19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 15 Kasım 2016 16:52

MAHALLELİNİN YAPTIĞI KEDİ EVİ YIKILDI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MAHALLELİNİN YAPTIĞI KEDİ EVİ YIKILDI

Didim Çamlık Mahallesindeki hayvanseverler tarafından yapılan Kedi evi dün belediye tarafından yıkıldı. Yakınındaki bir otel işletmecisinin şikayeti üzerine yıkıldığı iddia edilen kedi evi mahalle sakinleri tarafından boş bir arsa üzerinde yapılmış ve beslenme odağı olarak işlem gördüğü gibi kedi sahiplenmek isteyenlerinde buradan gelip alabildikleri bir yer olması sebebiyle önemli işlev görüyordu.

Didim Belediyesi Hayvan barınağında bir kedi evi düzenlemesi yapan Belediyenin kedileri bakma ve besleme zorunluğu olduğu halde hasta ve bakıma ihtiyacı olan hayvanları buraya bırakılabilecek.

 

Mahalle sakinleri, daha önce de yıkma kararı alındığını ancak yeni bir yer yapılana kadar yıkımı geciktirilen evin geçtiğimiz gün yıkılmasına üzdüklerini  söylediler.  kedilerin şikayet ettiği söylenen otelin kendi çöplerini düzensiz olarak döktüklerini dolayısıyla kedilerinde ister istemez buradan beslenmek için toplandıklarını yemek bulmak için  otel mevkisine gelen kedilerinde otelin içine girmediğini  ve zaman zaman da mahalledeki kedileri kendilerinin bizzat beslediklerini söylediler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü