23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 04 Kasım 2016 16:29

HDP’NİN OTURMA EYLEMİNE MÜDAHALE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HDP’NİN OTURMA EYLEMİNE MÜDAHALE

Çok Sayıda Gözaltı var

Didim’de HDP’li bir gurup HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve milletvekillerinin göz altına alınması ve HDP Genel merkezine yapılan baskını protesto etmek amacıyla parti binası önünde başlattıkları oturma eylemi, Didim Kaymakamlığının talimatıyla yasaklanan eylem olması sebebiyle dağıtıldı.

Sabah saatlerinde HDP ilçe başkanlığı önünde toplanan kalabalık daha sonra ellerindeki pankart ve dövizlerle oturma eylemine başladı. Polisin parti binası ve çevresinde çeşitli önlemler aldığı  daha sonra eylem yapan guruba bu eylemlerinin yasal olmadığı ve dağılması uyarısında bulundu.

Uyarıya uymayan eylemciler daha sonra gaz ile müdahale edilerek dağıtılmak istendi.  Polisin müdahalesine direnen ve karşı koyan gruptan bazıları polis tarafından göz altına alınırken bazılarının ara sokaklara kaçtığı  gözlendi, kaçanları takip eden polisin ara sokaklarda bazı göstericilerinde yakalandığı öğrenildi.

Kaymakamlığın yasakladı öğrenilen  oturma eylemi yapan HDP’lilere müdahalenin,  sabah saatlerinde KCK tarafından HDP’ye yapılan mücadele sonrası “halkımızı sokağa direnişe davet ediyoruz” çağrısına uydukları şüphesiyle yapıldığı  sanılıyor.

Gazetemizin yayına hazırlandığı sırada halen bazı şahısların arandığı ve gözaltına alınanların sayılarının net olamamakla birlikte 10’un üzerinde olduğu öğrenildi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü