20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

ALTINKUM 13. YAZARLAR FESTİVALİ BUGÜN BAŞLIYOR

Didim Altınkum Yazarlar Festivali  bu yıl yine 1-15 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. 20 yıldan fazla süredir devam eden yazarlar buluşmasının son 13 yılı Didim Belediyesi ile işbirliği içinde ve geleneksel hale getirilerek festival havasında yaşanıyor.

Yarın yapılacak açılış töreninde ilk günün konuğu bir zamanların Yeşilçam’ın daha sonra siyasetçi olarak tanıdığımız unutulmaz aktör  Ediz Hun olacak.

ANAP İstanbul Milletvekilliği de yapmış olan Ediz Hun parlamentoda olduğu dönemlerde de çevreci çalışmaları ile tanınıyor, Yazar Hun’un kitaplarının içeriği de  çevreye duyarlılık ve çocukların çevreyle ilişkisini güçlendirecek içerik taşıyor.

Organizatörlüğü Hayri Kandemir’in yaptığı festival boyunca bir çok ünlü isim Didim’de okurlarıyla buluşacak. İmza ve söyleşilerin akşam saat 20’den sonra yapılacağı festival boyunca gündüz kitap satışlarına devam edilecek.

Şair yazar Kahraman Tazeoğlunun 4 Ağustosta şiir dinletisi ile 10 Ağustos günü de  şarkıcı Ege’nin kitabına imzalayarak renk katacağı festivalin yazarları   ve Didim’de bulunacakları tarihler şöyle; “ 2 Ağustos Çarşamba: Sinan Akyüz - Ergün Poyraz - Yasemin Özben - Nalân Tuntaş,  3 Ağustos Perşembe: Emre Kongar - İhsan Eliaçık, 4 Ağustos Cuma: Kahraman Tazeoğlu - Hidayet Karakuş – Ali Yıldırım – Erol Yıldız, 5 Ağustos Cumartesi: Canan Tan, 6 Ağustos Pazar: İsmail saymaz – Zübeyir Kındıra, 7 Ağustos Pazartesi: Muzaffer İzgü - Halil Kalkanlı - Atilla Güler - Mustafa Önsel - Alican Türk, 8 Ağustos Salı: Saygı Öztürk – Semra Topçu - Esat Korkmaz - Merdan Yanardağ, 9 Ağustos Çarşamba: Erdoğan Aydın – Cezmi Ersöz – Vehbi Bardakçı, 10 Ağustos Perşembe: Tuluhan Tekelioğlu, Ege 11-Ağustos Cuma: Canan Karatay- Bekir İşler, 12 Ağustos Cumartesi: Mustafa Balbay - Ece Güner Toprak –Nihan ertem- Fikri Sağlar, 13 Ağustos Pazar: Ahmet Selçuk İlkan - Murat Tavlı -Yunus Günçe -Ferhat Uludere, 14 Ağustos Pazartesi: Ayşe Kulin -Gülay Yılmaz Karel – Mine Engin Tekay, 15 Ağustos Salı: İlyas Salman- Işık Öğütçü

Geçtiğimiz sene Festivale katılan ve bu yıl hayatlarını kaybeden Yaşar Nur Öztürk ve Erdal İrfan ile  Fikret Hakan ve Tayfun Talipoğlu için  Organizatör Hayri Kandemir “festivalimize 13 yıldır omuz veren ve kendileriyle dostluklarım olan yazarı kaybettim, çok üzgünüm, kendileri bedenen aramızda olmasalar da kalben festival boyunca yanımızda olacaklar, kendilerini saygıyla anıyorum” dedi.

Kandemir bu yıl çok sayıda yazarın festivale katılmak istediğini ancak  aynı tarihlerde başka organizasyonlara katılacakları için gelemeyenlerinde olduğunu belirtti ve her sene 3-4 güne yaydığımız konuk yazarlarla buluşmayı da 2 güne sığdırdık, şu ana kadar netleşmiş 26 konuk yazarımız var  bu sayı artabilirdi ancak kısa süre kaldığı için netleşenleri programa yazabildiklerini söyledi.

 

İsimleri netleşen konuk yazarlarların adı şöyle, İbrahim Dizman - İlyas Tunç - Birol Öztürk - Dursun Güzel - Deniz İnan – Hüsnü Sönmezer - Nevin Işık – İbrahim Kiraz - Gülsüm Coşkun - Abbas Karabulut – Halil İbrahim Ay - Tümay Leblebici– Musa Dinç - Azmi Ermiş - Halil Eğriboyun – Ali Erdoğan - Ceyhun Tokgöz - Musa Yerkan - Mehmet Halil Arık – Rahmi Dede - Selda Davran - Nesli Bayram – A. Kadir Güler - Murat Bozkurt – Bülent Karayel - Mazlum Çetinkaya

Yayınlandığı yer Didim

DAHOT SAMOS’TA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) 11-14 Ağustos 2017 günü Yunanistan’ın Samos Adasında düzenlenecek olan Kültür ve Halk Oyunları festivaline katılacak. Çalışmalarını sürdüren DAHOT ekibi Yetişkinlerden, Yıldızlardan ve Türk Halk Müziği Korosundan oluşan 60 kişilik bir kafile ile  katılmayı planladıkları festivalde, Türk Halk Oyunlarından örnekler sunacak ve Türk Halk Müziğinin ezgilerini seslendirecekler.

4 Yöneticinin eşlik edeceği kafileye Fotoğraf kulübünden de katılanlar olacak ve SAMOS adasının  resimlerini çekecekler. Türkiye’nin her bölgesinden oyunların gösterileceği 30 dakikalık bir gösteri hazırlayan DAHOT Ekibi çalışmalarını Didim Belediyesi karşısındaki Laucbah Parkındaki tesislerde sürdürüyor.

Samos festivalinin ardından  çalışmalarına devam edecek olan ekip 29-Ağustos-2 Eylül arasında yapılacak olan 4. Uluslararası Halkoyunları Festivalini gerçekleştirecek. Kültür bakanlığı destekli festivalde Ankara’dan, Nazilli’den, Makedonya’dan, Gürcistan’dan, Gana’dan, KKTC’den, Kazakistan’dan ve Sırbistan’dan ekiplerin katılacak.

5 gün sürecek olan festivalin iki günü 22. Didim Barış şenlikleriyle  çakışması nedeniyle bazı gösterilerin bu şenlikler kapsamında gerçekleşmesini planladıklarını Belirten DAHOT Başkanı İlyas Aydur; “Akbük’te, Mavi Şehirde, Cumhuriyet Meydanı’nda Yalı Caddesinde ve Yenimahalle’de bazı meydanlarda gösteriler planlıyoruz, Halkoyunları Festivali ile Barış Şenlikleri amacı birbirine benzeyen iki etkinlik dolayısıyla iç içe geçmesi bizi sevindirdi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ söylemine uygun olarak tüm dünya halklarının kardeş olduğunu  bir kez daha göstermek fırsatımız olacak” dedi.

“Festival boyunca Yetişkinler, Yıldızlar ve Çocuklar ekiplerimiz Artvin yöresi, Urfa yöresi ve Zeybek gösterileri hazırlıyor, Didimlilere 5 gün boyunca Halk oyunları şöleni sunacağız. Uluslararası katılımcılarımız kafile sayıları tam netleşmedi, Didim Belediyesi ve Kültür Bakanlığının ayni yardımları var ancak şimdiden bu konuklarımızın hava alanlarından ve feribotla geleceklerin de Kuşadası’ndan transferleri konusunda sponsor arıyoruz.

 

Festivaller ve şenliklerin ardından Eylül ayı itibariyle 2017-2018 yılında yapacağımız etkinlikler ve ekiplerimizin oluşturulması ile ilgili yeni çalışma başlatacağız, ekibimizden bazı arkadaşlarımız üniversite  okumak için başka yere gitmek zorunda kaldılar bazı arkadaşlarımız zaman ayıramayacak dolayısıyla yeni  arkadaşların eklenmesi gerekiyor” dedi.

Yayınlandığı yer Didim
Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:58

DİDİM CEMEVİ İLK YAZ KONSERİNİ TAMAMLADI

DİDİM CEMEVİ İLK YAZ KONSERİNİ TAMAMLADI

Didim Cemevi bahçesinde gerçekleşen konser yoğun ilgi ile tamamlandı. Konser alanında Didim Cemevi Kadın kolları üyelerinin açtığı kermes ve Yazar Vehbi Bardakçının açtığı imza masası da renk kattı.

Konser öncesi bir konuşma yapan Cemevi Başkanı Hüseyin ilhan  OHAL ve KHK süreçleri ile yaşanan adaletsizlik ile adalet sözcüğünün sadece kitaplarda  kaldığını gördüklerini söyledi.

İnançlar ve  halklar üzerindeki baskının en çirkin örneğinin eğitimdeki müfredat değişikliği ile gün yüzüne çıktığını bir yetkilinin çıkıp cihadı bilmeyen birsinin matematiği bilmesine ne gerek var demesinin nasıl bir kafayla yönetildiğinin bir örneği olduğunu söyledi.

KHK ile inançlarınım baskılanıyor, ve susturulmaya çalışıldığını kapatılan Yol Tv, TV10 gibi kanallarda alev inanç ve ibadetlerinin unutturulmamaya çalışıldığını kapatılması ile bu düşünceleriniz ve yaşama biçimimizin devam etmesi gerek . Bizlerde Yaz konserlerimizle tarihler boyunca susturulmaya unutturulmaya çalışılan türküler, deyişleri sizlerle buluşturuyoruz yüreğimizde yaşatmaya devam “edeceğiz diyen Hüseyin İlhan, “gelinen sürecin siyah ya da beyaz gibi ayrıldığını grinin olmadığın ı belirtti.

“Ekonomik ve güçlü olunması gerektiğini belirterek alış verişlerde ve ilişkilerde kendi aramızda güçlenmeliyiz, kendi insanlarımızdan alış veriş etmeli, kendi dostlarımız işyerlerinin kalkınmasını sağlamalıyız” diyen İlhan “alışveriş yapmadan önce Cemevi’nden referans alınmasını istedi ve kendilerinin  aranması veya sorulması halinde alışveriş yapılacak esnafa  biz sizi yönlendiririz” dedi.   ekonomisi güçlü olanın yaşadığını belirten İlhan yapılan etkinliklerde ekonomisi güçlü olanların desteğini gördüklerini belirtti ve Bu konsere destek olup sponsor olan Diş Hakimi Arif Canpolat’a çiçek vermek istedikleri söyledi ve çiçeği vermek için  Cemevi bahçesinde olan CHP Genel Başkan yardımcısı Erdal Aksünger’i ve sahneye davet etti.

 

Aksünger,  İlhan’ın söylediği  “kendi insanlarımızdan alışveriş etmeliyiz sözünün talihsiz bir söz olduğunu” söyledi ve kendisinin siyasi bir amaç için değil özel bir nedenden dolayı Didim’de olduğunu dolayısıyla politik bir konuşma yapmayacağını belirti ve konsere katılanlara teşekkür etti ve sponsor Canpolat’a çiçeğini takdim etti. Yapılan konuşmaların ardından konsere geçildi.

Yayınlandığı yer Didim
Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:57

DİTAB’IN YENİ MECLİS ÜYESİ BOYLU OLDU

DİTAB’IN YENİ MECLİS ÜYESİ BOYLU OLDU

Didim Turizm Altyapı Hizmet Birliği (DİTAB) meclisinde Turizm Bakanlığı belgeli konaklama tesisleri temsil eden birlik üyesi Sadık Şahin’den  boşalan birlik üyeliği için seçimi Belediye Encümen toplantısında  yapıldı.

Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın da katıldığı toplantıda  iş değişikliği nedeniyle görevinden ayrılan Sadık Şahin’in yerine üye seçimleri yapıldı.

 

Yapılan seçimde Letoon Otel'i temsilen Gülay Boylu DİTAB Meclis üyesi olarak seçildi ve  yeni meclis üyesi Boylu’yu Didim Belediye Başkanı Atabay ve diğer meclis üyeleri tebrik ettiler. DİTAB Başkanı Sevinç Karataş Boylu’ya görevinde başarılar diledi.

Yayınlandığı yer Didim
Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:57

ESKİ FUTBOLCU MAMİ DİDİM’İ UNUTTU

ESKİ FUTBOLCU MAMİ DİDİM’İ UNUTTU

Önceki gün gazetelerde yayınlan 15 Kg zeytinyağına transfer haberinin kahramanı Didim Belediyespor’da top koşturan ve Didimlilerin sevdiği  futbolcu Mohammed Sumaila (MAMİ),  geçtiğimiz sezonda transfer edilmek istenmiş ancak vatandaşlık sorunu ve çalışma izni konusu halledilemeyince vazgeçilmişti.

İzmir Gaziemirspor'da bir dönem beraber oynadığı takım arkadaşı Tayfun Albayrak'ın daveti üzerine 1 ay sürecek turnuvada oynamak için Yörükalispor'a transfer olduğunu ifade eden Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila, "25 yaşındayım. Yaklaşık 5 yıldır Türkiye'de amatör takımlarda futbol oynuyorum. Bu zamana kadar Torbalı, Tire, Soma ve Gaziemir takımlarında futbol oynadım. Önümüzdeki sezon için Kütahya takımına transfer oldum. Lig arasında ise Mudanya'da 1 aylık düzenlenen futbol turnuvasında oynamak için Yörükalispor'a transfer oldum. İlk defa bir köy takımında oynuyorum. Gaziemirspor'dan takım arkadaşım olan Tayfun Albayrak'ın daveti üzerine köy takımına geldim. Köy takımında oynamak için ücret almayacağım, köylüler ise bana kendi ürettikleri zeytinlerden elde ettikleri zeytinyağı vereceklerini söyledi. Ben de seve seve kabul ettim. Hayalim Türkiye'de birinci ligde futbol oynamak" dedi.

 

Verdiği röportajda Didim Belediyespor adını anmayan Ganalı Mohammed Sumaila’nın bunu bir unutkanlık sonucu mu yoksa kendisinin transferi sırasında sorun yaşanmasına olan kırgınlığından mı olduğu anlaşılamadı.

Yayınlandığı yer Didim
Pazartesi, 31 Temmuz 2017 13:56

HDP İLÇE KONGRESİ YAPILDI

HDP İLÇE KONGRESİ YAPILDI

Halkların Demokratik Partisi Didim İlçe Örgütü 30 Temmuz 2017 günü 2. Olağan kongresini gerçekleştirdi.

Kongreye HDP Urfa Milletvekili  İbrahim Ayhan, MYK üyesi Arife Çınar, Aydın Eşbaşkanı Osman Dağtekin ile Yönetim Kurulu üyeleri ve Partinin çeşitli ilçelerdeki yöneticileri katıldı.

Kongreyi Didim İlçe Başkanı Nuri İşbilir açılış konuşmasıyla açtı ve saygı duruşunda bulunuldu. Gündem gereği divan seçimine geçildi. Avukat Zekiye Baran’ın Divan başkanı seçilmesinin ardından görevi Divana bıraktı. Gündemi oylamaya sunan Divan başkanı gündemle ilgi konuşmasını yapmak üzere Aydın Eşbaşkanı Osman Dağtekin kürsüye geldi. Dağtekin, il ve ilçe örgütlerinde gözaltı ve tutuklamalar yapıldığın belirterek Didim’le beraber 4 ilçede seçim yaptıkların, katılımın her türlü baskıya rağmen yoğun olduğunu ve muhalif kesimlerin omuz omuza diktatörlüğe karşı durmak istediklerini belirtti.

Ardından söz alan MYK üyesi Arife Çınar; Partilerinde farklı inanç ve  halklardan oluşan üyeleri olduğunu ve giderek güçlendiklerini HDP’nin kadın politikaları  ve farklı kimliklerle yan yana durmaları bu gurupların fikirlerini meclise taşıdıklarını ifade etti.

15 Temmuz darbesinin ardından savaş konseptinin devreye sokulduğunu iddia eden Çınar muhalefetin yanyana durması gerektiğini belirtti ve HDP’nin İstanbul Yoğurtçu parkında düzenlenecek olan Adalet nöbetinde muhalefetin tüm kesimleriyle yan yana durmak istediklerini söyledi.

Urfa Milletvekili İbrahim Aydın’da HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ’a Didim’den selam göndererek başladığı konuşmasında HDP’nin  ezilen kesimlerinin tümünün temsil edildiği  bir çoğunlukla meclise girildiğini söyledi ve Diyarbakır’da milletvekilleri ve Belediye Başkanlarının yürüttüğü Adalet Nöbetinin   abluka altında olunmasına rağmen direnmeye devam ettiklerini söyledi.

Bugün (1 Ağustos 2017) İstanbul yoğurtçu Parkındaki Adalet nöbetinin ardından İzmir, İstanbul ve Van’da bölgesel Adalet mitingleri yapacaklarını belirtti ve karamsarlığa düşmeden mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Katılan STK Temsilcilerinin de birer konuşma yaptığı kongrede muhalefetin yan yana durması gerektiği vurgusu yapıldı.

Ardında gündem maddeleri tek tek görüşüldü ve seçimlere geçildi. Tek liste ile girilen seçimlerde 9 kişilik yönetim kurulu ve 45 kişilik il kongre delesi seçildi.

HDP İlçe yönetimi şu isimlerden oluştu. Başkan Mehmet Emin Özden, Emine Karagöz, Fahri Turan, Nezahat Aslan, Müberra Doğan, Umut Sütbulak, Muhteber Akyol Sertkaya, Ersin Güven, Caize Hacıoğlu, Hamdullah Kürkut

 

 

Yayınlandığı yer Didim

AKÇED'LE 10 YILININ ÖZETİ "MUTLUYUM, MUTLUYUM, MUTLUYUM"

Didim Akbük Çevre ve Kültür Derneği (AKÇED) 10. yılını Akbük Çelebi restoranda kutladı. Çok sayıda Akbüklünün katıldığı yemekli kutlamaya Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay ve CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş eşleriyle katıldı. Kutlamaya Didim Çevre Platformu, Didim Meandros Derneği başkanı, Aydın Çevre Platformu, Aydın Tabipler Odası Başkanı Mehmet Aydın, Didim Belediye Meclis üyesi Ali Çağlar, TEMA Aydın temsilciliği, Ziraat Mühendisleri Odası Aydın Şube Balkanı Mahmut Nedim Barış de katıldı.

Kutlamaya katılanlara bir konuşma yapan AKÇED Başkanı Ferda Kılıç  10 yıl önce başlayan mücadelelerinin gönüllülük temelinde yürütüldüğünü ve rant alanı olan Akbük'teki yeşil talanına karşı örgütlendiklerini ve bu yolda ellerinden geleni yaptıklarını söyledi ve destek verenlere teşekkür etti.

10. yıl kutlamasında bu kadar çok insanın olmasından duyduğu sevinci de anlatan Başkan Kılıç şayet bir bu kadar daha büyük bir yer olsaymış oraya da sığmayacakmışız demek ki " dedi.

Ferda Kılıç Derneğin kurulması ve yürütülmesinin tamamen gönüllülük temelinde yürütüldüğünden bahsetti ve derneğin kurulması ve yürütülmesi aşamasında destekleri olduğunu söylediği Avukat Faruk Haksal'ın adını da andı ve Haksal'ı  mikrofona davet etti.

Mikrofona gelen Faruk Haksal konuşmasını üç kelime ile bitireceğini söyledi ve 10. yılın özeti benim için mutluluk, mutluluk, mutluluktur" dedi.  AKÇED Başkanı Ferda Kılıç  Faruk Haksal'a teşekkür etti ve Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın görüşlerini almak istediğini belirtti.

Atabay; AKÇED, DİÇEP, AYÇED  gibi çevreye duyarlı kurumların kendilerinin yaptığı bazı hataları düzelttiklerini dolayısıyla önemlerinin olduğunu belirtti ve Didim'deki yeşile ve doğaya karşı duyarlılıkları için üç çevre inisiyatifine teşekkür etti.

Çevreye duyarlı olmaz isek, Karadeniz'de HES'ler ya da İstanbul'daki gökdelenler gibi garabetlerle uğraşırız" dedi. Zaman zaman çevre inisiyatifleriyle karşı karşıya geldiklerini de belirten Atabay sorunları anlayış çerçevesinde çözüyoruz.  Sosyal Demokrat belediyeler olarak çevreye karşı duyarlılığın bir durum ya da katı bir tutum değil resmi bir zorunluluktan kaynaklanan konularda olduğun belirtti ve şayet çevre ve doğa ile ilgili konularda hassaiyet gösterilecek bir durum varsa çevrecilerin görüşlerine önem verdiklerini belirtti.

Atabay kutlamanın  yapıldığı mahalle olan Akbük'ün en büyük çevre sorunu olan kanalizasyon için ihalenin tamamlandığını "sezon sonunda bir aksaklık olmadığı takdirde Akbük'te kalıcı bir alt yapı hizmeti verileceğini" belirtti ve bu konuda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun  çok çalıştığını  belirti ve "kendisine teşekkür ederim" dedi. Altyapı  konusu halledildikten sonra "Didim Belediyesi  alanına giren üst yapı hizmetlerinin de en kısa zamanda halledilerek, dünyanın cennet köşelerinden biri olan Akbük'ü Turizm cenneti yapmak istediğini" söyledi.

Başkan Atabay'ın söyledikleri alkışlarla  karşılandı ve ardından Didim Meandros Derneği Başkanı Başak Kamacı kardeş dernek başknaı olarak konuşmaya davet edildi.

Meandros Derneği Başkanı Kamacı, Çevresel duyarlılıkları ile kimi zaman yönetiminde olduğu AKÇED'e  üye olmaktan gurur duyduğunu söyledi ve AKÇED'e bir plaketle destek olmak istediğini belirtti ve verdikleri plaketin saydam  olmasının anlamı olduğunu gönüllü kurumların şeffaf ve arkası görülebilen kurumlar olduğunu  dolayısıyla verdikleri plaketi ve saydam olarak seçtiklerini belirtti.

Kardeş dernek olan AKÇED ile her konuda paylaşımlarda bulundukları belirten Başak Kamacı , Adalet yürüyüşüne katılım sırasında yaptırılan adalet tişörtlerini AKÇED 'in eylemlerinde kullanılmak üzere verdiklerini belirtti ve sembolik olarak plaketin yanı sıra adalet tişörtünde kutlamaya katılanların imzasıyla hediye etmek istediklerini  belirtti.

Katılanlara teşekkür eden AKÇED başkanı Ferda Kılıç katılanlara bir kez daha teşekkür ederek iyi eğlenceler diledi.

Yayınlandığı yer Didim

BİLİNMEYEN YÖNLERİYLE ATATÜRK PANELİ KUMSALDA GERÇEKLEŞTİ

Didim CHP İlçe Örgütü geçtiğimiz Cuma akşamı (28 Temmuz 2017) Altınkum sahilinde Yazar Vehbi Bardakçı ile Didimlileri buluşturdu. ,Saat 21. 30’da başlayan panele CHP yöneticileri ve Didimliler katıldı.

Kumsalda oturarak gerçekleşen panelin yöneticiliğini Didim CHP Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil yaptı. Bazı Didimlilerin kumsala inmek yerini Yalı Caddesi üzerindeki Yazarlar Festivali standının bulunduğu alandan paneli izledi.

