20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 26 Ekim 2016 20:12

BASIN AÇIKLAMASI SUÇ SAYILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BASIN AÇIKLAMASI SUÇ SAYILDI

Didim Eğitim Sen üyesi 6 öğretmen dün yapılan kendilerine yapılan tebliği ile açığa alındılar.

Konu olarak basın açıklamaması yazan  ve 25 Ekim Valilik oluruyla yapıldığı belirtilen bir yazı ile görevden uzaklaştırılan 6 Eğitim Sen’li öğretmen Sendika şubesinde bir araye geldiler ve durum değerlendirmesi yaptılar.

Kendilerine dün sabah tebligatlar yapılan öğretmenler 657 sayılı Devlet Memurları yasasının 137 ve 138’inci maddelerinin olağanüstü hal mevzuatı kapsamında  görevden uzaklaştırıldıklarını öğrenen öğretmenler yapılan değerlendirmenin ardından  Sendika merkeziyle yaptıkları görüşmeden sonra  bugün itiraz dilekçelerini İlçe Milli Eğitim Müdürüne vereceklerini, yapılan yanlışın düzeltileceğini umduklarını belirttiler.

Eğitim Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi’nin de içinde bulunduğu 6 öğretmen  yapılan bu uygulamanın tamamen kanunsuz olduğunu basın açıklaması gibi bir suçun anayasada bile olmadığını v aksine basın açıklaması yapılmasının bir hak olduğunu söylediler.

Öğrencilerinin hafta sonunda yapılacak olan Cumhuriyet Bayramı  hazırlıkları yapıldığı sırada görevden el çektirilen öğretmenler  sırf bu yüzden bile 100’den fazla öğrencinin öğretmensiz kaldıklarını zaten açığı bulunan eğitim sistemini tamamen tıkmaya yönelik bu uygulamanın önümüzdeki dönem değişiklik yapılması düşünülen 657 Sayılı  Devlet Personel yasası öncesi KESK’lilere baskı oluşturmak için yaptıkları bu uygulamanın düşündürücü olduğunu da belirttiler.

Kendileri ile birlikte görevden alınan  birde Milli Eğitim şube müdürünün de görev alındığını ancak  şube müdürünün hangi gerekçe için alındığını bilmediklerini şayet isterse kendisinede hukuki destek verebileceklerini de söylediler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü