17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 26 Ekim 2016 20:17

“KİMİN MALINI KİME SATIYORSUNUZ”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“KİMİN MALINI KİME SATIYORSUNUZ”

“Milli Emlak Müdürlüğü Satış Müdürlüğü Olmaz Umarım”

CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş Kadın Kollarının haftalık toplantısında Didimli kadınlara özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılan  1020 parsel ile ilgili olarak bilgiler verdi. Yerelle ilgili bilgilendirmelerde bulunan Karataş özellikle Ak Partili yöneticilerin 1020 parsel ile ilgili çözüm  önerisi olarak sunduğu, bu araziyi Aydın Büyükşehir Belediyesi alsın ifadelerine sert çıktı.

Karataş; “ Geçtiğimiz Ocak ayında tabiri caizse özelleştirme idaresinin bir şirketi üzerine resmi gazetede yayımlanarak tapulandırılmış. Bunda Didim Belediyesinin de Aydın Büyükşehir Belediyesinin de onayı  ve bilgisi yoktur. Diyerek başladı konuşmasında TSK’lar ile birlikte  1020 parsel için dayanışma içinde olacaklarını da söyleyen Karataş konuşmasına şöyle devam etti.  Bunun üzerine bizlerde bir şekilde harekete geçme gereği duyduk. Sivil toplum örgütleri ile toplantı yapıldı. Konuyla ilgili olarak bir eylem planı yapılıyor. Biz Didim halkı olarak elimizden geleni yapacağız.” dedi.

CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş konuşmasını “Didim Ak Parti İlçe Danışma Kurulu toplantısında hem Didim İlçe Başkanı hem de Aydın İl başkanı tarafından talihsiz bazı açıklamalar yapılmış. Yapılan açıklamalarda 1020 parseli Didim Belediyesi alsın ve yeşil alan olarak halkımıza kullandırılsın denilmiş. Siz kimin malını kime satıyorsunuz. Bu, Didim halkına ihanettir. Didim’de birçok yer özelleştirme idaresi tarafından el koyulup satıldı. Devlet tabi ki Didim’de turizmin geliştirilmesi için elinden geleni yapacaktır. Ancak burada şöyle bir durum var. Didim’in malları satılıyor  ve cari açık kapatılmaya çalışılıyor. Bundan Didim halkına hiçbir fayda sağlanmadı. AKP yöneticilerine sesleniyorum. Siz Didim’de sattığınız arazilerin paraları ile Didim’e ne yaptınız? Ne verdiniz? Yol yaptık diyebilirsiniz. Bu satılan mallarla bunun gibi 20 tane yol yapılır. Kendileri bir şey yapmadığı gibi Didim Belediyesini ve Büyükşehir Belediyesi’nin de yapmak istediği yatırımların da önünü kapatıyorlar. Didim belediyesinin sizlere yeşil alan olarak sunmak istediği yerlere el koyup başkalarına peşkeş çekme niyetindeler. Buradan sesleniyorum. Didim halkına hizmet edin. Bu kadar aymaz bir şekilde 1020 parseli satın alın ve Didim halkına yeşil alan olarak sunun demek Didim halkına ayıptır. Bu ayıptan kendilerini kurtarmalarını rica ediyorum.  Bizler her türlü demokratik haklarımızı kullanarak parsellerin Didim halkının elinden gitmesini engellememiz gerekiyor. Hep birlikte çalışmalar yapacağız. Burası bizim akciğerlerimiz. Akciğerlerimizi söküp almalarına müsaade etmememiz gerek. Bunun için elimizden geleni yapmalıyız. Bu konuda hepimizin çok duyarlı olmasını ve mücadele etmemiz gerektiğini önemle vurguluyorum.” Diyerek tamamladı.

Gökmen Karataş daha sonra yaptığı açıklamada Didim’deki Milli Emlak şefliğinin, Müdürlüğe dönüşmesine sevindiklerini söyledi ve “ancak bu müdürlüğün Milli Emlakları  korumak yerine satılacak yerleri tespit için kurulduysa ve bunun için görev yapmaya başlarsa üzülürüz. Önce Hazine arazilerindeki işgalleri takip etsinler haksız kazanç elde edenleri tespit etsinler ve yeşil alanları korusunlar 1020 parselle ilgili olarak ta Hazine arazilerinin peşkeş çekilmemesi içinde Didimlilerin yanında olsunlar diye bekliyoruz” dedi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü