22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 21 Ekim 2016 15:43

EMEKLİ-SEN’in Muhalefeti Didim’de Buluştu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

EMEKLİ-SEN’in Muhalefeti Didim’de Buluştu

DİSK’e bağlı Emekli-Sen’in 10, Genel Kurulunun ardından sendika içi tartışmaların yaşanmasından sonra  genel merkez bazı şube başkanlarını görevden almış ve yerine yeni atamalar yapılmış. Geçtiğimiz günlerde yapılan genişletilmiş başkanlar kurulunda görevden alınmış başkanların da salona girmesi üzerine toplantı iptal edilememiş tutulan tutanakla muhalefet seçimli olağanüstü genel kurul için toplanan imzaları genel merkeze ulaştırmalarına rağmen bu güne kadar genel kurul yapılmaması üzerinde Genel Merkez muhalifi başkanlar Didim’de buluştular.

Didim emekli Sen Temsilcisi Hacı İsmail Doğan’ın katılmadığı buluşmada sendika içi sorunlar Emekli Sen üyelerine anlatıldı. Söke Şube başkanı Celal gümüş, İzmir Konak Şubesinden Emel Aybey ve İbrahim Yılmaz, Manisa Şubesinden Fadıl Gezen ‘in katıldığı toplantıda Daha Güçlü bir Emekli-Sen  için neler yapılması gerektiği  anlatıldı ve Genel merkezin olağan üstü genel kurula gitmek için gerekli delege sayısına ulaşılmasına rağmen genel kurul yapmamakta ısrar etmesinin ardından gerekli yasal süre bittiği için hukuken yok sayılan yönetimi yeniden belirlemek için olağan üstü genel kurula hazırlıklarının başladığı bildirildi. “11 milyonu aşkın emeklinin olduğu bir ülkede güçlü bir emekli örgütü olursa eşi ve aileleriyle birlikte 20 milyon seçmene tekabül eden sayıdaki insanın örgütlenmesi ve güçlü olması lazım kişisel çıkarla ya da hırslar için bu kadar emeklinin haklarını savunmamak olmaz” dediler.

Didim’deki üyelerden de destek isteyen heyet “ çoğulculuktan, eşitlikte, katılımcılıktan, paylaşım ve ortak üretimden  yana olan herkesi birlikte üretmeye ve mücadeleyi örmeye çağırıyoruz” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü