23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 04 Kasım 2016 16:24

Didim'in Anaokulu Şirinler Açıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim'in Anaokulu Şirinler Açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı denetimli ilk Anaokulu Şirinler geçtiğimiz aydan itibariyle öğrenci kabul etmeye başlamış, önkayıtla başladığı öğrencileriyle kalabalık bir davetli huzurunda açılışı yapıldı.

Okul kurucusu Arzu Doğan, eşi  Av. Muhuttin Doğan'la davetlileri okul kapısında karşıladı. Milli Eğitim ve Baro üyesi bir çok avu-katla birlikte öğrenci velileri ve Didimlilerinde katıldığı açılışta palyaço gösterileri, kukla  gösterisi ve bazı ikramlar ile çocukların yüzleri boyanarak renkli görün-tüler oluşturuldu.

Açılışı  Didim Milli Eğitim Şube Müdürü Kaya Bacanak'ın yaptığı Şirinler Ana-okulunda davetliler modern anlayışa düzenlenmiş derslikleri ve sosyal alanları gezdiler.

Gazetemize - yapan okulun kurucusu  Arzu Doğan "okulumuz  MEB'na bağlı bir kurum olmakla birlikte okul öncesi eğitimi mezunu bir kurum sahibi tarafından kurulmuştur. Kadromuz; Emekli milli eğitim müfettişi müdürümüz ve eğitim koordinatörümüz, lisans ve ön lisans mezunu öğretmenlerimizden oluşmak-tadır.

Didim'de çocuklarımızın hayatlarına dokunabilmek için kurulduk. Amacımız hayatlarının en önemli dönemi olan ''EMİCİ ZİHİN ''döneminde farkındalıklar oluşturan kendi keşifleri ile öğrenebilecekleri oluşturmaktır. Çift dilli eğitimimizde İngilizce  oluşturuyoruz." Dedi.

Kabul ettikleri çocuklara uyum haftası içerinde olduklarını da söyleyen Doğan Vizyonumuz; Yenilikçi, akılcı, ilkeli ve sorumlu yaklaşımımızla Didim'de okul öncesi eğitimde örnek bir model olmak. Dolayısıyla yenilikçi olma özelliğimizle lider bir okul olmayı hedefliyoruz.

Misyonumuz ise ; her çocuğun bireysel farklılıklarını dikkatte alarak çocuklarımızın kendi hızları doğrultusunda yaparak yaşayarak öğrenebilecekleri imkanlar oluşturmak. Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü