23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 17 Kasım 2016 18:53

Yeşil Projeyi Kimse Kapamaz

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Yeşil Projeyi Kimse Kapamaz

 

AK Parti Didim İlçe örgütü dün  düzenlediği basın toplantısında Didim Belediyesinin projelendirdiğini söylediği alanla ilgili olarak kendilerinin de bir çalışması olduğunu belediyenin çalışmasının başka bir alanda devam etmesini istediklerini belirtildi.

Ak Parti Didim İlçe Başkanı Cenk Ünlü’nün yaptığı basın açıklamasına Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Didim Belediye Meclis Üyesi Ak Parti Aydın Kadın Kolları Başkanı Seda Sarıbaş, Didim Belediye meclis üyeleri, ilçe kadın kolları başkanı  ile Ak Partiler katıldılar.

Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın geçen hafta basın açıklamasında söylediği 780 dönümlük bir arazide yeşillendirme projesindeki ilerlemelerle ilgili açıklamasında bahsedilen yerin Muğla Orman İşletme Müdürlüğünün projelendirdiği ve protokol aşamasına gelen projeyle çakıştığını sandıklarını  böyle olması durumunda memnun olacaklarını ve eğer başkan yanlış yönlendirilmezdiyse bu projenin halen yürüdüğünü söyledi. “Didim’e büyük bir Orman alanı kazandırılması için Aydın Valiliğinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr. Sayın Veysel Eroğlu ile görüşülmüş, akabinde hızlı bir şekilde yasal işlemler Orman İl Müdürlüğü tarafından başlatılmıştır” denilen açıklamada 1,5 ay içinde ağaç dikimine başlanacağı da belirtildi.

1020 parselle ilgili olarak neden imza atmadıklarını,  “Kamu yararı göz ardı edilerek, özelleştirme idaresine devredilmiştir.” İbaresinden dolayı imza vermeyeceklerini söyledikten sonra  biz 1020 parselin daha önce projelendirilmiş haliyle kalmasını istiyoruz. Ancak bu kampanyaya imza atan CHP’li meclis üyelerinin kendilerinin 2014 yılı Nisan ayında bu alanı da kapsayan yeşil alan olarak kullanılması için başvuruda bulunması isteklerinin reddedildiğini de hatırlattı. İmar yetkisi bulunan Didim belediyesinin o zaman koyduğu tavrın nedenini anlayamadıklarını da belirtti.   “Bugün yapılanlar  1020 parselle ilgili yapılan açıklamalar siyasi gösteriden başka bir şey değildir.”dedi

Kendilerinin yeşil alanların artırılması ve Didim’de turizm yatırımlarına katma değer etkisi yapacak olan yeşillendirilmesini istediklerini, son yazışmalarda askeri alanda kalan bölgenin yeşillendirilmesinde bir engel olmadığına dair garnizon komutanlığının da olumlu  yazısı olduğunu ekleyen Cenk Ünlü, “ Büyükşehir ve Didim Belediyesi yetkililerinin Didim’in Turizm Bakanlığına ve Tarım Bakanlığına tahsisli olan arazileriyle ilgili (parlanmenterler sitesi ile Mavişehir arsındaki alan) Plan Teklifinde bulunarak alan içerisinde Kentsel Yeşil Alan teklifinde bulunmalarını bekliyoruz. Buradan söz veriyoruz ki İktidar Partisi’nin Didim teşkilatı olarak söz konusu plan tekliflerinin Ankara’da takipçisi olacağız. Artık Belediyelerimizin proje üretmesi gerekmektedir.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü