20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Ekim 2016 15:52

GİRİŞİMCİ ADAYLARINA BÜYÜK FIRSAT

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

GİRİŞİMCİ ADAYLARINA BÜYÜK FIRSAT

Didim Ticaret Odası, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde Didim Ticaret Odası’nda gerçekleşecek.

Genç girişimcilere ve kendi işini kurarak KOSGEB’in Yeni Girişimci Desteğinden (hibe ve kredi) yararlanmak isteyen girişimci adaylarına yönelik Temel Seviye Girişimcilik eğitimi; Didim Ticaret Odası, KOSGEB ve İŞKUR işbirliğinde Didim Ticaret Odası’nda gerçekleşiyor. 3 Kasımda başlayacak dersler  için 1 Kasım salı günü saat 10:00’da mülakat yapılacak. Eğitime katılmak isteyenler en geç mülakat gününe kadar Didim Ticaret Odası’na başvuru yapmaları zorunludur. Temel Seviye Girişimcilik eğitimini tamamlayarak “Girişimcilik Eğitimi Katılımcı Belgesi” alan girişimci adayları kendi işini kurduğu takdirde, KOSGEB mevzuatı çevresinde “Yeni Girişimci Desteğine başvurma hakkı kazanacak. Yeni Girişimci desteğine hak kazanan girişimciler 50.000 TL’ye kadar hibe (geri ödemesiz), 100.000 TL’ye kadar sabit yatırım desteğinden (geri ödemeli) yararlanabilmektedir. Eğitimler hakkında detaylı bilgi www.kosgeb.gov.tr web sitesinden öğrenile bilinir. Girişimcilik eğitim programına katılmak için şartlar

  • Vergi mükellefi olmamak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Girişimcilik eğitim programında aynı modülden daha önce yararlanmamış olmak
  • son 6 ayda İŞKUR tarafından düzenlenen programlara katılmamış olmak. Çalışanlar ve emekliler de devam zorunluluğuna uyduğu sürece bu eğitime katılabilirler.

Girişimcilik eğitimlerinde, katılımcılara, girişimcilik ile ilgili temel bilgiler verilecek, iş fikri geliştirme ve yaratıcılık egzersizleri yaptırılacak, iş planı kavramı ve öğeleri anlatılacak ve bunların pekiştirilmesine yönelik çalışmalar düzenlenecektir.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü