17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 19 Kasım 2016 16:12

Gençler Başkanlarına Sahip Çıktı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Gençler Başkanlarına Sahip Çıktı

Aralarında CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Yılmaz Tilki’nin de bulunduğu 4 gencin CHP İl Başkanı Bayram İnci tarafından tedbirli olarak disipline sevk edilmesinin ardından CHP İl Binası önünde toplanan partili gençler hem disipline sevk edilen arkadaşlarına destek oldular hem de İl Başkanı Bayram İnci’yi aldığı karar nedeniyle protesto ettiler.

CHP Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Yılmaz Tilki, İl Başkan Yardımcısı Tuğba Özturlar, Gençlik kolları Sekreteri Emir Yeşilyur ve Efeler İlçe Gençlik kolları Başkanı Sedat Gürbüz’e destek için basın açıklaması yapan CHP’li gençlerin toplantısına 17 ilçe gençlik kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Basın açıklamasında arkadaşlarına karşı gerçekleşen tutumu oldukça üzücü bulduklarını belirten gençler, “İnadına CHP, İnadına Sol”, “Direne direne kazanacağız”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde sloganlar attılar.

“Bizler Parti binalarında değil meydan ve sokaklarda siyaset yapanlarız” denilen basın açıklaması Gençlik kolları İl Baştan Vekili Aşkın Atlı tarafından yapıldı. Açıklama sırasında disipline sevk edilen Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki’ye partili yoldaşları, “Bizim gençler yılmaz yılmaz” sloganları sloganları ile destek olurken, partili gençlerin disipline sevk edilmesi ıslıklarla protesto edildi.

Açıklamayı yapan İl Gençlik Kolları Başkan Vekili Aşkın Atlı şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Gençlik Kolları Başkanımız Yılmaz Tilki, Başkanvekilimiz Emir Yeşilyurt, İl Başkan Yardımcımız Tuba Özturlar İl Başkanlığımız tarafından tedbirli olarak disipline sevk edildikleri için, 17.11.2016 tarihinde yani bugün yapılan Olağanüstü İl Gençlik Kolları toplantısında yönetim kurulu arkadaşlarımızın oyuyla başkanvekili olarak bu basın açıklamasını yapıyorum.

Tutarsız bir dış politika sayesinde ülke neredeyse savaşın eşiğine getirildi. Faşist bir iç politika anlayışı, ölen gencecik arkadaşlarımız, direnen işçiler, atanamayan öğretmenler, tecavüze uğrayan kızlar, uyuşturucu batağındaki çocuklar ve ülkemiz. İşte bütün bu kötü unsurların karşısında dimdik ayakta duran kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’dir.

Ülkemiz zor günlerden geçerken, tek parti iktidarının faşizmi altında ezilirken, ezilen sınıfların birlik ve beraberlik içinde büyüyerek faşizme karşı tek vücut olması için durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmalarımıza devam ederken böyle bir olayla karşılaşmamız üzüntü vericidir.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında iktidar olabilmek için gecemize gündüzüme katıp kısa zamanda büyük bir gençlik yapılanmasıyla sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadık. Bu zamana kadar 17 ilçe geçlik kollarımız ile uyumlu olarak gerçekleştirdiğimiz tüm buluşmalarımız da, genişletilmiş toplantılarımız da gençlerimizin çıkarlarını düşünerek yol aldık. Gençlerimize sürekli birlik ve beraberliğin önemini vurguladık, nasıl örgütleniriz bunu tartıştık, parti politikamızın daha da yaygınlaşması için yol arkadaşlarımız ile birlikte çalışmasını yaptık.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin değerlerini, gençlik istihdamının olması gerektiğini, 7’den 70’e herkese dokunmayı ciddiyetle hedefledik. Parti binasında değil, meydanlarda siyaset yapmayı amaçladık.

Bizler, CHP içinde sevgi ile büyüyen bir siyasi hareketten geliyoruz.

1923 yılında ATATÜRK ve vatan sevgisi ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti ve Cumhuriyet Halk Partisi daha da büyüyerek bugünlere kadar gelmiştir.

Mustafa Kemal'in izinde Denizlerin cesareti ile kaldığımız yerden devam edeceğiz.

Biz bu ülkenin geleceğine sahip çıkanlarız. Biz bu ülkenin tarihine, geçmişine sahip çıkanlarız. Yolumuz Ankara tren garında katledilen Malatya Gençlik Kolları üyelerimizin yoludur. Yolumuz Deniz’in yoludur. Yolumuz Gezi şehitlerimizin yoludur. Yolumuz düşünceleri için zindanlara atılanların, katledilenlerin yoludur. Yolumuz Mustafa Kemal’in yoludur.

Partinin kanayan yarası içinde bulunduğumuz durum çok beis bir hal almaktadır. Dilerim ve umarım ki böyle tezgahlara kurban olmayız. Bu statü, konum ve zulmün diğer adıdır. Demokrasi ve adalet bir gün hepimize lazım olacaktır. O gün bu gündür. Yanınızdayız ve güzel bir söz vardır: Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Bizde bu yanlışın Bağdat’tan döneceğinin inancındayız.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum ki:

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Gençlik Örgütleri olarak hiçbir makam ve koltuk uğruna partimize zarar vermedik, vermeyeceğiz. Meydanlar, meydanlarımızsa, şarkılarımız dilimizdeyse, sesimiz yankılanıyorsa sokaklarımızda, omuzlarımız değiyorsa omuzlarımıza, Deniz bizimse, ve martılar denizinse, Güneş yükseliyorsa ve başlarımız düşmüyorsa yere. Çocuklar kadar emin, kadınlar kadar güçlü, adamlar kadar kesin, Biliyoruz, sözümüz var yarına, Şimdi kalk, uyan. Emeğimize, değerlerimize, yoldaşlarımıza ve davamıza sahip çıkacağız. BAŞKA BİR GELECEK MÜMKÜN.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü