19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 25 Ekim 2016 15:53

Cumhuriyeti Konserle Kutlayacağız

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Cumhuriyeti Konserle Kutlayacağız

1923 yılında kurulan cumhuriyetimizin kuruluş yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Didim’de de coşkuyla kutlanacak, özel kurumlar ve resmi kurumların bayram programlarının  yapılması, Anıta protokolle çelenk sunulmasının ardından Didimliler Belediyenin organize ettiği Agean Band (Ege Orkestrası) gurubuyla Cumhuriyet Meydanında kutlayacak.

İsmini Ege’den alan ve coşkulu yorumuyla ülkedeki büyük orkestralar arasında farklılığını hissettiren Aegean Band, konserinde hitleşmiş  Oldies’ler, blues, caz ve klasikleşmiş Türkçe popların yanı sıra, neşeli Balkan ve Grek şarkılarıyla eğlence dolu bir performans sunmaya hazırlanıyor.

Bugüne kadarki en büyük kadrosuyla sahne alacak orkestra, dokuz solistinin farklı tarz ve dillerde seslendireceği şarkılarla dinleyicilerini tüm dünyayı dolaştıran bir müzikal yolculuğa çıkartacak.
Verdikleri her konser büyük ilgi gören Aegean Band’ın konserindeki solistleri; Adnan Bulu, Tanju Kumbaracıoğlu, Seran Bilgi, Özlem Çabuk, Süheyla Çolak, Deniz Güler, Burcu Gümrükçü, Cemre Eren ve Peyruze Rana Şimşek olacak.

29 Ekim Günü Saat 19’da başlayacak olan konser için hazırlıklar sürerken Didim Belediyesi Şehir içini bayraklarla donatmaya devam ediyor.

Resmi tören ve ardından konsere ev sahipliği yapacak olan ve  tamirata alınan  Cumhuriyet Meydanında da onarım çalışmaları hızla devam ediyor.

 

 

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü