18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 02 Mart 2015 17:50

ALTIOKUN YEMEĞİNE YOĞUN KATILIM; CHP DÜŞMAN ÇATLATTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ALTIOKUN YEMEĞİNE YOĞUN KATILIM; CHP DÜŞMAN ÇATLATTI

CHP Didim İlçe Örgütünün düzenlediği Dostluk ve Dayanışma yemeği yoğun bir katılımla gerçekleşti. Yemekte konuşan CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi iç güvenlik yasa tasarıyla ilgili eleştirilerde bulunarak “13 yılın sonunda bu hükümetin gelmiş olduğu nokta Türkiye’de Polis devletini kurmaktır.” dedi.

28 Şubat Cumartesi akşamı saat 20:00’de Palm Wings Otel’deki yemeğe CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Aydın Milletvekilleri Prof. Dr. Metin Lütfi Baydar ve Osman Aydın, CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, CHP İl ve İlçe yöneticileri, Oda ve Meslek örgütlerinin temsilcileri, CHP Aydın Milletvekili aday adayları belediye meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda partili katıldı. Yemekte 30 Mart yerel seçim çalışmaları ve CHP Didim İlçe Örgütünün çalışmaları slayt gösterisiyle sunuldu.

CHP Didim İlçe Örgütü'nün düzenlediği dayanışma yemeğinin açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Gökmen Karataş, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinin startını verdiklerini belirterek, CHP'nin iktidar yolunda güçlenmesi için dayanışma yemeği düzenlediklerini ve katılan herkesi ağırlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay da 30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimler sonucu göreve geldiklerini ifade ederek, “Seçim süreci içerisinde birçok kırgınlıklar oldu. Ben bugün bu salonu bu şekilde görmekten gurur duydum ve tüm CHP'liler ile iftihar ediyorum. Demek ki geçen bu süreç içerisinde, o günkü şartlar altında başka partiye gitmiş olan tüm CHP'liler, yuvalarına dönmüştür. Bu salon bugün onu gösteriyor.” dedi. Türkiye'de son günlerde yaşanan kadın cinayetlerine yönelik sitemlerini idile getiren Atabay, herkesi CHP'ye sahip çıkmaya çağırdı.

CHP Aydın İl Başkanı Hikmet Saatçi ise konuşmasında, Aydın'da demokratik sistem olan ön seçimin yapılacağını söyledi. Tüm örgütlere ön seçime hazır olmalarını çağrısını yapan Saatçi, “Tüm örgütlerden isteğimiz, aday adaylarından da talebimiz var. 29 Mart'ta yapılacak ön seçimi bir şölen havasında geçireceğimize inanıyoruz. Bunu tüm örgütlerimiz ve aday adaylarımızdan bekliyoruz.” diye konuştu.


HAMZAÇEBİ: “AK PARTİ'NİN SİYASİ HAYATINI SONA ERDİRECEĞİZ”

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Kurtuluş Savaşı’nı vererek Cumhuriyet kuran kadroların, Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde yine kurucusu olduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin 92 yıl önce verdiği mücadelenin bir başka benzerini bugün yaşadıklarını ifade etti. Hamzaçebi, “Bu mücadelenin tek temel hedefi, Cumhuriyet ile hesaplaşmak üzere yola çıkmış olan ve Türkiye'yi kötü yöneten günümüz iktidarındaki kadronun siyasi hayatını demokratik bir şekilde 7 Haziran'da sona erdirmektir.” dedi.

Bugünkü siyasi kadronun Türkiye'nin bütün kazanımlarını ve Cumhuriyet ile demokrasinin temel değerlerini tahrip ettiğini söyleyen Hamzaçebi, bu siyasi kadroyu Türkiye'nin yönetiminden uzaklaştıracaklarından tek bir kuşkusunun olmadığını kaydetti, “Bunu başaracağımıza yürekten inanıyorum. 7 Haziran'da Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetini sandığa, bir daha çıkmamak üzere gömeceğiz.” dedi. 92 yıllık Türkiye Cumhuriyeti'nin son 13 yılını Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetiyle geçirdiğini belirten CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, sözlerini şöyle sürdürdü: “13 yıl önceye kıyasla bugüne baktığımızda insanlarımızın yarınlara umutla baktığını söylemek mümkün değil. Huzur, bir umut olarak sadece ufukta özlenen bir kavrama dönüşmüştür. Millet, ikiye bölünmüştür. Kutuplaştırma siyaseti izlenmektedir. Cumhuriyetin temel değerleri, başta laiklik olmak üzere saldırı altındadır. Yönetimde Cumhuriyet ile hesaplaşmayı kendisine hedef koymuş bir kadro vardır. Ama onların nefesi, Cumhuriyet ile hesaplaşma amacına yetmeyecektir. Onların nefesini 7 Haziran'da sandıkta keseceğiz.”

"POLİS DEVLETİ YASA TASARISI"

Hamzaçebi, konuşmasında, İç Güvenlik Paketi'ni, “polis devleti yasa tasarısı” olarak tanımlarken “CHP olarak Polis devleti yasa tasarısına karşı verdiğimi mücadeleyi devam ettirmek üzereyiz. 13 yılın sonunda bu hükümetin gelmiş olduğu nokta Türkiye’de Polis devletini kurmaktır. Bu yasa güvenlikle ilgili değildir. Polis devleti kurmayı amaçlayan bir yasadır. Polise göz altı yetkisi veren, polise mahkeme kararı olmaksızın üst baş arama elbiseni çıkar, arabanı aç diye arama yetkisi veren, dinlemelerde süreyi uzatan, dinlemelerde hangi davanın hangi mahkemece bakacağının hükümet tarafından belirlenmesini ön gören bir yasadır. Hükümet sokaklardan korkuyor. Meydanlardan korkuyor. Meydanlardaki kalabalıklar meydanlardaki gösteriler toplantılar bu hükümeti geçmişten ürküttü. Şimdi tek adam yönetimini Türkiye’ye götürmek isterken meydanların tekrar dolmasından korkuyorlar.” ifadelerine yer verdi.

Dayanışma gecesi, Grup Eflatun eşliğinde müzikli eğlence ile geç saatlere kadar sürdü.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü