20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 01 Kasım 2016 19:41

YANYANA DURMAK LAZIM

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YANYANA DURMAK LAZIM

CHP  Didim ilçe kadın kolları  haftalık yaptıkları toplantıya geçtiğimiz hafta görevden alınan ve Eğitim Sen Üyesi 6 öğretmen ve işten el çektirilen SES Didim temsilcisi de katıldı.

Toplantı öncesi gurup toplantısında konuşma yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nu dinleyen partililer daha sonra Gökmen Karataş’ın gündeme ilişkin olarak söylediklerinin ardından Eğitim-Sen Didim Temsilcisi Turgay Elçi ve SES Temsilcisi ve devlet memurluğundan ihraç edilen Bülent Akın birer konuşma yaptı.

Gökmen Karataş geçtiğimiz hafta Didim’de yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirirken Didim’de 6 öğretmenin görevden alınmasının ardından sabah gözaltına alınmasıyla başlayan sürecin Cumhuriyet Bayramında CHP’nin etkinliğinin engellenmeye çalışılması, seçilmiş belediye başkanlarının görevden alınıp tutuklanmasına varan süreçle örtüştüğünü bunun planlı bir süreç olduğunu söyledi.

Faşizmin açık yünü göstermeye başladığını dolayısıyla yan yana durma zorunluluğu geldiğini  Basın açıklamalarının engellenmesiyle başlayan, öğretmenlere gözaltı ve Milletvekili Bülent Tezcan’a devamında da  Cumhuriyet Gazetesine yapılan uygulama ile yaklaşan tehlikenin farkına varılmasını istedi.

Daha sonra söz alan  Eğitim Sen temsilcisi Turgay Elçi, kendilerine yönelik isten uzaklaştırma ve Türkiye genelinde uygulanan ihraçlarla  15 Temmuz darbe girişiminden sonra asıl darbenin yeni yaşanmaya başladığına dikkat çekti ve işten uzaklaştırma ve ihraçlarla  100 bine adına yakın insanın eğitim emekçisinin işsiz kaldığını muhalefeti bastırmak için her türlü yola başvurmaya başlayan kendisi gibi düşünmeyeni susturmak isteyen bir iktidara karşı yan yana durmak zorunluluğumuz var dedi.

Elçi kendilerine yöneltilen suçlamaların tamamen anayasal haklarını ve sendikal haklarını kullanmaktan doğan durumlarla ilgili olduğunu söyledi. Sendika genel merkezinin talimatlarıyla yaptıkları eylemler yüzünden suçlanamayacaklarını ancak Aydın’’ın ve Didim’in batıdaki en muhalif il ve ilçe olmasından dolayı AKP’nin sindirime politikasından kaynaklandığını Türkiye’nin hiçbir yerinde olmayan bir uygulama ile basın açıklamalarına ve barış istekli açıklamalara katılan 68’tane Didimli kamu emekçisinin meslekten ihraç istemiyle Disiplin kurullarına sevk edilmesinin görülmemiş bir uygulama olduğunu söyledi.

Kaymakamlık ve Emniyetin AKP’nin emrinde işlem yapan kurumlar haline geldiği Aydın CHP Milletvekili Bülent Tezcan’ı ziyarete giden Aydın Eğitim Sen Şube başkanına da daha ziyaretteyken ihraç bilglsinin tebliği edilmesinin bu olayın ne kadar organize olduğunun belgesidir. Dedi.

 

SES Didim Temsilcisi Bülent Akın’da kendisinin her hangi bir örgüt ile bağlantısının olmamasına rağmen sırf muhalif duruş yüzünden ihraç edilme durumuyla karşı karşıya kaldığını ancak mücadeleden vazgeçmeyeceğini hukuki tüm mücadele yolunu kullanacağını söyledi ve Cumhuriyet gazetesi ile bu hale gelen saldırıların artarak devam etmemesi için yan yana durmak gerektiği’ni söyleyerek kendisine destek olan mesajla sıkıntısını paylaşanlara

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü