24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 02 Kasım 2016 18:40

Didim Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı yapıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısı yapıldı

 

 

Meclis açılış oturumunda  Geçtiğimiz hafta sonu Aydın’da silahlı saldırıya uğrayan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a yapılan saldır meclis adına kınandı.

 

Daha sonra yapılan yoklamada İbrahim Eray, Celalettin  Erol ve Mustafa Kıray’ın mazeretli olarak toplantıya katılmadıkları oylandı ve mazeretleri kabul edildi.

 

1’i Komisyondan gelen  Plan değişikliği teklifinin görüşülmesi diğer 3’ü İmar ve Şehircilik müdürlüğünden gelen iki parselin durumun değerlendirmesi maddesi diğeri ise Didim’de gelişen mahallelerde mahalle sınırının yeniden belirlenmesi konusu olan 4 maddeden oluşan gündeme MHP gurubunun verdiği öneri eklenerek gündemdeki madde sayısı 5ê çıkarıldı.

 

Birinci Madde olan Belediye Meclis İmar Komisyonuna sevk edilen; S.S. Didim Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinin plan değişikliği imar komisyonunda görüşülmüş ve yeşil kent yolu üzerinde sanayi sitesi yapılması  için istenen plan değişikliği önerisi çevresel şartlar ve kat mesafesinin kentin imarına uygun olmayacağı gerekçesiyle red edilmesi karaı verilmiş. Kararın oylanmasında Hasan Yavuz’un katılmadığı oylamada komisyon raporu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

Daha sonra gündeme alınan “İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 24.10.2016 tarih ve 2402 sayılı “Gevrek Mevkii 1937 Ada 3 Parsel” konulu yazısının görüşülmesi” yine “İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.10.2016 tarih ve 2411 sayılı “Gevrek Mevkii 690 Ada 11 Parsel” konulu yazısının görüşülmesi” ve “İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 26.10.2016 tarih ve 2417 sayılı “Mahalle Sınırları” konulu yazısının görüşülmesi maddeleri oy birliği ile imar komisyonuna sevk edildi.

 

Gündeme 5. Madde olarak giren MHP!’inin önerisi olan MHP genel başknaı olan Alparslan Türkeş’in adının bir parka verilmesi  öneriside değerlendirilmek üzere ,mar komisyonuna gönderildi.

 

Yapılan oylamaların sona ermesinin ardından  Başkan Deni zAtabay ikinci oturumun 4 Kasım 2016 günü yapılması kararıyla meclis kapatıldı.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü