22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 26 Ekim 2016 20:04

HDP’LİLER KIŞANAK İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HDP’LİLER KIŞANAK İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gülten Kışanak ve Fırat Anlı’nın önceki gün gözaltına alınması Didim’de HDP parti binası önünde bi yapılan basın açıklaması ile kınandı. Didim İlçe Örgütü ve Didim Kadın Meclisi adına iki ayrı bildiri okundu.

Aydın  İl Eş Başkanı  Metin Taş, ve İl Yönetim Kurulu üyesi Ayfer Demirel’inde katıldığı basın açıklamasında İl Eş başkanı  Taş yapılan uygulamanın HDP seçmeninin iradesine müdahale anlamına geldiğini dolayısıyla böyle bir uygulamayı kabul etmeyeceklerini söyledi. Didim İlçe adına bildiriyi okuyan Elmas Melik’te iktidarın halkın iradesini teslim alamayacağını ve bu hukuksuz ve keyfi göz altılara son verilmesini ve eş başkanların serbest bırakılmalarını istedi.

 

Aydın İl Kadın Meclisi üyesi Ayfer Demirel’de 24 belediyeye kayyum atanmasıyla başlayan süreç, son göz altılarla had safhaya eriştiğini söyledi. “Kadın kimliğimiz ve irademizi  ve yerel yönetimlerde elde ettiğimiz kazanımlarımızı savunmak için her yerde saat 11”’de sokakta olacağız. Barıştan ve özgürlüklerden yana olan güçleri ve parlamentoyu bu hukuksuzluğa karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz” diyen Demirel, Eğitim Senli 6 öğretmenin açığa alınmasını da kınadıklarını söyledi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü