24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 04 Kasım 2016 16:27

BİZ ÖĞRETMENİZ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BİZ ÖĞRETMENİZ

“Adımızın Önüne Arkasına Hiçbir Sıfat Yakışmaz”

Didim’de görevden alınan EĞİTİM-SEN’li öğretmenler dün de Didim Cemevi’nde görevden alınmaları ile ilgili kafalarda oluşturulmaya çalışılan suçlu öğretmenler imajını kırmayı amaçladıklarını söyledikleri bir toplantıya katıldılar.

Cemevi tarafından davet edilerek dernek üyelerine kendilerini ve görevden alınma süreçlerini anlatan öğretmenler Ses Temsilcisi görevden alınmalarının ardından gözaltına alınmak için evlerine erken saatlerde operasyon yapılmasını görevden alınmalarının ardından itibarsızlaştırma  amacını taşıdığını söylediler.

Cemevi, başkanı Hüseyin İlhan “her gün yeni yeni olaylar oluyor, baskı ve zulmü artırarak faşizm gerçek yüzünü gösteriyor, asıl yüzü muhaliflerden başlayarak tüm toplumu top yekûn susturmak inkar politikalarıyla farklılıklara olan saldırıları devam ettirmek istiyorlar, dolayısıyla bizler bu baskı politikalarında bu arkadaşlara destek olmalıyız” dedi.

Toplantıya katılan kamu emekçilerinin de ortak söylemi görevden alınma veya ihraçlarda her hangi bir gerekçelerinin olmaması sırf basın açıklamalarında söyledikleri veya sosyal medya da paylaştıklarının sorgulama konusu olduğunu ve barış söylemleri ile ilgili her toplantıya her zaman katıldıklarını ve katılmaya devam edeceklerini söylediler.

Gurup adına söz alan ve gerekçeleri toplantıda ayrıntılarıyla anlatan Eğitim Sen Temsilcisi Turgay Elçi, biz sizler tanıyorsunuz hep sizinle yan yana olduk sizin katıldığı eylemlere katıldık ve konuştuk, nasıl ki Cemevi’nin önüne arkasına bir sıfat eklenemezse biz öğretmeniz bizim adımızın önüne ya da arkasına da herhangi bir sıfat yakıştırmazlar, barış dediğimizi için, eğitimde fırsat eşitliği dediğimiz için, Ana dilde ve parasız eğitim dediğimiz için bizlere bir takım yaftalar yapıştırmaya çalışıyorlar, ama bize hiçbir yafta asılamaz, kendi Örgütümüz KESK ve ile birlikte her türlü hukuki yolu kullanacağız, uluslararası dayanışma mesajları geliyor, en büyük mutluluğumuz sizin bize desteğinizi göstermek için bizi buraya davet etmenizdi. Teşekkür ederiz” dedi.

Toplantıya katılan Cemevi üyelerinin toplantı öncesi yakalarına Öğretmenime dokunma kokartları astıkları, Cemevi duvarlarına da “öğretmenime dokunma” afişleri astıkları görüldü.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü