20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 12 Kasım 2016 14:29

AKBÜK’DE 10 KASIM BİRLEŞMENİN ADI OLDU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

AKBÜK’DE 10 KASIM BİRLEŞMENİN ADI OLDU

 

Akbük yerelinde çeşitli zamanlarda ve çeşitli nedenlerle oluşan kırgınlıkları bir tarafa koyan tüm Atatürkçüler 10 Kasım günü Atatürk’ün huzurunda birleştiler, kaynaştılar.

Akbük Atatürkçü Düşünce Derneği ve Cumhuriyet Kadınları Derneği’nin ortaklaşa yaptıkları çağrı etkili oldu ve 10 Kasım anma günü Akbük’te coşku ile gerçekleştirildi. CHP Akbük delegeleri başta olmak üzere ADD, CKD ve AKÇED üyelerinin yanı sıra halkın yoğun katılımı dikkati çekti.

10 Kasım’ın matem günü olarak değil, bir sorgulama vesilesi olduğunu vurgulayan ADD başkanı Ayşe Şenses ve CKD başkanı Ayşıl Haksal aşağıdaki düşünceleri paylaşarak şu ortak açıklamayı yaptılar:

- Ülkenin durumu kişisel kırgınlıkların gündeme gelmesini değil, bunların masadan süpürülmesini gerektiriyor. Hiç kimse kişisel nedenler ileri sürerek ortak mücadelenin dışına çıkamaz. Kendisini Atatürkçü olarak tanımlayan hiç kimsenin böyle bir hakkı yoktur. Tek ortak ilke, Atatürkçülüktür. Tam bağımsızlık, demokrasi ve Cumhuriyet değerleridir. Yüce Atatürk’ü bu düşüncelerle bir kez daha anıyor ve önünde saygı ile eğiliyoruz.

 

Kalabalık bir halk topluluğu önünde bir tören atmosferinde süren anma toplantısında çeşitli konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Tören sonunda bir araya gelen Akbüklü Atatürkçüler birlikte mücadele etmeyi sürdüreceklerini dile getirdiler

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü