22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 12 Kasım 2016 14:27

DİMDER’den YİNE MUHTEŞEM KONSER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİMDER’den YİNE MUHTEŞEM KONSER

Didim Belediyesi ve Didim Müzik Derneği (DİMDER) Atatürk’ün Sevdiği şarkılarla 11 Kasım günü Saat 20’de Didim Ticaret Odası Kültür Merkezi Salonunda Didimlilere muhteşem bir konser verdiler.  Türk Sanat Müziğinin seçkin örneklerinin ve Atatürk’ün severek dinlediği şarkılardan oluşan repertuvarı DİMDER korosu Şef Sefa Giray’ın yönetiminde sundu.

Ud’lar da Zafer Oytun, Hüseyin Sekü, Fahri Taşpınar, Ergül Ersoy ve Tuncay Sütlaç, Kemanlarda Timur Yarmacı, Emel Berik, Ritim Sazlarda Doğan Ersoy, Hasane Demirşahin ve  Kanun’da  Selahattin Terlemez  görev alırken Klarnete İsmail Bergamalı’nın nefesi can verdi.  Didem Kahya’nın sunuculuğuna yaptığı konserde koroda 41 korist sahne aldı.

 

13’er şarkının seslendirileceği 2 bölüm halinde yapılan konserde 2 şarkı koro ile söylendi ardından 1’i düet 23 şarkı koristler tarafından solo olarak seslendirildi. Salonun tamamının dolu olduğu konserde birçok müzik sever konseri ayakta izledi.  Konser bitiminde  dinleyiciler koroyu ayakta alkışladı. Belediye Başkanı Deniz Atabay şef Seher Giray’a  konser sonrası çiçek takdim etti. Didimliler bir sonraki konseri merakla bekliyorlar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü