19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 01 Kasım 2016 12:58

Başkanlar Konseyi Bitti YANKISI DEVAM EDİYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Başkanlar Konseyi Bitti YANKISI DEVAM EDİYOR

 

Geçtiğimiz hafta 4 gün süren Türkiye Gazeteciler Federasyonu 52. Başkanlar Konseyi  Aydında çalışmalarını sürdürürken  boş zamanlarında da Aydın’in ilçelerini gezmiş, buralarda hem tarihi turistik yerleri gezme fırsatı bulmuşlar hem de ilçelerin özellikleri hakkında bilgiler almışlardı.

Ev sahipliğini Aydın Gazeteciler Cemiyetinin yaptığı  çalışmalarda, Didim’e de gelen 80 üyeli federasyonun üyeleri döndükten sonra kendi yayın organlarında başkanlar kurulunun değerlendirmelerini yaptılar.

Kendisi BİA’net yürütme kurulu üyesi de olan Cumhur Kılıççıoğlu’da gazetesi Siirt Mücadele’de Konsey toplantısında Aydın’a 2 tam sayfa ayırarak  Didim’i ve diğer ilçeleri kısa notlarla tanıttı.

Didim ilele ilgili yazdıklarından bazıları şöyle, Akköy’de kıldığı Cuma namazında hutbeden söylenenler ve köylülerle birlikte katıldığı yağmur duası ve jeotermalle ilgili ,Aydın’ın Sıkıntılarını ve Didim’de sunumu yapılan Hava Kalitesinin belirlenmesi  konusunda da Didim’in mutlaka yaşanması gerektiğini vurgulamış.

Botan’dan Bodrum’a isimli bir de kitap yazan Kılıççıoğlu Kitabının kapağında kullandığı Medusa heykelini de ziyaret etme fırsatı bulduğun belirtmiş.

Yine Katılımcı Başknalardan Kayseri Haber’in Temsilcisi Veli Altınkaya’da Aydın’dan ve Didim’den bahseden yazısında “Dağlarından Yağ Ovasından Bal Akan Şehir” başlıklı bir makale kaleme almış. Aydın’ın ilçelerini tanımlamak için 4 T ifadesi kullanan Yazar Altınkaya, Turizm, Tarih, Tabiat ve Tarım’a dikkat çekmiş.

 

 

Son değişiklik Salı, 01 Kasım 2016 13:06
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü