24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 23 Kasım 2016 17:07

Didim Belediyespor tecrübeli antrenör Aydın Yalabık ile anlaştı.

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediyespor tecrübeli antrenör Aydın Yalabık ile anlaştı.

Didim Belediyespor geçtiğimiz hafta yeterince faydalı olamadığı için istifasını  veren Emin Toplu’nun ardından takımdaki kötü gidiş durmamış puan tablosunun sonlarına düşen Didim Belediyespor yardımcı antrenörlere teslim ettiği takıma taze kan olarak BAL’da tecrübeli  Uşak Spor’un eski antrenörü Aydın Yalabık’la anlaştı.

Futbola Almanyada başlayan ve döndükten sonra bir süre profesyonel futbol oynadıktan sonra 2002 yılında memleketi olan Uşakta Uşakspor’un antrenörlüğünü yapan  hoca En son geçtiğimiz sezon Uşakspor’un BAL sorumlusu olarak görev yapmış.

Didim Belediyespor’u geçen hafta tribünden izleyen hoca yapılan teklifi görüşmelerden sonra kabul etmiş.,

Didim Beleidyespor’u hem rakip olduğumuz dönemlerden hem de son maçlarından tanıdığını sahada silik bir takımın kendisini üzdüğünü söyleyen hoca “ben agresif futbol oynayan sahada koşan futbolcuyu severim Takım’ın puan tablosundaki durumundan kurtarmak için ligde kalan 4 haftada önce takımı bulunduğu yerden çıkarıp daha sonra ikinci yarıda hak ettiği yere getirmeyi planlıyorum.

Didim Belediyespor şu an hak ettiği yerde değil Oksijene ihtiyacı var. Ben BAL tecrübemden biliyorum fiziken güçlü takımlar başarılı olur. Ben takımın bu yönünü geliştireceğim.

Kendisinin Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitim Bölümünden de mezun  olduğunu da söyleyen Aydın Yalabık, Akademik bilgisini de takıma aktaracağından bahsetti ve “Buraya boşuna gelmedim. Takıma başarı getireceğim. Takımı tanıdıktan sonra takviye gereken mevkiler var mı yok mu? bakıp ona göre gerekirse bütçeye göre de takviyeler yapacağım” dedi.

Halktan kopuk bir futbol olamayacağını  da belirten hoca “Didimlilerin futbola sahip çıkacağını biliyorum, ama önce takımı  düz alana çıkarmam  lazım elime çantamı alıp geldim, kolay kolay çantamı alıp gitmem” dedi.

Didim Belediyespor kulübü başkanı Bedri Altıntaş’ta” Aydın hoca ile beraber takıma taze bir kan gelmiş olacak. Hocamızın BAL tecrübesi bizim kendisiyle anlaşmamızda etkin oldu  kendisinin tecrübesi ve  özgüveni  ile Didim Belediyespor hakettiği yere gelecektir,  devre arasında genel kurulumuzu da yaparak daha güzel bir Didim Belediyespor yaratacağız” dedi.

 

 

Ayağının Tozuyla Antrenmana Çıktı

Didim Belediyespor’un yeni Teknik Patronu Aydın Yalabık ayağının tozuyla takımın başınba geçti. Didim Belediyespor kulüp odasında basınla tanışan hoca antrenman saatinde stadyuma gelen takımla tanıştıktan sonra antrenmana çıktı.

 

Son iki hafta Didim Belediyespor’u  kotarmaya çalışan yardımcı antrenörlerle de beraber çalışma kararı alan Yalabık  “ istediği oyun şeklinin agresif ve saldırgan bir taktik olacağını söyledi ve tembelliğe müsaade edemeyeceğini, şayet birlikte devam edilecekse atak futbol oynayan, sahada kendisini gösteren futbolcular istediğini belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü