22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 21 Kasım 2016 13:13

CİNSEL İSTİSMAR YASA ÖNERİSİ KİŞİLİK HAKLARININ İSTİSMARI ÖNERİSİDİR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CİNSEL İSTİSMAR YASA ÖNERİSİ KİŞİLİK HAKLARININ İSTİSMARI ÖNERİSİDİR

Gece yarısı TBMM gündemine taşınan yasa önerisinde, yaşı küçük olan küçük kızların, aile-lerinin ve kendilerinin rızası ile "cinsel ilişkiye" girmelerini suç kapsamın-dan çıkartılmasını öngö-rüyor… Ve bu ilişkiyi fiilen gerçekleştiren erkeği ha-pisten kurtarmayı hedef-liyor.

Söz konusu yasa önerisini TBMM kürsü-sünden savunan Adalet Bakanı "imam nikahı"nı, "resmen evlenmişler" olarak tanımlayabiliyor.

Yasalarımız 18 yaşından küçük çocukların, "iyiyi kötüden ayırt etme yeteneği" olamayacağı gerekçesi ile her türlü hukuki işlemi ancak velisinin onayı ile gerçekleştirebileceğine izin veriyor…

Bu küçük kız çocukları cinsel ilişki gibi eyleme nasıl kendi başlarına rıza gösterebilirler?..

TÜM VEKİLLERE ÇAĞRI YAPIYORUZ:

Atatürk ilkelerinin ve Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucu Türk kadınları olarak bu gelişmeleri şiddetle kını-yor ve parti ayrımı yapmaksınız tüm milletve-killerini bu yasa önerisini reddedilmesi için aktif bir eylem beraberliği içinde olmalarını diliyor, öneriyor ve talep ediyoruz.

Küçük bir çocuğun asla geçerli sayılmaması gereken "rıza"sı, ona [sabıkalı] bir koca bulma bahanesi ile devlet tarafından korunup,  meşrulaştırılamaz…

Cumhuriyet Kadınları Derneği Akbük Şubesi

Yönetim kurulu başkanı

Ayşıl Haksal

 

 

 

 

 

Son değişiklik Pazartesi, 21 Kasım 2016 13:19
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü