19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Kasım 2017 14:52

Bu kış kaç paraya ısınacağız?

Bu kış kaç paraya ısınacağız?

Soğuk havaların gelmesiyle vatandaşların kışı evinde sıcacık ve rahat geçirmek için ‘en uygun fiyatlarla nasıl ısınırız’ arayışı başladı. Gazetemiz, Didimliler için kışın evlerin nasıl en uygun fiyatlarla ve sıcacık olacağını araştırdı.

Didim ilçesinde yapılan araştırmalara göre; Evinizde sıfırdan bir soba kurup, tüm kışı sobayla geçirmek hem maliyet olarak daha uyguna geliyor hem de sıcaklığın evin tüm odalarına uzun süreli dağılması nedeniyle evinizi en çok ısıtan yine sobalar oluyor. Soba eski usul yapısı itibariyle klima ve elektrikli sobalar gibi oda içerisindeki aynı havayı yenilemediği için daha sağlıklı oluyor. Aynı zamanda elektrikli sobalar ve klimaların getireceği aylık elektrik faturası kadar masraflı olmuyor. Soba kullandığınızda, içerisine çalı çırpı da atsanız sobayla ısınabiliyorsunuz.

Didimliler ve Didim’de yaşayan İngilizler de soba kullanmayı tercih ediyor. En çok Didim Merkezde aileler soba kullanmayı tercih ederken, sobalar Akbük ve Akköy’den de oldukça ilgi görüyor. Sobalar ısıtıcı özelliğinin yanı sıra üzerinde pişirilen; gerek patates ve kestane, gerek çay demleme özelliğinden dolayı da çok seviliyor.

Evinizde sıfırdan soba kurmak istiyorsunuz ama bunun masrafı nedir bilmiyorsanız sizin için yaptığımız araştırmayı inceleyin:

Sobalar takım halinde satılıyor. Takım içerisinde: Soba, 2 kova, 2 ızgara ve maşası ile beraber satılıyor. Birde takım içerisinde olmayıp, ekstradan almanız gereken ürünler var: Soba boruları, dirsekleri, fırfırı ve soba altı tablaları ayrı satılıyor. Takım halinde satılan sobalar ortalama 100-500 TL arasında değişiklik gösterirken; soba borularının adedi:7 TL, soba dirseklerinin adedi: 7 TL, Fırfırlar büyüklüğüne göre:25-45 TL arası, Soba altı tablası ise; 15-25 TL arası değişiyor.

Sobanızı eğer duvara yakın kurarsanız ortalama 5 adet boru yeterli oluyor. Fakat sobanızı eğer odanın ortasına kuracaksanız, soba çıkışı olacak kolondan uzaklaştığınız için boru sayısını 7 adete çıkarmanız gerekiyor.

Evinizde sabah-akşam soba yakacaksanız, bir kış boyunca 1 ton kömür yeterli oluyor. Kömürler de kalite farkıyla fiyat farklılığı gösteriyor. Kömürlerin tonu 350 TL’den başlayıp, 500 TL’ye kadar çıkabiliyor. Odun kullanmak isterseniz yine bir kış boyunca en az 1 ton almanız gerekiyor. Fakat odun ılık ılık yandığı için kömür kadar yüksek ısıtmıyor.

Soba fiyatları 100 liradan başlayıp, kalitesine göre 500 liraya kadar çıkıyor. Aslında hepsi aynı görevi görüyor, aralarındaki fark ise daha pahalı olan sobaların dış yapılandırma malzemesinin daha kalın olması sebebiyle bu sobaların normal sobalara göre sönmesi biraz daha uzun zaman alıyor böylece eviniz daha uzun süre sıcacık kalmaya devam ediyor.

Piyasada rahatlıkla bulabileceğiniz soba çeşitleri; Döküm sobası, kuzine sobası, göçmen sobası ve uyuyan sobalar olarak biliniyor. Soba çeşitleri arasında en çok tercih edilen sobalar öncelikle kuzineler, sonrada uyuyan sobalar oluyor. Daha büyük evlerde ve villalarda döküm soba tercih edilirken, cafe ve şantiye gibi alanlarda da göçmen sobası tercih ediliyor.

Döküm soba denilen modellerin dış yapılandırma malzemesi diğerlerine göre daha kalın olduğu için, sobayı söndürdüğünüzde bile uzun süre sönmediği için sıcaklığı daha uzun süre etkili olmaya devam ediyor. Böylece sobayı söndürüp tasarruf ediyorsunuz, ama sıcaklık uzun süre evinizde kalmaya devam ediyor. Döküm sobalar söndükten sonra bile diğer sobalara göre daha uzun süre sıcaklığını devam ettirmesinin yanı sıra siyah ve camlı modeller olması sebebiyle, görüntüsü itibariyle de sobanın evde şık durmasını isteyenlerin de tercihi.

Kuzine sobalarin içerisinde fırında bulunması sebebiyle yemeklerinizi burada yaparak hem tüpten hem de normal fırın kullanmayarak elektrikten tasarruf ediyorsunuz. Aynı zamanda kuzine sobalarda özellikle tercih edilen güveçlerde yemekler de daha lezzetli oluyor.

Göçmen sobaları inşaat alanında açık havada çalışan işçilerin tercihi oluyor daha çok. Şantiye alanında kullanılmasının yanı sıra; soğuk havalarda da açık olan cafelerin dışarı bölümlerinde oturmak isteyen müşteriler için bazı cafeler de tercih edebiliyor.

Uyuyan sobalar en çok tercih edilen ikinci soba oluyor. Kapaklı olması sebebiyle içine attığınız odun veya kömüre göre kapağını açık tutabiliyor veya kapatabiliyorsunuz. Kömür attığınızda kapağı kapalı tuttuğunuzda bile yanmaya devam ediyor fakat sobanızı odun atarak yaktıysanız kapağını kapatırsanız kendini uyku moduna alıyor. Böylece ihtiyacınıza göre rahatlıkla kullanabiliyorsunuz.

 

Yayınlandığı yer Didim

Organlarınızı Bağışlayın, Hayat Kurtarın !

Didim Devlet Hastanesi ‘Doku ve Organ Bağışı Haftası’ olması nedeniyle Didim’deki Merkez Cami önünde, Didimliler için lokma yaptırıp dağıttı.

Türkiye’de 3-9 Kasım Doku ve Organ Bağışı Haftası olması sebebiyle Didim Devlet Hastanesi idarecileri, 03.11.2017 Cuma günü Merkez Cami önünde lokma yaptırıp dağıttılar. 750 kişilik hazırlanan lokma dağıtımı Didimliler tarafından yoğun ilgi gördü.

3-9 Kasım Doku ve Organ Bağışı Haftası olması sebebiyle, İlçe Sağlık Bakım Hizmetleri Müdüresi Şerife Ege, Lokma dağıtımının hemen önünde açtıkları organ bağışı standı ile organ bağışının önemine dikkat çekmek istediklerini dile getirerek, sağlık çalışanları olarak Didimlileri bu konuda bilinçlendirdiler. Doku ve Organ Nakli stand noktasında bulunan; İl Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Şerife Ege, İdari Mali Hizmetler Müdürü Meral Bilir, Başhekim Veysel Kılıç,  Başhekim Yardımcısı Halil Akıl ve Aydın İl Merkezinde Doku ve Organ Bağışı birimi çalışanı Hanife Kaçmaz Didimlileri Doku ve Organ Bağışı konusunda bilinçlendirip, organ bağışı yapmak isteyen kişilerin gerekli işlemlerini aldılar.

BirKaç Dakikanızı Ayırarak Organ Bağışı Yapabilirsiniz

Şerife Ege gazetemize yaptığı açıklamada; “Türkiye genelinde Aydın ilinin ilçesi olan Didim hem ilçe olarak hem de Didim Devlet Hastanesi olarak kan bağışı ve organ bağışında birinci sırada ve bununla gurur duyuyoruz.” Dedi. Ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Doku ve Oran bağışı kampanyamız için hastanemizdeki stantda her gün bağış alınabiliyor. Toplumsal olarak biraz daha farkındalığı arttırmak adına, Didim Devlet Hastanesi olarak bugün böyle bir aktivite yaptık. Didim’in merkezinde daha fazla insana ulaşmak mümkün. Organın bağışlanması ve insanlarda bir farkındalığın oluşturulması için bu aktivite önem taşıyor. Vatandaşların ilgisi de güzel. Türkiye’de özellikle böbrek nakli konusunda çok fazla organ nakli bağışı bekleyen hastalarımız var. Bu yüzden bir yaşam bağışlamak çok kutsal ve manevi bir yönü var. Bir hayata umut olmak için organlarımızı bağışlamamız önemli. Çünkü organ bağışı yaparak, kendi beyin ölümümüz gerçekleştikten sonra birilerinin hayatını kurtarabiliyoruz. Yaşamak için bir organın nakline ihtiyacı olan insanlar oluyor ve her zaman olmaya devam edecek. Organ bağışı yaparak sadece biz birilerine yardım etmiyoruz aslında; Bugün sağlıklıyız, yarın başımıza nelerin geleceğini bilmiyoruz. Organ bağışı bekleyen bizlerde olabiliriz. Yarın bir gün biz veya yakınlarımızda yaşamak için organ nakline ihtiyaç duyabiliriz O zamanda bizim için birileri organ bağışı yapmış olacaktır. Bu hepimiz için geçerli.” Dedi.

Türk Kızılayı da Kan Bağışı İçin Oradaydı

Organ bağışı yapmak isteyen Didimliler birkaç dakikasını ayırarak, kimlik bilgileriyle beraber bir form doldurdu. Böylece öldüğünde organlarının bağışlanıp, başka hayatlar kurtarması için talimat verebildiler. Formda, öldükten sonra kişinin organlarının bağışlanmasını onaylaması için ailesinden birinin ismini yazıldı. Aile onaylamadığı takdirde organ bağışı gerçekleştirilmiyor. Organlarını bağışlamak isteyen Didimliler formlarını doldurup, teslim ettiler. Standın hemen yanında bulunan Türk Kızılayı aracı da Didimlileri kan vermek konusunda bilinçlendirdi. Kan bağışı yapmanın hem bağışlayan için sağlıklı olması, hem de ihtiyacı olanlar için hayat kurtarıcı olmasının önemi anlatıldı. Kan bağışında bulunmak isteyen Didimliler formlarını doldurup, kan bağışlarını da yaptılar.

 

Yayınlandığı yer Didim
Cuma, 03 Kasım 2017 14:51

ENFLASYON CANAVARI YENİDEN UYANDI

ENFLASYON CANAVARI YENİDEN UYANDI

Ekim ayı enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ekimde yüzde 2,08, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 1,71 arttı. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 11,90 , yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 17,28 oldu.

Buna göre Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) ekim ayında yüzde 2.08 arttı. Yıllık enflasyon ise yüzde 11.90 olarak gerçekleşti. Yıllık enflasyonda ulaşılan bu seviye 2008 yılından bu yana görülen en yüksek seviye.

Konuyla ilgili kurumların gerçekleştirdiği ankete katılan ekonomistlerin ekim ayı enflasyon beklentilerinin ortalaması yüzde 1,70 düzeyindeydi.

Beklentilerin üstünde gelen enflasyon rakamları nedeniyle dolar 3.8150 TL’den ilk işlemlerde 3.8250 TL’ye yükseldi.

TÜFE, Eylül ayında ise yüzde 0,65 artış göstermişti.

Orta Vadeli Program’a (OVP) göre TÜFE’nin yıl sonunda yüzde 9.5 olacağı öngörülüyor. Merkez Bankası ise 2017 yılı enflasyon tahminini geçtiğimiz günlerde yüzde 9,8 olarak açıklamıştı.

EKİM AYI ENFLASYONU YÜZDE 2.08

TÜFE’de (2003=100) 2017 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 2,08, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 9,52, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,90 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 10,37 artış gerçekleşti.

Aylık en yüksek artış yüzde 11,51 ile giyim ve ayakkabı grubunda oldu

Ana harcama grupları itibariyle 2017 yılı Ekim ayında endekste yer alan gruplardan, ev eşyasında yüzde 2,96, ulaştırmada yüzde 2,61, gıda ve alkolsüz içeceklerde yüzde 1,97 ve konutta yüzde 0,94 artış gerçekleşti.

İKİ GRUPTA FİYATLAR DÜŞTÜ

Aylık en fazla düşüş gösteren grup yüzde 1,75 ile eğlence ve kültür oldu

 

Ana harcama grupları itibariyle 2017 yılı Ekim ayında endekste düşüş gösteren bir diğer grup ise yüzde 0,01 ile haberleşme oldu.

Yayınlandığı yer Didim

Didim Rotary Kulübü Didimlilere Fizik Tedavi Ünitesi Getirtiyor !

Didim Rotary Kulübü, Didim Devlet hastanesine alınacak fizik tedavi ünitesi için kermes düzenledi.

Rotary Kulübü olarak, ICC Vakıf Komuta Başkanı ve Rotary Uluslararası Genel Başkanı Mithat Sucuoğlu’nun sorumluluğunda gerçekleşen ‘Didim Devlet hastanesine alınacak fizik tedavi ünitesi’ projesi için gerekli çalışmalar başlatıldı. Rotary Kulübü’nün Didim Devlet Hastanesi için düzenlediği 42 bin dolarlık bu projenin; 41 bin dolarlık bölümü; USA, Avusturya, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’ın bağışlarıyla gerçekleşirken, cihazlar için eksik kalan paraya destek olunması niyetiyle Didim’deki Merkez Cami önünde 01.11.2017 Çarşamba günü bir kermes düzenlendi. Kermeste; Didim Rotary Kulübü üyesi olan bayanlar evlerinde kek, börek vs. yiyecekler yapıp, kermese getirip sattılar. Kermesten elde edilen gelirin, Didim Devlet hastanesine alınacak fizik tedavi ünitesi için toplanan bağışın üzerine ekleneceği bildirildi. Merkez Camii önünde gerçekleşen yardım kermesinde Didim Rotary Kulübü 2017-2018 Dönem Başkanı Haydar Unat gazetemize yaptığı konuşmada; Rotary Kulübü olarak niyetlerinin hastaneye alınacak cihazlara destek olunmasıyla beraber, aynı zamanda Didim’de yaşayanlara Didim Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesinin açılacağını da duyurmak olduğunu dile getirdi.

Didim İçin Ülke Ülke Gezdi

42 bin dolarlık bu proje için Mithat Sucuoğlu; Proje sorumluluğu çerçevesinde başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye gidip, Rotary Kulübü olarak Didim Devlet Hastanesi’ne yapmak istedikleri yardımı yetkililere anlatıp, Rotary Kulübü olarak bu ülkelerden de maddi destek istedi. Kulübün isteğini geri çevirmeyen bu ülkelerin; USA, Avusturya, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’ın yardım için gerekli çalışmaları tamamlamak üzere olduğu bildirildi. Didim Devlet Hastanesine yapılacak olan ünite bağışının en önemli şartı, bu cihazların Söke’deki Devlet Hastanesine gönderilmeyip, sürekli olarak Didim Devlet Hastanesi’nin bu cihazları kullanması olacak. Projenin sorumluluğunu üstlenen Mithat Sucuoğlu, cihazlar hastaneye kurulduktan sonra her 6 ayda bir Didim Devlet Hastanesini ziyaret edip, cihazların kullanımları, durumları ve talepleri hakkında rapor tutacak.

Mithat Sucuoğlu Gazetemize yaptığı açıklamada; “Didim Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesi önemli bir eksiklik çünkü Didim ilçesi daha çok emekli kesimden oluşuyor ve gün geçtikçe bu kesimin fizik tedaviye olan ihtiyacı da artıyor. Bazı Didimliler kısa yol yürümekte dahi güçlük çekerken; Fizik Tedavisi için Söke’ye, uzun yol gitmek zorunda kalıyor. Amacımız otobüse binmekte bile zorluk çeken Didimlileri daha aktif bir şekilde hareket eder hale getirmek. Yakın zamanda projemiz gerçekleşecek. Proje için bağış yapacak olan ülkeler ile gerekli anlaşmalar imzalandı, yakın zaman içerisinde USA, Avusturya, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’ın büyük katkılarıyla Didim Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesi sürekli kullanılmak üzere açılacak. Didimliler artık Söke’ye gitmek zorunda kalmadan Didim’de fizik tedavisi görebilecekler.” Dedi.

 

Yayınlandığı yer Didim
Cuma, 03 Kasım 2017 14:50

EMEKLİLER YÜRÜYOR

EMEKLİLER YÜRÜYOR

Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubesi üyeleri ve aileleri hafta sonu sağlıklı yaşam için yürüyecekler.

