23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 19 Kasım 2016 16:11

CHP Didim Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil tüm sivil toplum kuruluşlarını ve özellikle kadınları Salı Günü Meclisin Dikmen Kapısına çağırdı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP Didim Kadın Kolları Başkanı Figen Çakmakgil tüm sivil toplum kuruluşlarını ve özellikle kadınları Salı Günü Meclisin Dikmen Kapısına çağırdı.

Tacizi, Tecavüzü, Çocuk İstismarını, AK-lamanıza izin vermeyeceğiz başlığıyla bir basın bildirisi yayınlayan Çakmakgil. Tüm kurumları ve özellikle kadınları önerge verilerek  yasalaştırılmaya çalışılan tecavüzcülere af niteliğinde olan yasa çıkmadan önce eylem çağrısı yaptı.

 

AKP iktidarında her geçen gün kadını yok sayan yasalar önergelerle karşı karşıya kalıyoruz. Dün gece mecliste sunulan önerge ile tecavüz suçlularının aklanmasının önünü  açılmaya çalışılmaktadır.

AKP’yi samimi olmaya davet ediyoruz.  Sokaklarda tecavüze ,idam çığırtkanlığı yapıyor, mecliste tecavüze indirim istiyorsunuz, tecavüzcüleri ödüllendiriyorsunuz.

Tecavüzü ve çocuk evliliklerini normalleştiriyorsunuz. Tecavüzcüyü ödüllendirip hayat boyu tecavüzün yolunu açıyorsunuz.  Tecavüzleri, tacizler AKP hükümetinin koruması ile her geçen gün giderek artmaktadır.  AKP’nin bu önergesi ile çocuk cinsel istismarını başta olmak üzere, zorla erken evlendirilmelerin önü açılmaktadır.

İnsan olan herkesin vicdanını yaralayan  bu önerge derhal geri çekilmelidir.

Düşünsenize: vücudunuzda aklınızda, yüreğinizde kara bir leke bırakan adamla evlenmek zorunda kalacaksınız. Bu ahlakla vicdanla açıklanabilecek bir durum değilken, yasa ile meşru hale getiremezsiniz. Yasalar, ahlaka ve tolum vicdanına aykırı olamaz.

Mağdurun suçluyla yaşamasının sonucunda oluşabilecek onarılmaz yaralarını sarmaya yasalarınızın gücü yetecek mi?

Biz CHP’li kadınlar tacizi, tecavüzü, çocuk istismarını AK-lamanıza izin vermeyeceğiz.

Bu nedenle, Tacizi ve tecavüzü meşrulaştıran AKP önergesine karşı hayır demek için, sadece kadın olma paydasında bu mücadelede bende varım diyen bütün kadınları, sivil toplum kuruluşlarını  Salı günü (yarın) saat 10.30’da Meclis  Dikmen kapısında buluşmaya çağırıyoruz.

 

Yarın çok geç olabilir.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü