22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 28 Ekim 2016 09:41

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde kazandığı bağımsızlık mücadelesinin en önemli zaferi olan Cumhuriyetimizin 93. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetimiz, Atatürk'ün önderliğinde, milletimizin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Ulu Önder Atatürk, halk egemenliğine dayalı bir devlet şekli olan Cumhuriyetin, Türk Milletinin karakterine en uygun yönetim şekli olduğuna inanmıştır. Bu inançla kurduğu Cumhuriyet; laik, demokratik, sosyal ve hukuk devleti temelleri üzerinde bugünlere kadar ulaşmıştır.

Kadını, erkeği, yaşlısı, genciyle dönemin türlü imkânsızlıklara rağmen, verilen zorlu mücadelelerin ardından tanıştığımız Cumhuriyetimiz ve onun değerleri, çağdaş dünyaya açılan büyük bir kapı olmuştur.

Atatürk'ün önderliğinde büyük Türk Milleti'nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimiz, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için hiç şüphesiz ki el birliği ile çalışacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır.

Cumhuriyetimizin 93. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir ümit, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Ulu Önder Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, vatan için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha anıyor,  Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum.

A.Deniz ATABAY

 

T.C. Didim Belediye Başkanı

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü