19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 12 Kasım 2016 14:34

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖLÜMSÜZLÜĞÜNÜN 78. YILDÖNÜMÜNDE ATATÜRK SERGİSİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÖLÜMSÜZLÜĞÜNÜN 78. YILDÖNÜMÜNDE ATATÜRK SERGİSİ

 

 

Aydın Büyükşehir Belediyesi, ölümsüzlüğünün 78. yıldönümünde Atası’nı andı.  Atatürk'ü anma dolayısıyla açılan resim sergisi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından açıldı.

 

Vali Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen resim sergisine CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Parti Meclis üyesi Prof. Dr. Özkan Yıldız, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, CHP İl Başkanı Bayram İnci ve vatandaşlar katıldı.

 

Bir hafta boyunca açık olacak resim sergisinde, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Cumhuriyeti ilanı ve Aydın'a gelişini simgeleyen fotoğraflar sergileniyor.

 

 

Sergideki fotoğrafları tek tek inceleyen ve konukları ile birlikte sergiyi gezen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu,yaptığı açıklamada,  "Mustafa Kemal Atatürk'ün Aydın'a gelişi ve Cumhuriyetin ilanı ile ilgili Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak bir sergi açtık. Sergiye katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Atatürk'ü ebediyete intikalinin 78. yıldönümünde bir kez daha rahmetle ve saygıyla anıyorum" şeklinde konuştu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü