18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 26 Ekim 2016 20:14

DİDİM CEMEVİ’nden EĞİTİME DESTEK ..

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM CEMEVİ’nden EĞİTİME DESTEK ..

Didim Cemevi yönetimi bu yıl eğitim gören üniversite öğrencilerine burs verme kararı aldı. Geçtiğimiz yıllarda başlayan ancak çeşitli nedenlerle aksayan Didim Cemevi’nin belirlediği Üniversite öğrencilere  hayırseverler tarafından verilen burslar artık Cemevi yönetiminin bizzat tespit ettiği ve Cemevi adına verilir hale getirildi.

Eğitim yılı boyunca kadar her ay düzenli olarak burs ücreti yatırılması kararında alındı ve 150 TL’lik burs ücretlerinin 50 ‘ye yakın öğrencinin hesabına yatırıldığı öğrenildi.

Cemevi Başkanı Hüseyin İlhan “Burs alan öğrencilerin isimlerinin yöneticiler ve aileleri dışında hiç kimsenin bilmeyecek, bizimle öğrenci arasında kalacak . Eğitim Öğretim yılı başında da yine ihitacı olduğunu tespit ettiğimiz  ilkokul öğrencilerine de giyim yardımı yaptık, anlaştığımız bir mağazaya giden öğrenciler buradan okul kıyafetlerini aldılar, Biz yapılan yardımların gizli kalmasını istiyoruz ayrıca “İlimden ve bilimden gidilmeyen yolun sonu karanlıktır. Bizler de bu ilkelere dayanarak bu çalışmaya karar verdik” dedi ve “ Eğitime Destek Kampanyası seneye daha çok öğrenci ulaştırmaya gayret edeceklerini söyledi.

Hüseyin İlhan, Didim Beleidyesinin düzenlediği Fener Alayına ve sonrasındaki konserde Cumhuriyet severler ile yan yana olacaklarını ve  Cemevi olarak bir çok etkinliği evsahipliği yaparken bir taraftanda toplumdaki yardımlaşma ve dayanışmanın bir örneği olarak hafta sonunda piknik düzenlediklerini söyledi ve 30 Ekimde orman kampındaki pikniğe tüm Didimlileri davet etti.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü