19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 24 Ekim 2016 18:56

Ak Parti Danışma Kurulu Toplandı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Ak Parti Danışma Kurulu Toplandı

Ak Parti Didim İlçe Teşkilatının Danışma toplantısını  Didim Ticaret Odası Toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, Ak Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü, Ak Parti Aydın İl Kadın Kolları Başkan yardımcısı Aysel Akkuş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Emel Tan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kaan Özal Duran, Belediye Meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Toplantıda ilk sözü Ak Parti Didim Belediye Meclis Üyesi Şakir Saruhan aldı. Saruhan konuşmasında Didim’de Özelleştirme İdaresine geçen 1020 parselle ilgili bilgiler verdi. Saruhan geçen hafta partide yaptığı basın açıklamalarındaki konuşmasının benzeri bir konuşma yaparak Didim Beleidyesi ni eleştirdi   “Didim’in şu an önünü tıkadılar. Didim’i şu an mahvediyorlar.”dedi.


Ak Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü konşmasına  15 Temmuz başarısız askeri darbe girişimiyle ilgili tespitlerde bulunarak  başladı ve “15 Temmuz hadisesi atlatıldı; Memleketin önünü açarak hayırlara vesile de oldu. Biz artık önümüze ümitle bakıyoruz. 15 Temmuz hükümeti değiştirme planı değil, toplumu dizayn etme planıydı. Bu son olaylarda ülkemiz insanının ABD’ya bakış açısı da değişti. Artık Ortadoğu’da kaynayan kazana kimin odun attığını ifşa etti. ABD uzun süredir beslediği ve işbirlikçisi olan bu yapıyla sadece hükümeti değil toplumu da değiştirmeyi ve yarını olmayan bir Türkiye’yi yaratmayı istiyordu.” Değerlendirmesinde bulundu ve  Başkanlık sistemi tartışmalarıla ilgli olarakta  “Yeniden bu konuda düşünce tartışmaları başladı. Yeniden büyük ve güçlü Türkiye için, tartışma başladı. Yakın süreçte meclise gelecek. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızı % 55 oyla nasıl Cumhurbaşkanı yaptıysak, reis’i Başkan yapacağız.”dedi.

Ak Parti ilçe başknaı Ünlü  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na da eleştirerek bilbordlardaki reklamlardan bahsederek “Aydın BŞB Didim’e sloganlar asmış ‘Halk ister Aydın Büyükşehir yapar” diye; Özelleştirme İdaresine geçen 1020 parselle ilgili olarak meclis üyemiz Şakir bey bilgiler verdi. 2014’teki dilekçemiz ortada; ne oldu ret edildi. Orasının yeşil alan olarak kalmasını bizde istiyoruz. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanımıza şöyle bir çağrı yapalım o zaman; Aydın merkezde Aydın tekstili nasıl satın aldıysa, burayı da satın alsın ve halkın yeşil alan ihtiyacını karşılasın.” ifadelerine yer verdi.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Özmen’de konuşmasının ilk bölümünde toplum vicdanında yerine bulamayan  görevden almalarla ilgi li açıklamada bulundu ve  at izi iti izine karışmadan bu işi düzelteceğiz dedi ve “ ETÖ’den açığa alınan 3400 kişi görevlerine iade edilecek fakat bu yapının kökü kazınana kadar mücadele sürecek dedi ve bir çok FETÖ üyesinin Ak Parti ile geçmişte ilişkili  olmasına da “ Ak Parti teşkilatları bir FETÖ yuvasıymış gibi algı yaratılmaya çalışıldı; bunu kabul etmiyoruz.” Dedi.

Başkanlık tartışmalarının yeniden başlaması ile ilgli bölümde de MHP’ye teşekkür ederek başlayan Özmen   “Mevcut durum ile yasal durum arasında bir çelişki var dedi Sayın Bahçeli ve Sayın Başbakanımız da mesajı aldık dedi.  Meclis aritmetiği yettiği durumda referndumdan bahsedenÖmer Özmen “Şimdi ben buradan CHP’ye çağrı yapıyorum. Kılıçdaroğlu parlamenter sistemi istiyoruz diyor; onlarda referandumda halka gidip parlamenter sitemi anlatsınlar ve destek istesinler. CHP şunu biliyor; Başkanlık gelirse bir daha İktidar olamayacaklarını biliyorlar” dedi ve referandum sürecinde kurulacak ekiplerle başkanlık sistemi referandum çalışmalarını yürüteceklerini ve Aydın’da oylarını Trükiye Ortalamasının üzerine çıkarmaya çalışacaklarını belirtti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü