Perşembe, 14 Nisan 2016 16:52

DANIŞTAY’DAN KAMACI ve 6 MECLİS ÜYESİ HAKKINDA ŞOK KARAR…

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

ÖZELHABER

DANIŞTAY’DAN KAMACI ve 6 MECLİS ÜYESİ HAKKINDA ŞOK KARAR…

Danıştay 1. Dairesi İlçemiz Altınkum Mahallesinde devam eden ve kamuoyunda 11 katlı bina olarak bilinen yerle ilgili olarak dönemin Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı ile aralarında CHP’li ve AK Partili bazı meclis üyeleri hakkında soruşturma izni istedi.

Danıştay 1. Dairesinden Altınkum’daki 11 katlı bina hakkında karar alanlarla ilgili şok karar çıktı. İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişlerince yapılan inceleme ve denetleme neticesinde 2014 yılında dönemin Belediye başkanı Mümin Kamacı zamanında alınan kararla ilgili soruşturma izni istendi.

İçişleri Bakanlığının 07.09.2015 tarih  ve 2015/320 sayılı kararı neticesinde Dönemin Belediye Başkanı Mümin Kamacı, CHP’li Meclis Üyeleri Mustafa Kıray, Ahmet Karaoğlu, Ahmet Turan Özdemir, Şehriban Karakış, Özlem Girgin ile AK Partili Meclis Üyesi Kadir Karakaya hakkında soruşturma izni istendi.

Dönemin Belediye Başkanı Mümin Kamacı, Ahmet Karaoğlu, Ahmet Turan Özdemir, Şehriban Karakış, Özlem Girgin ile AK Partili Meclis Üyesi Kadir Karakaya hakkında

Soruşturma iznine konu olan yerin Altınkum Mahallesi 41 pafta 41176 parsel’de yer alan(kamuoyunda Altınkum’daki 11 katlı bina) taşınmazlarda emsal artışı öngören imar mevzuatına aykırı, parsel bazında imar planı değişikliği yapmak,”

Meclis Üyesi Mustafa Kıray hakkında “Söz konusu taşınmaz için imar planında ön görülen kat adedini aşacak şekilde imar mevzuatına aykırı inşaat yapılmasına izin veren yapı ruhsatları düzenlemek” ..

Konuyla ilgili Danıştay 1. Dairesinin konuyla ilgili yapılan itirazların ret edildiği,  ekli kararın Didim Cumhuriyet başsavcılığına kararın bir örneğinin İçişleri Bakanlığı ile itiraz edenlere gönderilmesine10 Mart 2016 tarihinde oy birliğiyle karar verildi.

 

Bilindiği üzere; Dönemin Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı başkanlığında 2014 yılında yapılan Meclis toplantısında alınan karar neticesinde Altınkum’daki 41 pafta 41176 parsel’de (11 Katlı bina) imar planında değişiklik yapılmış ve 11 kat binaya izin verilmişti. Süreç içerisinde binanın inşaat ruhsatını alan Nehirsan firması inşaata başlamış, 2014 yerel seçimlerinin ardından Belediye Başkanlığını kazanan A. Deniz Atabay konuyla ilgili inşaat ruhsatını iptal etmiş ve konu yargıya intikal ettirilmiştir ve yargılama devam ediyor. Belediyenin inşaat ruhsatlarının iptal etmesinin ardından gelişen süreçte bir takım olumsuz olaylar yaşanmıştı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git