24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 24 Ekim 2016 19:19

Güzel DİDİM Güçlü STK’larla Olur

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Güzel  DİDİM Güçlü  STK’larla Olur

Didim Kaymakamı İskender Yönden hafta başında mesaisine hükümet dışı kuruluşlardan  olan Didim Genç İşadamları Derneği,  yönetim kurulunu kabul ederek başladı.

Yeniden aktif hale getirilen dernek yönetim kurulu oluşturulduktan sonra geçtiğimiz gün İş Bankası Didim Merkez Şube müdürlüğünde işyeri ve işverene özel krediler hakkında bilgi vermişti.  Dernek Başkanı Özgür Deniz’in başkanlığında oluşan derneğin Didim için çeşitli projeler hazırladığını bunun başında da engellilere yönelik bir çalışma olduğunu söyledi ve Kaymakam İskender Yönden yönetişim ilişkisi içerinde kamusal görevlerde bürokratik işleyişin zaman zaman yavaş olduğunu  “Sivil toplum kurumlarının önerileri ve projeleri değerlendirmelerde önemli oluyor siz seçilmişlerin hesap vermesi gerekli onun için seçimlerle yürüyen kurumları önemsiyorum.   Sivil toplum bence çok önemli, beraber çalışıp beraber yapmak istiyoruz.” Dedi.

Dernek Başkanı Deniz” hep beraber olmalı STK’lar olarak güçlü olmamız gerek, baskı gurubu ve yürütmeci olarak STK’ların daha güçlü olmalıyız. Projelerimizi hayata geçirirken Kaymakamımızdan da destek istiyoruz” dedi.

Kaymakam İskender Yönden;” Sivil toplum kuruluşlarının  Didim için farklı farklı ilgi alanları olsa da ticari ilişkileri düzgün ve güçlü olanların  bulundukları yörelere faydalı olduklarını biliyoruz. TOBB gibi güçlü STK’ların bir çok yatırım yapmasının sebebi de budur. Siz Didim’in gelişmesi için turizm olduğu kadar inşaat ve tarım sektörü de var, sizlerin  ilgi alanınıza giriyorsa inşaat sektörünün sıkıntılarını bir dosya haline getirin ve çözüm önerilerinizle birlikte Belediye ile görüşmenizi öneririm.  Didim yaz aylarında turizmle geçinse de sezon bittikten sonra inşaat sektöründen çok fayda görüyor.” Dedi. Kaymakam Yönden, Derneğin görev yapabileceği bir çok alan var sizlerden beklentin sizlerin düşündüğünden daha fazla olacaktır, mesela emlak sektörünün baş belası olan aracı kurum olan Emlakçılıkta ruhsatsızlar  büyük bir dert bununla ilgili bizim yaptırımlarımız gördüğümüz  kadarıyla oluyor, siz gözlemlerinizi ve çözüm önerilerinizi bir çalışma haline getirin ve bize getirin, tespitlerinizi kurum olarak bize bildirin bizde sizin gözlemleriniz üzerinden işlem yapalım vergi dairesi ya da güvenlik kuvvetleri bakımından çalışma yaptıralım. “ dedi.

Son bölümde ziyareti izlemeye gelen Didim Nüans dergisinin Ekim sayısı için hazırladığı  Didim Zeytininin markalaşması hakkındaki sunumu da dernek yöneticiler tarafından bilgi almak için ayrı bir sunum için randevulaşması ile sona erdi.

 

 

Son değişiklik Pazartesi, 24 Ekim 2016 19:22
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü