17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 17 Haziran 2015 17:04

DİDİM EKK’DAN GİRİŞİMCİLERE KREDİ MÜJDESİ…

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM EKK’DAN GİRİŞİMCİLERE KREDİ MÜJDESİ…

İlçemiz Didim’de Girişimcilik Eğitimi tamamlayarak sertifikalarını alan kursiyerlere Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanından müjde geldi. KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Turgut Gözen’in Esnaf Kefalete yaptığı ziyarette konuşan Başkan Kubaliç “Sertifikasını alan, Esnaf Odasına kayıtlı ve kriterimize uyan girişimcilere kredi verebiliriz.” dedi.

KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Turgut Gözen’in Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan Kubaliç’i ziyaretinde, girişimcilere yeni müjdeler geldi. Ziyarette Gözen’e Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ’da eşlik ederken, ziyarette girişimciler için yeni olanaklar ele alındı.

Ziyarette konuşan KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürü Turgut Gözen Didim’de girişimcilik kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını verdiklerini belirterek, “Bu tür girişimcilere destek olunması amacıyla Kooperatif başkanımız bizlere destek sözü verdi. Katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Didim EKK Başkanı Alim İhsan Kubaliç ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini dile getirerek “Bizler Esnaf Odasına kayıtlı esnaflarımıza düşük faizli krediler veriyoruz. KOSGEB’ten girişimcilik kursuna katılmış, Esnaf Odasına kayıtlı olan ve bizim şartlarımızı da uyan arkadaşlara kredi vereceğiz. Bizler kooperatif olarak 1 yıllık geri ödemeli kredilerde %4, 1 ila 5 yıl arasındaki kredilerde %5 faizli krediler veriyoruz. Bizim verdiğimiz krediler hazine destekli; 1 ve 3 aylık dilimlerde ödenebiliyor. Bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşları Kooperatifimize bekliyoruz.” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü