18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 22 Mayıs 2015 17:51

ESKİ CHP’Lİ SON DSP’Lİ ÇAREYİ AK PARTİ’DE ARADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(4 oy)

ESKİ CHP’Lİ SON DSP’Lİ ÇAREYİ AK PARTİ’DE ARADI

Medusa Kadın Dayanışma Derneği adına Sevgi Yorulmaz, Seçim gezileri kapsamında İlçemize gelen Ekonomik Bakanı Nihat Zeybekçi’ye önce belediyeyi şikayet etti; ardından da Altınkum’dan dernekteki kadınlar için yer istedi. Yorulmaz’ı dinleyen Zeybekçi üstü kapalı olarak Yorulmaz’ın üslubunun yanlışlığını dile getirip “Belediyeden bir şey isterken böyle istenmez onu da söyleyeyim” dedi.

Medusa Kadın Dayanışma Derneği adına Sevgi Yorulmaz, Seçim gezileri kapsamında İlçemize gelen Ekonomik Bakanı Nihat Zeybekçi’ye önce belediyeyi şikayet etti; ardından da Altınkum’dan dernekteki kadınlar için yer istedi. Ticaret Odasındaki toplantının bitiminde Bakan Zeybekçi’ye yönelerek konuşan Sevgi Yorulmaz  “3 Günlük Gençlik Şöleninde belediyemiz meydanda stant kurmuştu fakat bizim kadınlarımıza orada yer verilmedi. Ürettiğimiz bu ürünler için Altınkum’da biz kadınlara yer verirseniz seviniriz.” dedi.

Bakan Zeybekçi ise şikayetin ardından Belediye Başkan Vekili Erdal Baylan’ı da konuşmaya davet ederek “İnşallah belediye başkanımız; bende söyleyeceğim başkan yardımcımızda söylesin Falanca gün normal Pazar, ertesi gün kadınlar için farklı bir Pazar kurulabilir” ifadelerine yer verirken söze karışan Yorulmaz “Sevgili bakanım altınkumda” diyerek talebini yineledi.

Başkan Vekili Erdal Baylan ise “Sizin söylediğiniz hususlarla ilgili biz orada 20 tane esnaf odasına yer verdik onlar dağıtsın diye…” sözlerini sürdürürken araya giren Sevgi Yorulmaz

“Vermediler bize size vermediniz Orada Hatice hanım bize..” sözleriyle eleştirilerini sürdürdü.

Bakan Zeybekçi Yorulmaz’ın üslubunu beğenmediğini üstü kapalı olarak ima ederek “Belediyeden bir şey isterken böyle istenmez onu da söyleyeyim.” ifadelerini kullandı.

Yorulmaz ise yine Didim belediyesini devre dışı bırakma çabası içine girerek “Böyle istemedik zaten bize esnaf odası verdi” derken Bakan Zeybekçi ise “Belediye başkanımıza selam söyleyin. Müşterek olarak çözülür. Olur mu? Bundan emin olun” dedi.

Yorulmaz ise “Ben emekli öğretmenim kendim için değil arkadaşlarım için bunu istiyorum.” dedi.

Bakan Zeybekçi son söz olarak “ Bakan olarak ben belediyeye şunu yapın diyemem belediye başkanı çözecek makam” derken Yorulma ise ısrarla Altınkum talebini yineleyerek “Altınkum’da İçişleri bakanlığının yerleri var siz isterseniz bunu çözersiniz.” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü