20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 02 Kasım 2016 18:38

1020 için Meclis’te İmza

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

1020 için Meclis’te İmza

Didim’in akciğeri olabilecekken özelleştirme idaresi tarafından satışa çıkarılan 1020 parselle ilgili yürütülen  satışın durdurulması çalışmaları kapsamında imzaya açılan metin dün belediye meclis sonrasında meclis üyeleri tarafından da imzalandı.

DİÇEP yürütücüler ve “Didim Bizim Platformu”nun  üyelerinin meclis üyelerinin imzalaması için verilen metin şu şekilde. “BİZ AŞAĞIDA İMZASI OLAN DİDİMLİLER,

Mülkiyeti hazineye ait olan ve 1988 yılında yapılan ilk plandan itibaren “yeşil alan”  olarak halkın kullanımına sunulması öngörülen ve daha sonra 2007’de revizyon planı yapılarak yine bir kısmı yeşil alan ve rekreasyon alanı olarak değiştirilen Didim’in Altınkum Mahallesi’ndeki 1020 numaralı  kadastro numaralı parselinin, kamu yararı ilkesi göz ardı edilerek Başbakanlık Özelleştirme İdaresi’ne devredildiğini ve hatta heolojik etüdlerinin başlatıldığını öğrenmiş bulunuyoruz.

Adı geçen parseldeki kısmen de olsa kamu yararı gözetilerek yapılan planın değiştirileceği endişesini taşımaktayız. Mevcut planın halkın kullanımına açık olma halinin korunmasını Altınkum’un ve Didim’in geleceği için yetkililerden talep ediyoruz.”

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü