22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 29 Ekim 2016 19:09

Cumhuriyet Bayramı son yıllarda yapılanların en görkemlisi olarak kutlandı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Cumhuriyet Bayramı son yıllarda yapılanların en görkemlisi olarak kutlandı

 

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cuma günü Cumhuriyet Meydanındaki Anıta çelenklerin konulmasıyla  başlamıştı.

29 Ekim günü saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlanan törenler Kaymakam İskender Yönden, Garnizon komutanı Çetin Gülseven ve Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın Meydanda bulunanların bayramını kutlaması ile sürdü, Kaymakam ,İskender Yönden Didimliler hitabından Meydan adının Cumhuriyet Meydanı olduğunu, Ancak; 15 Temmuz günü demokrasiye yapılan darbe girişiminin ardından burada Cumhuriyete ve demokrasiye  29 gün boyunca sahip çıkıldığını ve meydanın adının Didim Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı olarak değiştirdiğini söyledi.

Ulu önder Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete sahip çıkılacağını Cumhuriyete sahip çıkacağını gösteren tüm Didim Halkına teşekkür etti ve törene katılan tüm Öğrencileri, öğretmenlerin ve Didimlilerin bayramını kutladı.

Törenlere Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlene Şiir, Kompozisyon ve resim –yarışmalarında dereceye giren ilk okul ve orta öğretim elemanlarına ödülleri verildi.

İlk ödülü Kaymakam İskender Yönden 25 Temmuz günü Van’da şehit olan Ömer Öner’in annesi Fatma Öner’e verdirdi. Daha sonra dereceye giren öğrencilerin ödülleri Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Deniz Atabay, Başsavcı Mustafa Dede verdi.

Daha sonra Öğrenciler şiiler okudular ve folklor gösterilerinin ardından geçit resmi ile tören tamalandı

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü