18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 01 Kasım 2016 12:55

ÖĞRETMENİME, BASINA, VEKİLİME DOKUNMA

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ÖĞRETMENİME, BASINA, VEKİLİME DOKUNMA

 

Didim’inde içinde olduğu bazı illerde ve ilçelerde KESK’e bağlı sendikaların üyeleri çeşitli bahanelerle görevden uzaklaştırılmalarına, Aydın CHP Milletvekili Bülent Tezcan’a yapılan Saldırı ve enson Cumhuriyet Gazetesine operasyon yapılması çeşitli tepkilere neden oluyor.

Birleşik Haziran Hareketi Didiöm Meclis adına  bir basın açıklaması yayınlayan Haydar Pınarbaşı “ Öğretmenime , Basına ,Vekilime Dokunma!” dedi.

Pınarbaşı’nın yayınladığı  açıklamada; “ Ülkemiz son günlerde zaten kaygı verici yaşanan sürecin çok tehlikeli bir boyuta ulaşması ile karanlık bir geleceğe sürüklenmektedir. AKP'nin ve sarayın saltanat ve hilafet tartışmasını yeniden gündeme sokması geri dönüşü olmayan bir sürece doğru gitmektedir.

Son günlerde daha da yoğunlaşan baskı tam anlamıyla bir darbeye dönüşmüş durumdadır.

Halkın iradeleriyle seçilmiş belediye başkanları tutuklanmış bu irade yok sayılmıştır. Sık sık 'milletin iradesinden' dem vuranlar muhalefete gelince aynı durumu görmezden gelmektedir.

Muhalefet baskı, yıldırma ve zulümle susturulmak istenmektedir. Tüm muhalif kesimler hedef gösterilmekte ve silahlı saldırılara varan katliam provaları, tehditler aleni şekilde tezgahlanmaktadır. Son olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan' a yönelik faşist saldırı böylesi bir hedef göstermenin sonucudur..

Muhalif basın susturulmak ve halkın gerçek haber alma kaynakları kesilmek isteniyor. Cumhuriyet Gazetesine yönelik operasyon bunun son olmayacağı açık olan bir operasyondur.

15 Temmuz darbe girişimi ve 'Fetö' örgütlenmesi ile mücadele bahanesi ile emek ,barış demokrasi savunucuları işlerinden olmakta ,gözaltına alınmakta ve tutuklanmaktadır.

Geçen hafta bu kapsamda Didim'de 6 öğretmen açığa alınmış, SES  temsilcisi ve Eğitim Sen Şube Başkanı Memurluktan hukuksuz bir şekilde atılmışlardır.

Biz biliyoruz ki bu öğretmen ve kamu çalışanlarının emek,barış ve demokrasi demekten, laik, bilimsel, demokratik ve parasız eğitim ve sağlık istemekten başka 'suçları' yoktur. Evet ne üzücüdür ki AKP iktidarında artık bu talepler suç sayılmakta ve 15-20 yıldır küçük bir ilçede yaşayan herkesin tanıdığı öğretmenlerin evlerine sanki hücre evlerine operasyon yapıyorlarmış havası verilmektedir.” Dedi ve açıklamasını  “ Bizler öğretmenlerimizin onurlu duruşuna ve mesleklerindeki kalitelerine  tanığız ve öğretmenime dokunma demekten vazgeçmeyeceğiz.

Artık iktidarın ve sarayın bu akıl almaz baskı politikaları derhal durmalı ülkemiz normalleşmeye ,huzura ve çözüm ve barışa dönmelidir.

Bu baskı ve zulüm politikaları ile muhalif kesimleri susturacaklarını sananlar kendi politikalarında tükeneceklerdir.

Buradan tüm kesimleri bu baskı ve zulme karşı emeğin, barışın ve demokrasinin safında birlikte mücadeleye çağırıyoruz.

Baskılar karşısında susmadık, susmayacağız, Yılmadık, Yılmayacağız.

Herkesin eşit, özgür demokratik yaşayacağı Bağımsız Türkiye 'yi, HAZİRAN Türkiye'sini kuracağız!...” diyerek bitirdi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü