19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 13:28

Kıyılar Halkın olacak; İskeleler Yıkılacak

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

Kıyılar Halkın olacak; İskeleler Yıkılacak

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay haftalık basın toplantısında Belediyenin yürüttüğü çalışmaları ile yapılması planlanan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Akbük Mahallesindeki Aydın Büyükşehir Belediyesine ait Akbük Yerel Hizmetler Merkezinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Atabay Geçen hafta Ankara’ya günü birlik ziyaretlerde bulunduğunu Çevre Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığını resmi işler için görüşme yaptığını söyledi.

“MİTİNGE KATILIM ÇOK İYİYİD”

Başkan Atabay 3 Ağustos Çarşamba günü Didim Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Demokrasi mitinginin güzel geçtiğini ve provokasyon izin verilmediğini belirtti. Miting öncesinde İlçe Kaymakamı ve AK Parti İlçe Başkanıyla da görüşmelerde bulunduklarını kaydeden Atabay “AKP İlçe Başkanı Cenk bey’i davet ettik; katıldı. Provokasyon olmaması için de tedbirler aldık. Katılım da çok iyiydi. Her şey disiplin içerisinde oldu ve güzel şekilde tamamlandı.” dedi.

“SPOR OKULLARI KOMPLEKSİ HAYALİM”

Didim Belediye Bünyesinde 8 branşta 500’e yakın sporcunun yaz döneminde eğitimler aldığını kaydeden Başkan Atabay “Bu spor okullarını çok önemsiyorum. İleri de hedefimiz ve hayalimiz yaz okulunu tek konsept içerisinde hepsini bir araya toplamak. Bununla ilgili girişimlerimiz var.” dedi.

İlçede park yapımı çalışmalarına da devam ettiklerini kaydeden Başkan Atabay Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yeni bir parkın yapımına başladıklarını ve park yapımlarına devam edeceklerini söyledi. Başkan Atabay park ve bahçelerin bakımlarının da yapmak şartıyla bu tür yerlere 6-8 m2’lik büfeler koymayı ve burayı işletenlerin bu parkları da bakmaları kaydıyla bir fikirlerinin olduğunu söyledi.

“VALİ BEY SONUÇ ODAKLI”

Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak’a Aydın BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ve CHP’li İlçe Belediye Başkanlarıyla ziyarette bulunduklarını dile getiren Başkan Atabay “Vali Bey sonuç odaklı düşünen bir yapıya sahip; bu ziyarette bizlerde bazı sorunlarımızı dile getirdik. En önemli sorunlar arasında kamu arazilerinin işgal edilmesi konusunu dile getirdik.” dedi.

“ECRİMİSİL ÖDEYEN KENDİNİ HAKLI SANIYOR”

Kamu arazilerinin işgal edilmesiyle ilgili de kamuoyunda yanlış bir aldı oluştuğunu belirten Başkan Atabay “Ortada yanlış bir uygulama var. Bazen kanunlar düzeni bozuyor. Ecrimisil ödeyenin kendisinin orada hakkının olduğunu düşünüyor. Bizde durumu anlatıyoruz ama vatandaş anlamıyor. Mal Müdürlüğü ecrimisil kesiyor, vatandaş ta aldığı kağıtla bize geliyor. Fakat bizim mücadelemiz sürecek.” dedi.

“FEVZİ PAŞADAKİ İSKELELER YIKILACAK”

Başkan Atabay Fevzi Paşa Mahallesinde bulunan iskelelerin tamamının yıkılıp kaldırılacağını dile getirerek “Biz önümüzdeki haftadan itibaren onlara tebligat yapacağız. Kasım ayının 15’ine kadar süre vereceğiz. Tebligatlar herkese ulaştırılacak. Sahte Cennet Bölgesi olarak adlandırılan bu yerdeki tüm İskeleler kaldırılacak. Zaten bu işgallerle ilgili komisyon kuruldu. Bizde bize verilen bu görevi yerine getireceğiz.” dedi.

Haber: Hüseyin Çalışkan

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü