19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 22 Ekim 2016 16:31

1020 KOMİTESİ OLUŞTU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

1020 KOMİTESİ OLUŞTU

1020 parsel ile ilgili olarak Didim Belediyesi Meclis Salonunda Cuma günü saat 16’da bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Didim Belediye Başkan yardımcısı  Salih Bankoğlu  ile Didim Belediye Meclis Üyelerinden Ahmet Yılmaz ve Sinan Ceyhan ve Didim Belediyesi Hukuk servisi ile İmar servisi görevlileri de katıldı,

DİÇEP katılımcıları ile CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de hazır bulundular.

Belediyenin konuyla ilgili yaptığı çalışmaları anlatan Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz belediyenin başvurusu olan başka yerlerde olduğunu konuyla ilglil olarak Aydın Milletvekillerine gönderilmek üzere bir metin hazırladıklarını bunları E-Posta yoluyla göndereceklerini ve önümüzdeki günlerde bura ile ilgli olmak üzere Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın Ankara’da bi dizi temaslarda bulunacağın söyledi.

DDİÇEP adına konuşan Türker Ertuncay  1020 parselin çevre açısından önemini ve bu parselle ilgili geçtiğimiz yıllardan başlayan süreci anlatarak buranın Didim için öneminden bahsetti ve burada Didim Daha Yenihisar iken yeşil alan olarak işaretlenmiş olmasından dolayı önemli olduğunu  şehir planı dahi yokken ve her taraf tarla iken bu alanın yeşil alan olarak seçilmesi öngörüsünün bugün ne kadar gerekli olduğunun ortaya çıktığından bahsetti.

Aydın Büyükşehir Belediyesinin geçen sene bu parselle ilgili bir müracaatının olduğunu duyduklarını ancak takip edilmesi gerektiği, şayet büyük şehrin talebi varsa ve talebe rağmen özelleştirme idaresi marifetiyle birilerine peşkeş çekilecekse buna müsaade etmeyeceklerini  söyledi.

Diğer STK temsilcileri de ve çevreciler bu alanın hiçbir şekilde yapılaşmasına izin verilmemesi gerektiğini  ve mücadele ile ilgili olarak hukuki yol başta olma üzere bazı yöntemlerin kullanılması ve sivil bir inisiyatifin bura ile ilgili çalışmalar yapmasını istediler.

1020 parsel ve devamında daha büyük parsellerle ilgli çalışmalar olduğu duyumlarını aldıklarını belirten temsilciler geçtiğimiz haftalarda yapılan 1020 bilgilendirme toplantısında kararlaştırılan çalışma komisyonlarının oluşmasını istediler.

 

Altınkum ve Çamlık Mahallesi muhtarlarının da katıldığı toplantıda  Meclis Üyesi Ahmet Yılmaz’ında içinde bulunduğu bir de yürütme ve bilgilendirme komisyonu oluşturuldu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü