24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 29 Ekim 2016 18:34

DİDİM BİZİM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM BİZİM

 

Bizler 1020 parselin Özelleştirme İdaresi’ne devrine karşı çıkan Didimlileri temsilen bu “ortak itiraz”ı organize etmek için seçilmiş temsilciler olarak aşağıdaki deklerasyon metnini hazırladık. İlçemizdeki tüm sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin imzasına  sunacağız.

Gelişmelerden bütün Didimlileri her aşamada haberdar edeceğiz. Hep birlikte sahip çıkabilirsek, başarabiliriz…

DİDİM BİZİM PLATFORMU

BİZ AŞAĞIDA İMZASI OLAN DİDİMLİLER,

Mülkiyeti hazineye ait olan ve 1988 yılında yapılan ilk plandan itibaren “yeşil alan”  olarak halkın kullanımına sunulması öngörülen ve daha sonra 2007’de revizyon planı yapılarak yine bir kısmı yeşil alan ve rekreasyon alanı olarak değiştirilen Didim’in Altınkum Mahallesi’ndeki 1020 numaralı  kadastro numaralı parselinin, kamu yararı ilkesi göz ardı edilerek Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’ne devredildiğini ve hatta heolojik etüdlerinin başlatıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Adı geçen parseldeki kısmen de olsa kamu yararı gözetilerek yapılan planın değiştirileceği endişesini taşımaktayız. Mevcut planın halkın kullanımına açık olma halinin korunmasını  Altınkum’un ve Didim’in geleceği için yetkililerden talep ediyoruz.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü