19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 10 Kasım 2016 16:09

Anıtkabir Fotoğrafları Sergisi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Anıtkabir Fotoğrafları Sergisi

Tekirdağ Fotoğraf Sanatçıları Derneği (TEFSAD) üyelerinin Anıtkabir de çektikleri resimler Didim Ticaret Odasında sergilendi.

Türkiye’deki Fotoğraf Dernekleri temsilcilerinden 500 Fotoğraf Sanatçısının Anıtkabir Komutanlığı izniyle ve özel  saatlerde hazırlanan ortamlarda çektikleri 40 kadar resim Didim Ticaret Odasının fuayesinde sergilendi.

TEFSAD Başkanı Mehmet Çevik ve Dernek Başkan yardımcısı Hilmi Baysal’ın açtıkları sergide 30 kadar dernek üyesinin resimleri yer aldı. Sergi Kaymakamlığın Ticaret Odasında düzenlediği anma törenine gelenler tarafından ilgiyle gezildi.

Fotoğrafların çekim hikayesini ve nasıl çekildiklerini anlatan Fotoğraf sanatçıları, Anıtkabir Komutanlığının kendilerinin güzel görüntüler alabilmeleri güzel yazsımalar yakalaya bilmeleri için Anıtkabir Bahçesini iki arazöz suyla yıkadıklarını böylece görüntü ve yansımayı en güzel şekilde fotoğraflayabildiklerini söylediler.

Tekirdağ’da bu yıl 5.sini düzenledikleri  uluslararası katılımlı fotoğraf ve belgesel film günleri de düzenleyen dernek, bu etkinlik için Kültür Bakanlığına sundukları projeye destek aldıklarını da söylediler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü