaat sektörünün yeni çıkan imar yayası ile ilgli konuları görüşmek üzere yaptığı toplantıda katılımın az olduğu için ileriki bir tarihte daha fazla katılımla yapılması için ertelenmiş 25 Ekim günü yapılması kararı alınan toplantı daha fazla görüşün anketle belirlenmesi için 27 Ekim 2017 gününe ertelenmişti.

Didim Ticaret Odasında 700’ün üzerinde inşaat sektörü işvereninin kayıtlı olmasına rağmen  duyurusu yapılan toplatıya toplantı saatin de basın mensupları dışında hiç kimsenin gelmemiş olması ilginç karşılandı.

Yarın saat ertelenen toplantıya yönetim kurulu üyeleri dışında 9 tane inşaat  işi ile  iştigal eden işadamının katılması sektörün konuya duyarsızlık olarak değerlendirildi.

Toplantı salonunda az sayıda katılımcı olması nedeniyle sektör temsilcileri bu sefer daha  küçük olan Ticaret Odası Meclis Toplantı  Salonuna geçtiler.

Burada başlayan toplantıya Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ başkanlık etti. Katılımcılar yeni çıkan imar yönetmeliğinin uygulanmasında kesin hükümler yerine bazı hükümleri yerelin özeline ve  imalat yapılacak binaların bulunduğu yerlerdeki eski uygulamalarla devam etmesi ya da bu yerlere yeni yönetmelik hükümlerinin uygulanması konusunda yaşanacak sıkıntıların  mağdurlar yaratacağı endişesi taşıdıkları konusunda ortak görüşe vardılar.

Çıkarılan imar yönetmeliğinin değiştirilmesi gibi bir talepleri olmayan sektör temsilcileri Yerel yönetimin inisiyatifine bırakılan hususların zor durumda olan sektöre eşit şeklide uygulanması ve şahsi düşünce ya da konuyla ilgili kişilerin şahsi inisiyatifine bırakılmadan eşit uygulanması konusunda belediyeye teknik bilgi ve görüşlerini sunma kararı aldılar.

Didim Belediyesinin Çarşamba günü yapılacak olan Belediye Meclis Kasım ayı 1. Oturumundan önce Mimar Mühendis ve Müteahhitlere bilgilendirme toplantısı yapılacağını bu toplantı öncesi sektörün görüşlerini ve tavsiyelerinin Belediye Yönetimine aktarmak için teknik bir komisyonun oluşturulması ve yapılacak toplantıya bu görüş ve önerilerle gidilmesi kararı alındı.

 

Toplantının Ticaret Odası üyesi 3 Mimar, 3 Mühendis ve 3 Müteahhitten oluşan bir heyetin ziyarette Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden yetkili teknik personelin de davet edilmesinin iyi olacağı  kararı alındı.

Yayınlandığı yer Didim

Alternatif  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yapıldı

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yıldönümünü olması sebebiyle, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtının önünde Cumhuriyet Bayramını Kutlama Töreni gerçekleştirildi. Didim CHP İlçe Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği, Vatan Partisi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Cumhuriyet Meydanında Kutlama Töreni gerçekleştirdiler. Kutlama Töreni, 28 Ekim Cumartesi günü saat 14:00’de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde,  Saygı Duruşu ve İzmir Marşı’nın çalınmasıyla başladı.

Kutlama törenine; CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Vatan Partisi İlçe Başkanı Bülent Boyer, ADD Didim Şube Başkanı Türker Bacaksız, Didim Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Selma Özöğretmen katıldı. CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş Kutlama Töreni’nde yaptığı açılış konuşmasında; tüm Didimlilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayıp, Cumhuriyet Bayramını Kutlama Törenlerinin yıllardır bir gün öncesinden başladığını belirtti. Sözlerine devam eden Gökmen Karataş: ‘’Daha önce Resmi Kutlamalara katılmama kararı almıştık. Ve bu tavrı devam ettireceğiz. Bunun sebebi; Resmi Kutlamaların yeterince samimi olduğunu düşünmüyoruz. Bu sebeple kendimiz de bir tören düzenleyip, tüm Didim halkını davet ediyoruz. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doya doya hep birlikte yaşıyoruz.’’ Dedi. Karataş konuşmasını bitirmeden önce bir duyuruda bulundu: 29 Ekim Pazar akşamı saat 19:00’da Fener Alayı Yürüyüşü düzenleneceğini, katılmak isteyen vatandaşların saat 19:00’da Didim Belediyesi’nin önüne olmalarını, orada toplanarak yürüyüşe başlayacaklarının duyurusunu yaptı.

Açılış konuşmasından sonra sırasıyla CHP Çelengi, Vatan Partisi Çelengi, Atatürkçü Düşünce Derneği Çelengi ve Cumhuriyet Kadınları Çelengi bırakıldı. Çelenk bırakılmasının ardından Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İzmir Marşı çalındıktan sonra Kutlama Töreni son buldu.

 

Yayınlandığı yer Didim