Cumhuriyet Meydanından başlayıp Altınkum Barış Kafede sona erecek yürüyüş öncesi sağlıklı kalmak için yapılması gereken bazı aktiviteler ve özellikle tempolu  ve her gün yapılan yürüyüşün ilerleyen yaşlardaki kas iskelet sistemi ve benden sağlığı için önemi anlatılacak.

Geçtiğimiz hafta ‘Kanserin nedenleri, korunma yolları ve tedavisi’ konulu Sağlık Seminerlerinin ilkini yapan Tüm Emekli Sen önümüzdeki günlerde hem sosyal yaşamla ilgili hem de emekliler başta olmak üzere ekonomik bazı taleplerini dile getirdikleri toplantılar yapmaya hazırlanıyor.

Pazar günü (5 Kasım 2017) yapılacak  kent içi yürüyüş için açıklama yapan  Didim Şube Başkanı Asaf Pınarbaşı, üyelerimiz ve aileleri ile saat 10’da Cumhuriyet Meydanında buluşacağız, burada sağlıklı yaşam ,için neler yapılması ve yaşadığımız kenttin doğasını ve güzelliklerini korumak için neler yapmamız gerektiğinin yanı sıra ilerleyen yaşlarda yaşam kalitemizi devam ettirmek için günlük aktivitelerimizin içine mutlaka sporu almamız gerektiği konusunda arkadaşlarımızla görüş alışveriş yapacağız.

Daha sonra Altınkum’da Barış kafeye kadar yürüyüp burada simit ve çayımızı paylaşacağız. Yürüyüşün sonunda arkadaşlarımız görüş ve önerileri doğrultusunda Tüm Emekliler Sendikası Didim Şubesi olarak neler yapmamız gerektiği konularını görüşeceğiz” dedi.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Cuma, 03 Kasım 2017 14:49

DİHAD’ın Kuruluşu Tamamlandı

DİHAD’ın Kuruluşu Tamamlandı

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (DİHAD) geçtiğimiz aylarda gerekli müracaatları yaparak dernek kurma girişimlerini tamamlamış ve yönetim kurulunda görev dağılımları yapılmış ve çeşitli toplantılarla kamuoyuna duyurulmuştu.

Daha önce gönüllü gurup olan Didim Hayvanseverler gurubunun tamamına yakının dernek içinde olması ve halen devam eden gönüllü besleme ve ikinci el satışları devam ederken bazı resmi yazışmalar ve görüşmelerde ciddi bir statü getirecek olan dernek Didim Belediyesi Sokak Hayvanları barınağının da gönüllüsü olmaktan çok bundan sonraki bura için yapılabilecek projelerde  paydaşı da olabilecek.

Logosu ve yönetim kurulu üyelerinin  telefonlarının paylaşıldığı bir açıklama yapan Hayvanseverler çalışmaları hakkında şu bilgileri de verdiler: “ Tüm gönlü güzel dostlara merhabalar;  Uzun bir zamandır Didim'de yaşayan hayvan severlerin gönüllü olarak hem sokak hayvanları hemde Didim Hayvan Barınağı için yürüttükleri çalışmalardan haberdarsınız ve bir çoğunuz da çalışmalarda aktif olarak görev aldınız. Faliyette olan bu gurup, daha etkili olmak ve daha çok Can’lara yardımcı olmak için şimdi resmi olarak " Didim, Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği - DİHAD" olarak Dernekleşti ve logosu da fotoğrafta gördüğünüz şekildedir. Hayırlı olsun.
Derneğimizin kurucu üyeleri çalışmalarına 6 ay boyunca ( kuruluşundan sonra 6 ay içerisinde dernek, genel kurula gitme zorunluluğu vardır )” devam edecek daha sonra daha kalıcı daha proje ve kalıcı çalışmalara imza atacak bir yönetim oluşturulabilecektir.”

 

Dernek Başkanı Birsel Özçelik derneği üye çalışmaları konusunda da bilgilendirme yaptığı  açıklamada üye kayıt formlarının bulundukları yerler ve müracaat edilebilecek adresleri de bildirildi. Başkan Özçelik konuyla ilgili olarak ta şu açıklamayı yaptı: “ Derneğimize üye kayıt işlemleri devam etmektedir. Her perşembe saat 15:00/20:00 saatleri arasında Altınkum’daki depomuzda ( Tüylü Dostlar Veteriner Kliniği altında ) ve bu pazar ( 05.11.2017) Altınkumda " yazarlar festivali standında " hem 2. El eşya satışımız olacak hem de "Üye Kayıt İşlemleri " yapılacaktır. Bizlere, Can’lar adına desteklerinizi sunmayı ihmal etmeyin.
" Sen Yoksan, Bir Eksiğiz"

Yayınlandığı yer Didim

Aydın polisinden ‘Güvenli Eğitim’ uygulaması

Aydın’da, polis ekiplerinin gerçekleştirdiği ‘Güvenli Eğitim’ uygulamasında 300 işyeri ve 5 bin kişinin sorgusu yapıldı.
Aydın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde gerçekleştirilen “Güvenli Eğitim” uygulaması kapsamında umuma açık yerlerde uygulama yapıldı. Yapılan denetlemeler sonucunda 300 işyeri kontrol edildi ve 5 bin kişinin GBT sorgusu yapıldı. Kontrol edilen 182 araçtan 4 araca 500 TL idari para cezası kesilen denetimlerde, değişik suçlardan aranan 8 şüpheli yakalandı. (İHA)

Yayınlandığı yer Didim

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü'nde devir teslim töreni

Aydın İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Dr. Fevzi Yavuzyılmaz görevi önceki İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Serkan Şenel’den devraldı. Yapılan devir teslim törenine Halk Sağlığı Müdürlüğü yöneticileri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği yöneticileri ve İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri katıldı.
Törende konuşan Aydın İl Sağlık Müdürlüğü’nün yeni müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz; “Bu görevler bir bayrak yarışıdır. Benim daha önce Aydın Halk Sağlığı Müdürlüğü yaptığım dönemde Mustafa Bey ile birlikte göreve başlamış ve kader birliği yapmıştık. Şimdi bayrağı ondan teslim alıp yaptıkları hizmetlere yeni hizmetler katmanın çabasında olacağız. Ben hem kendisine hem de tüm çalışma arkadaşlarımıza verdikleri emekten dolayı teşekkür ediyorum. Amacımız Bakanlığımızın çalışmaları doğrultusunda Aydın’daki sağlık hizmetlerini daha üst seviyelere taşımak olacaktır” dedi.
Görevi devreden Dr. Mustafa Serkan Şenel ise “Görevde bulunduğu sürece Aydın’daki sağlık hizmetlerine katkıda bulunmak için gayret ettik. Görevi Aydın’ı bilen daha önce birlikte çalıştığımız bir arkadaşımıza teslim ettiğim için mutluluk duyuyorum. Yeni ekibiyle güzel hizmetler vereceğine inanıyorum” dedi.
Program kapsamında halef-selef müdürler birbirlerine çiçek takdim ederken Dr. Mustafa Serkan Şenel’e İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz tarafından Aydın’a hizmetleri anısına plaket takdim edildi.
(İHA)

Yayınlandığı yer Didim

Boks grup müsabakaları Aydın’da başlıyor

 

Türkiye Boks Federasyonu Başkanlığının 2017-2018 yılı faaliyet programında yer alan Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 1. Grup Müsabakaları Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde 05-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Aydın Efeler Atatürk Spor Salonunda yapılacak.
Büyük Erkekler Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 1. Grup Müsabakaları 25 Hakem ile düzenlenecek olup müsabakalara 28 ilden yaklaşık 150 sporcunun katılması bekleniyor. Aydın’dan 7 sporcu derece elde edebilmek için müsabakalarda ter dökecek. Müsabakalarda dereceye giren sporcular Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.
Türkiye’de 3 gruptan oluşan şampiyonada 1’inci grup 05 – 10 Kasım 2017 tarihleri arasında Aydın’da, 2’nci grup 12 – 17 Kasım 2017 tarihleri arasında Amasya’da ve 3’üncü grup 22 – 27 Kasım 2017 tarihleri arasında Iğdır’da gerçekleştirilecek. 1’inci, 2’nci ve 3’üncü gruplardan derece elde eden sporcular Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanacak.
Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, 05-10 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılacak Türkiye Ferdi Boks Şampiyonası 1. Grup Müsabakalarını izlemek için tüm sporseverleri Efeler Atatürk Spor Salonuna davet etti. (İHA)

Yayınlandığı yer Didim

ZALİMİN ZULMU VARSA BÜ­LENT TEZ­CAN’INDA CHP’Sİ VAR

İnsan­lık ta­ri­hi­nin her dö­ne­min­de za­lim­ler olmuş, za­li­min zul­mü­ne kar­şı­da da bir baş­kal­dı­rı, bir tavır ge­liş­ti­ril­miş­tir. Pir Sul­tan’ın Hızır pa­şa­ya, is­ya­nı, ta­ri­hi­mi­zin za­li­me karşı , baş­kal­dı­rı­şın sim­ge­si­dir. YÜRÜ BRE HIZIR PAŞA , SENİN’DE ÇAR­KIN KI­RI­LIR,GÜVEDİĞİN PADİŞAHIN,ODA BİR GÜN DEVRİLİR, bir , is­ya­nı­nı hay­kı­rı­şı­dır. Ana­do­lu top­rak­la­rı bu tip ör­nek­ler­le do­lu­dur. Şeyh Bed­ret­tin­ler, Bör­tü­ce­ler , ve nice ni­ce­le­ri.

BÜ­LENT TEZ­CAN : CHP Genel Baş­kan Yar­dım­cı­sı, parti söz­cü­sü ve Aydın mil­let­ve­ki­li. ba­sı­nın kar­şı­sı­na çı­ka­rak, Sayın Er­do­ğan’a dik­ta­tör ifa­de­si­ni kul­lan­dı, Gelen Baş­ka­nı ola­rak sayın Kı­lıç­da­roğ­lu’da yük­sek sesle ken­di­si­ne sahip çıktı . Bu­ra­ya kadar her­şey mec­ra­sın­da yü­rü­dü. Ba­lı­ke­sir Be­le­di­ye Baş­ka­nı sayın Ahmet Edip Uğur’ un fer­ya­dı­na kulak tı­ka­mak , göz­yaş­la­rı­nı gör­me­mek, üzül­me­mek

vidan sa­hi­bi hiç kim­se­ye ya­kış­maz, ancak fi­ra­vun­lar bunu al­kış­lar­lar ,CHP’de, ken­di­ne ya­kı­şa­nı yap­mış ve Bü­lent Tez­can va­sı­ta­sı ile tep­ki­si­ni or­ta­ya koy­muş­tur. Bu­ra­ya kadar her­şey mec­ra­sın­da , tuhaf olan ör­gü­tü­nün, Aydın CHP ör­gü­tü­nün sayın Tez­can’a sahip çık­ma­ma­sı en azın­dan kamu oyun­da­ki al­gı­nın bu ol­ma­sı. Yada ol­duy­sa bizim duy­ma­mız, her şart­ta bir ek­sik­lik gö­rü­lü­yor.

Hasan Hü­se­yin Kork­maz bir şi­irin­de ‘ACI ÇEK­MEK ÖZ­GÜR­LÜK­SE, ÖZ­GÜR­LÜK İKİMİZDE’ Der, öyle’ ya öz­gür­lük her­ke­se , bana do­kun­ma­yan yılan bin ya­şa­sın di­ye­rek yı­la­nın zeh­rin­den kur­tu­la­ma­yız, tarih şa­hi­di­miz­dir. Ancak ör­güt­lü mü­ca­de­le asıl olan­dır.

Aydın CHP il baş­ka­nı sayın Bay­ram İnci’ye çağ­rım­dır . Aydın il sı­nır­la­rı için­de­ki tüm CHP ÖR­GÜT­LERİNİ , BELEDİYE BAŞ­KAN­LA­RI­NI, MİLLET­VEKİLLERİ VE STK ‘ları bi­ra­ra­ya ge­ti­re­rek ,sayın Tez­can’a olan des­te­ği alan­la­ra ta­şı­ya­rak za­li­min zul­mü­nü Aydın ka­mu­oyu ile pay­laş­ma­sı­dır.

 

Ahmet Arif’in de­di­ği gibi, Nasıl se­ve­rim bir bil­sen, Kö­roğ­lu­yu, Ka­ra­yı­la­nı, Meç­hul as­ke­ri,Pir­sul­ta­nı,şeyh Bed­ret­ti­ni. Bir nice sevda, bir bil­sen, Göz­le­rin­den öpe­rim,bir umu­dum sende.

Yayınlandığı yer Hasan Sani Güneş
Sayfa 1 / 2