20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 28 Şubat 2017 13:41

HER AN KAYMAKAM ÇIKABİLİR

HER AN KAYMAKAM ÇIKABİLİR

22 Eylül 2014 günü göreve başlayan Kaymakam İskender Yönden farklı  bürokrat çizgisiyle Didimlilerin takdirini kazanıyor.

Kaymakam Yönden'in göreve başladığı ilk gün görev yeri olan Didim’e ilk kez geldiğini ifade etmiş ve  verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek ve çalışmak için burada olduğunu belirterek “Çalışmayı çok seven birisiyim. Basınla da temas halinde olmayı severim. Didim için güzel şeyler yapacağımıza inanıyorum” demişti.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına yardım için başvuran ya da muhtarlar aracılığı ile mağdur olduğunu öğrendiği aileleri ziyaret eden ve Didim’de yaşayan şehit aileleri başta olmak üzere gazi ailelerini de mutlaka ziyaret eden Kaymakam Yönden bir çok ziyaretini de mesai saatleri sonrasında yapıyor.

Geçtiğimiz hafta yine yoğun ziyaretleri ile dikkat çeken kaymakam Yönden için vatandaşlar heran kaymakamla karılaşmaktan memnuniyetleri, Dikkat Kaymakam çıkabilir diyerek anlatmaya çalışıyorlar. Yönden ve SYDV yetkilileri,  Balat Mahallesin yatalak olan Veysel Hayıt'ı Akyeni Köyde yaşayan Şehit Soner Turan'ın Ailesini, Güneydoğu Gazisi Hüsamettin Yardım'ı ziyaret edip Sosyal Yardımlaşma Vakfı vasıtasıyla çocuklarının ihtiyacını giderdi. Şehit Annesi Sabiha Salar’ı, yardımsever Mehmet Ergüder, Aysun Ergüder' in evlerine, vefat eden anneleri Besime Ergüder için başsağlığı ziyaretinde bulundu. Bu ziyaretleri duyurmadan ve ani olarak yapan kaymakam Yönden’in bu davranışı hayranlıkla karşılanıyor.

 

 

 

Yayınlandığı yer Didim

KERMES GELİRİ OKULA ARAÇ VE GEREÇ OLARAK GERİ DÖNECEK

Didim Selçuk Özsoy Ortaokulu  Okul Aile Birliği Okul bahçesinde düzenlediği kermes ile okula araç gereç alacak.

 

Okul Aile Birliği Başkanı Betül Çinko  okul bahçesinde öğrenci velilerinin katkısıyla açılan Kermes’te elde edilecek gelir ile okulun bazı ihtiyaçlarını gidermeyi planladıklarını söyledi ve öğrenci, velileri de bize bu konuda destek verdiler. Öğlen saatlerinde kermesimizden hem öğrencilerimiz hem okulumuz çevresindeki komşularımız bizlere destek için geldiler, Didim’deki diğer okulların aile birlikleri de özellikle aynı sıkıntıları yaşadıkları için destek verdiler, sağ olsunlar, katkı koyan öğrenci velilerine İLE düzenlemede çadır kurarak destek olan Didim Belediyesine ve okul Müdürümüz Muhammet İnce’ye teşekkür ederim, dedi.

Yayınlandığı yer Didim

HAZİRAN GÜLERYÜZLÜ “HAYIR” KAMPANYASI BAŞLATTI

Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclis Önceki gün düzenlediği basın açıklaması ile yürütülen Hayır Kampanyasının duyurusunu yaptı.

İş bankası Önünde Hareket adına bir konuşma yapan Öğretmen Haydar Pınarbaşı yürütecekleri kampanyanın güler yüzlü, kimseye karşı olmayan, başkanlık siteminin antidemokratik uygulamalara çanak tutacak bir yönetim biçimi olduğunu belirterek,  kimsenin bu kadar yetkiyle başkan olmasını istemiyoruz, yargı ve yürütmenin ve seçilecek milletvekillerinin tek kişi tarafından belirlenmesi hiçbir şekilde kabul edilebilecek bir şey değildir. Laik ve Demokratik parlamenter sistemin insanlar lehine geliştirilmesi talebimizi tekrar ediyoruz,. Referandum sürecinde yasaklar ve baskılarla devem eden Evetçi cephenin nelere evet dediklerini  bilmediklerini tahmin ediyoruz ve  referanduma götürülen 18 maddenin yaşama şekline ve rejimin değiştirilmesine yol açacağını yüksek sesle söyleyeceğiz”1 dedi.

Kampanya süresince yasaklara karşıda eğer  gerekirse gazoz açma toplantıları yaparız, diyen Pınarbaşı, “sokaklarda, kahvehanelerde ve evlerde neden hayır dediğimizi göğsümüzü gere gere anlatıyoruz, “Evet” kampanyası tek kişiyi koruma kampanyasına döndüğü için biz isim vermiyoruz, babamızın oğlu da olsa bu kadar yetkiyle kimsenin başkan olmasını istemiyoruz” dedi.

 

Güvenlik önlemlerinin de alındığı açıklama Hayır, Hayır sloganları ile sona erdi.

Yayınlandığı yer Didim

Şampiyon Mehmet Akif Artık Didim Adına Ringe Çıkacak

Muay Thai’de Dünya 2.liği ve Avrupa Şampiyonlukları olan Mehmet Akif Okçu bundan böyle Didim adına rinde çıkacak, Karahan Yapı Denetim ve David People Cafe’nin sponsorluğunda yürüttüğü çalışmalarla 24 Şubatta Aydın’da yapılan müsabakalarda 54 kiloda il şampiyonu olan Okçu 16 Mart’ta Antalya’da yapılacak olan Türkiye şampiyonasına Didim formasıyla ringe çıkacak.

 

Alpagu Kültür ve Sporları Federasyonunun Didim Şubesi Salonunda çalışan antrenman yapan Okçu kendisine salonunu açan Ferhat Aydın’a da kendisine destek olan Ramazan Karahan ve İhsan Karahan kardeşlere teşekkür etti . Türkiye Şampiyonasında derece yapacağına inanan

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 28 Şubat 2017 13:38

Valiler Ortaokulu’ndan Kermes

Valiler Ortaokulu’ndan Kermes

Didim Valiler Ortaokulu Okul Aile Birliği bugün  Merkez Camii önünde okul yararına kermes açacak. Öğrenci velilerinin katkısyla açılacak olan kermesten elde edilecek gelir, okuldaki bazı eksik gereçlerin temininde kullanılacak.

Valiler Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Filiz Korkmaz, asıl amaçlarının yetersiz olan okul kantininin daha geniş hale getirilmesi için uğraştıklarını, şayet yeterli  katılım  olursa hedeflerinin okul bahçesinde ve daha güzel bir kantin yapmak olduğunu söyledi.

 

Kermes saat 12.00'de  başlayıp velilerin katkısı olan ürünler bitene kadar devam edecek.

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 28 Şubat 2017 13:37

2016'NIN VEGAN "EN"LERİ SEÇİLİYOR

2016'NIN VEGAN "EN"LERİ SEÇİLİYOR

Türkiye Vegan Derneği 29-30 Nisanda Didim VegFest’e açıklayacağı 2016 Vegan Enlerini seçeceği bir anket düzenledi. Derneğin resmi internet sitesinde

http://tvd.org.tr/2017/02/2016nin-vegan-enlerini-seciyoruz linkiyle  katılabilinecek olan anketle 2016 yılına damga vuran vegan en'lerimizi belirliyoruz! Başlığıyla açıkladı.

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “En başarılı tatlar, ürünler, firmalar, mekanlar, elbette ki takdir edilmeyi hak ediyor.  21 Nisan akşamına kadar devam edecek oylamanın sonuçları 29-30 Nisan Didim VegFest'te açıklanıyor. Çeşitli kategorilerde belirlediğimiz sorularımızın cevapları ise açık uçlu. Adil bir değerlendirme yapabilmek için, sizleri 4 şık arasında sınırlamak istemedik.

Anket TVD tarafından bağımsız olarak yapılmaktadır.  Her kullanıcı yalnızca 1 oy kullanabilir.  Oylama esnasında kişisel bilgiler talep edilmemektedir. Cevap vermek istemediğiniz soruları boş geçebilirsiniz. Anket yalnızca Türkiye'deki hizmetleri kapsamaktadır. Vereceğiniz destek için şimdiden teşekkür ederiz.” Denildi.

Festivalle ilgili olarak organizasyon  çalışmalarıda yürüten TURAD’da Festival boyunca  gerçekleşecek projeler i belirledi. TURAD’ın projeleri de şöyle ; yaşamdolu festival, Apollon tapınağı,  yerel lezzetlerimiz kitapçığı ve ürün pazarının kurulması, fermante ürünler atölyelerinin oluşturulması , permakültür hakkında bilgilendirme, renksiz kozmetik , vegan çikolata, kutsal yolda trekking ve çocuk atölyeleri.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

Üzeri Açık Su Kuyusu  Tehlike Saçıyor


Didim Hisar Mahallesinbde Mezarlık yakınındaki Baz İstasyonları yakınındaki ağzı açık su kuyusu mahallede yaşayanları tedirgin ediyor.

Etrafında hiç bir önlem olmayan ve üzerinde yarım yamalak küçük bir kapak bulunan bu su  kuyusu çocuklara tehlike arz edecek  şeklide  olmasından  mahalleli tedirgin. Çocukların oyun alanına yakın olan ve etrafında hiçbir engel bulunmayan kuyu için yetkilerden ilgilenilmesini isteyen semt sakinleri, özel mülkiyet içinde olan bu kuyunun sahibinin ya da yetkililerin kuyu ile ilgili koruyucu birşeyler yapmasını bekliyor.

Mahalklenin önerisi ; “Çocuklarımızın can güvenliği için bir an evvel önlem alınmalı.İyi bir kapak ve etrafına tel örgü çekilmelidir” şeklinde

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 28 Şubat 2017 13:35

DİDİM FİLMİNDE HEDEF 1 MİLYON

DİDİM FİLMİNDE HEDEF 1 MİLYON

Didim Ticaret Odası’nın hazırladığı tanıtım filmi turizme katkı sağlamak amacıyla gidilen tüm fuar ve tanıtımlarda  gösteriliyor.  . İnteraktif Tanıtım Sistemi Projesi kapsamında sosyal medya ve fuar tanıtımlarında kullanılmak üzere hazırlanan Didim Tanıtım Filmi büyük ilgi gör görüyor ve video bir buçuk ayda  308 Bin izlenme sayısına ulaştı.

Videonun en çok Aydın, İngiltere, İstanbul, Ankara, İzmir ve Almanya’dan görüntülenme aldığı tespit edildi.

Didim Ticaret Odasının paydaşlarıyla yaptığı değerlendirmelerde "Didim Turizminin Yenilikçi Yöntemlerle Tanıtılması" yönünde birtakım eksiklikler olduğu  kararının ardından  Didim Ticaret Odasının bu eksiklikleri gidermek için hazırladığı projesi Güney Ege Kalkınma Ajansının desteğini almaya hak kazanınca başlatılan   projede oluşturulan fotoğraf ve video içerikleri büyük ilgi gördü.

Projenin başlamasından beri daha bir yıl geçmişken henüz sadece gezi noktalarının olduğu didimgezgini.com 500 bin ziyaretçi sayısına ulaştı ve  proje kapsamında çekimleri gerçekleştirilen fotoğraflar kullanarak sosyal medya aracılığıyla yapılan paylaşımlar Didim’in tanıtımına çok büyük katkı yaptı.

Proje kapsamında hazırlanan ve sosyal medyada yayınlanan kısa tanıtım filmi kısa bir sürede 308 Bin izleyiciye erişti! Didim Ticaret Odasından yapılan açıklamada  hedefin yaz sezonuna kadar bir milyon kişiye erişmek olduğu  belirtildi.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ Didim’de tanıtım filmi eksikliğinin hissedildiği için kendilerinin bu ihtiyacı gidermek üzere kısa tanıtım filmi hazırladıklarını belirtti. Tanıtım çalışmalarının klasik yöntemlerin dışında yenilikçi yöntemlerle yapılması gerektiğini söyleyerek yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında da kullanılan tanıtım filmini öncelikli olarak sosyal medyada paylaştıklarını ve beklenenin üzerinde bir ilgi ile karşılaştıklarını belirtti. "Hazırlanan filmin daha çok kişiye ulaşması için Didimliler ve Didim’e gönül vermiş kişilerin tanıtım filmini sosyal medya hesaplarından paylaşmaları bizim için çok önemli, bu sayede herkesin tatil planlarını yapmaya başladıkları bir dönemde Didim’i hatırlatmış olacağız" dedi.

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Salı, 28 Şubat 2017 13:35

DİDİMSPOR 4 KÖŞE

DİDİMSPOR 4 KÖŞE

Didimspor,  Aydın 2 Amatör Liginin 4. Gurubunda  namağlup unvanını sürdürüyor, Didim’den Altınkumspor’la liderlik yarışını sürdüren  takım Mursallı deplasmanından 4-0 lık galibiyetle yoluna devam ediyor .

Hakemliğini  Emre Yanık ' ın yaptığı maça Didimspor hızlı başladı. Ilk yarı ataklar ve gol pozisyonlarına sık giren takımın yükselen saha baskısıyla gol yolları aradığı ilk yarı golsüz sona erdi.

İkinci yarıya atak ve paslaşarak Mursallı kalesine ulaşmaya çalışan takım  62. Dakikada golü buldu.  9 numara Burak Tıkkın’ın gölüyle ardından gollerin geleceğinin habercisi oldu. Yaklaşık 5 dakika sonra 2 gol 28 numaralı Deniz Yılmaz’dan geldi, peşpeşe gol fırsatı yakalayan  Didimspor 3 golü 74. Dakikada  92 forma numaralı Turgay ve 80. Dakikada ilk golün sahibi Burak takımını dört köşe yapan golünü tabelaya yazdırdı. 90 dakikalık maç 1 dakika uzatmanın ardından sona erdi.

Centilmenliğin ön planda çıktığı maçtan galip dönen Didimsporlu yöneticiler Mursallıspor’un yönetimine misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ettiler.

 

 

Yayınlandığı yer Didim

GÖKDEMİR “ÇİFTÇİ DESTEKLERİ YETERLİ DEĞİL”

Didim Ziraat Oadsı Başknaı Bahattin Gökdemir, şu günler başlayan çiftçilik faaliyetleri için üyelerine verilen desteklelrle ilgli bir açıklama yaparak; “ Yoğun bir kış mevsimi geçirdik. Cemrenin havaya düşmesiyle tarımda bir hareketlenme başladı. Çiftçilerimiz traktörlerinin başına geçerek, arazide hummalı bir çalışma yürütmektedir.    Bu hareketlenme arazinin temizlenmesi, ayıklanması, ağaçların bakımının yapılması, halkalı leke gibi çeşitli hastalıkların ve mantarların oluşmaması için ağaçların ilaçlanması gibi birtakım çalışmaları kapsamaktadır. Çiftçilerimiz harıl harıl çalışırken hesaplarına yatan prim ve tarım destekleri çiftçilerimizi bu aşamada rahatlatmıştır ve cesaretlendirmiştir. Bu desteklemeler ile Didim Tarımı bu sezonu güçlü geçirecek ve  tarıma olumlu yönde katkı sağlayacaktır” dedi.

Gökdemir verilecek desteklerin çiftçiyi rahatlatmasına ramen yeterli olmadığını daha fazla destek verilmesini istediği açıklamasında; “Tarımda çalışan kesimi cesaretlendirmek, tarımı ve toprağı sevdirmek için bu desteklemeleri çok önemsiyoruz, ancak desteklemeleri yeterli bulmuyoruz. Umut ediyoruz ki, tarımda gelişme ve kalkınmayı sağlamak için bütçeden daha fazla pay tarım için ayrılır. Böylelikle tarımla uğraşan çiftçimiz devlet tarafından desteklenirse toprak kazanır, millet kazanır, ülkemiz kazanır. Ülkemiz ekonomisine katma değer sağlayan güçlü bir sektör haline gelir.” Diye belirtti.

 

Açıklamasının son bölümünde ; “Tarımda birçok desteklemeler var. İlçemize yakın zamanda zeytinyağı ve hayvancılık desteklerinden yem bitkisi desteği çiftçilerimize verilmiştir. Bununla birlikte ilçemize  yoğun olarak verilen destekler aşağıda sıralanmıştır.  Desteklemeler bunlarla sınırlı değildir. Bir çok tarımsal faaliyet devlet tarafından ilçemizde desteklenmektedir.” Diyen Gökdemir verilen destekleri şöyle sıraladı. Zeytinyağı Desteği , Mazot Desteği, Gübre Desteği,Yem bitkisi Desteği, Pamuk Primi Desteği, Sertifikalı tohum Desteği,  Sertifikalı fidan Desteği Hububat, arpa, buğday Desteği ve  Çevreyi koruma amaçla çatak Desteği

Yayınlandığı yer Didim
Sayfa 1 / 16