Yazar Vehbi Bardakçı geçen sene Yazarlar Festivali amacıyla geldiği Didim’i sevdiğini belirtti ve bu sene eşiyle bir kez daha ziyaret etmek istediğini belirterek, kendisinin yazdığı “Devrimin Ayak Sesleri” adlı eserindeki araştırmalarında ve bu süre içindeki  çalışmalarından örneklerle Atatürk’ün bilinmeyen yönleriyle Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş sürecindeki stratejik değerlendirmelerini anlattı. Zaman zaman dinleyicilerinde katıldığı söyleşi boyunca  değerlendirmeleri ve farklı bakış acısıyla bir  Atatürk’ün kişisel ve askeri yönlerini anlattı.

Söyleşi sonunda CHP İlçe Başknaı Gökmen Karataş yazara Didim’e gelip Didimlilerle paylaştığı bilgiler için teşekkür etti. Atatürk’ün bazı özelliklerini, devlet adamı ve askeri bir deha olduğunu bir kez daha öğrendiklerini belirten Karataş Yazara  çiçek verdi ve katılanlara dinleyenler ve emeği geçen kadınkolları ve gençlik kolları üyelerine teşekkür etti.

 

Yazar Vehbi Bardakçı bu sene 13. düzenlenecek olan Didim Yazarlar Festivalinin konuğu olarak 9 Ağustos günü yazarlar festivali standında okurlarıyla bir kez daha buluşacak.

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 29 Temmuz 2017 11:57

VERGİ DAİRESİ BUGÜN GECE MESAİSİ YAPACAK

VERGİ DAİRESİ BUGÜN GECE MESAİSİ YAPACAK

 

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu, Vergi dairelerinin bu gece saat 23,59’a kadar çalışacağını açıkladı.

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin Kanun kapsamında yapılandırılan borçların, 2017 yılının Mart ayından Temmuz ayına ertelenen üçüncü taksit ve 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların birinci taksit ödemelerinin devam ettiği belirten Müsevitoğlu “ Özellikle birikmiş borçların ödenmesinde büyük kolaylık sağlayan 6736 ve 7020 sayılı Kanunlardan yararlanmaya devam edebilmek için 31 Temmuz’a kadar ödeme yapılması gerekmektedir,  ödemeler www.gib.gov.tr internet sayfamızdan, anlaşmalı bankalardan, vergi dairelerinden yapılabilir. Ayrıca, internet üzerinden yapılacak ödemelerde herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için tarayıcıya www.gib.gov.tr adresi yazılarak giriş yapılmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.” Dedi.

 

Didim Vergi Dairesi  Gece Mesai Yapacak

 

Aydın Vergi Dairesi Başkanı Cemil Müsevitoğlu “ aynı zamanda Motorlu Taşıtlar Vergisinin 2. taksidinin ödeme süresi de 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü sona erdiğinden, yaşanması muhtemel yoğunluğun önlenmesi amacıyla 29 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 17:00’ye kadar İl genelinde bütün vergi daireleri açık bulundurulacak olup, ayrıca 31 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 23:59’a kadar İl genelindeki bütün tüm vergi daireleri hizmet vermeye devam edeceğini” de açıkladı

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Cumartesi, 29 Temmuz 2017 11:57

MECLİS TEK GÜNDEMLE TOPLANIYOR

MECLİS TEK GÜNDEMLE TOPLANIYOR

 

Didim Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince Ağustos ayı ilk oturumunu 02 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşecek.

Geçen ay ki toplantıda “Kreş ve Gündüz Bakım Evi Kurulması ve Açılması” ve “‘‘ Kreş ve Gündüz Bakım Evi Bütçe İçi İşletme İzni” konuları görüşülmüş bu kez de   Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün 28.07.2017 tarih ve 792 sayılı “Belediyeye ait  Gündüz Bakımevi ve Çocuk Kreşinin  Kuruluş ve İşleyiş Yönetmeliği” konulu yazısının  görüşülmesi için tek gündemle toplanacak.

Başka gündem önerisi olmaz ise komisyona sevk edilecek olması nedeniyle en kısa süren meclis oturumu olacak.

 

 

 

 

 

 

Yayınlandığı yer Didim
Sayfa 1 / 15