24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 22 Kasım 2016 18:12

Didim Engelliler Derneği 3 Aralık Engelliler Gününde Didim 1010 Sevgi gönüllerinin de desteğiyle yemekli bir buluşma düzenledi.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Engelliler Derneği 3 Aralık Engelliler Gününde Didim 1010 Sevgi gönüllerinin de desteğiyle yemekli bir buluşma düzenledi.

Kamacı 3 Restoranda düzenlenen yemekte elde edilecek gelirle Engelliler derneği binasında bazı çevre düzenlemeleri yanı sıra o gece elde edilecek gelirden kalan kısmıyla da bir engelliye Akülü araç hediye edecek.

Dernek Binasında 1001 Sevgi Gönüllüsü ile buluşan Dernek Yönetim kurulu yapılacak etkinlikte neler yapılacağını değerlendirdi.

Toplantı sonrası basın mensuplarıyla buluşan gönüllüler ve Bedir Altıntaş Derneğin kuruluşunun 10. Yılında 10 yıllık çalışmayı değerlendireceklerin ve bugüne kadar yapılanları bir kez daha hatırlattıktan sonra bundan sonra neler yapılabileceğini de değerlendireceklerini belirtti.

2013 yılında yapımı tamamlanan dernek binasının bulunduğu bölgeye bazı çalışma odaları ekleyeceklerini, bu çalışma odalarının 6-8 kişilik çalışma grupları için dershane niteliği taşıyacağını bu locaların esas planda olduğunu söyledi.

Diğer taraftan 1001 sevgi Gönüllüleri parkının fizik anlamda korunması için etrafında yeni düzenlemeler yapacaklarını bunun için bazı bağış ve sponsorluklar aradıkların söyledi.

Dernek geçen yıl yaptığı farkındalık etkinliğini bu yılda yapacaklarını 12. Ayın 12’sinde Saat 12’yi 12 Geçe 12 Engelli arabası işle engelsizleri Didim kaldırımlarına gezdireceklerini böylece engellilerin nelere  maruz kaldığının görülmesini sağlamayı amaçladıklarını belirtiler.

Geçen yıldan bu yana belediye Cumhuriyet Caddesinde kaldırımlara engelli rampa düzenlemesi yaptığını ancak yeni yapılan bazı yollarda ve kaldırımlarda ağaçlar bulunduğunu için engellilerin araçlara ait yerlerden engelli araçları ile gidip geldiklerini bunun için farkındalık yaratmak istediklerini belirttiler.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü